Nemesis: Lockdown

xxxxxxxxxo hodnoceno 72x (Seznam vlastníků)

Nemesis: Lockdown - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi, Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Adam Kwapiński
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Jaké jsou vaše první dojmy?

U nás panuje nadšení. Hlavně nás dostaly karty akcí každé postavy, které jsou silné a originální. Za každou postavu se hraje jinak a i přez to mi příjdou výborně vybalancované.

17.4.2022 04:32:44

Přesně jak říkáš hlavním tahounem téhle hry oproti normální Nemesis jsou hlavně mnohem zajímavější postavy a jejich karty :)

17.4.2022 13:58:57

Nejprve chci říct, že první Nemesis je jedna z mých nejoblíbenějších her co vlastním. Včetně všech rozšíření (Carnomorphs, Viod Seeders, Medic a Aftermath).
Na Nemesis Lockdown jsem se těšil jako malý kluk a stihl jsem už odehrát několik her(4). Musím říct ale, že mé nadšení vystřídaly spíše rozpaky. Nechápejte mě špatně, je to pořád dobrá hra, ale největší problém mám s překombinováním. AR se snažili tak moc přijít s něčím novým, že je tam toho dle mého gusta už moc. Drtivá většina postav začíná beze zbraní, takže se člověk snaží rychle něco najít nebo vyrobit. Po výrobě sehnat náboje a může se začít vlastně hrát. Brzy zjistíte, že honbou za zbraní jste ztratili mnoho času a přichází problém s energií na základně, do toho si připočtěte samozřejmě vetřelce, události, požáry, poruchy, zjišťování Contingency, zjištění kdy CSS moduly startují, splnění vlastního úkolu, zvyšování Knowledge a snaha to stihnout než mě zabije korporace. Už originální Nemesis byl těžký, ale tohle mi přijde přehnaně náročné. Větsinu času jsem pobíhal po základně, utekl téměř z každého střetu a jen doufal, že mě něco nesejme, než se doplazím kam chci a ještě se modlil, aby to mělo ve výsledku smysl. Originál mi v tomto směru přišel víc vybalancovaný a člověk si mohl užít atmosféru. Tady vám hra hází klacky pod nohy s takovou kadencí, že to jen otravuje a čekáte na smrt. Zatímco první Nemesis je u mě 5/5 tak Lockdown je u mě 3/5. Ještě dodám, že bylo hráno 2x coop ve 3 hráčích a 2x semi-coop ve 4 hráčích.

17.4.2022 23:16:24

Naprostý souhlas s JerkyPower90. Ty nehraješ tu hru, ta hra hraje Tebe. 

15.9.2022 09:02:40

Vybíráme z Bazaru

Na křídlech draků
Akt. cena: 880 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas