Nemesis - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi, Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Adam Kwapiński
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Sólo? Má to zmysel?

Ahojte,
máte niekto skúsenosti so sólo hrou? Či to niekto hravá prevažne sólo... Čítal som pár komentárov ale mám dojem že všetci to hrali sólo skôr za účelom pochopiť pravidlá. Obávam sa že na 90 percent budem na to sám keďže manželku na to asi neukecám ????...téma je mi veľmi blízka ale keďže to nie je lacná zalezitost tak či sa mi to oplatí kupovať ...dakujem
5.7.2020 18:29:21

Sólo je více než ok
U sóla sice nezažiješ hru se zrádcem, kdy ti může spoluhráč odletět před nosem v únikovém modulu a ty potupně zemřeš na lodi, přestože jste celou dobu spolupracovali.
Ale i tak je sólo hraní hodně dobrá zábava, zejména pokud máš rád "atmosféru filmů o vetřelcích".
Bez problémů se dá hrát sólo i za dvě postavy současně.
Já mám odehráno cca 10 her ve více hráčích a cca 10 her sólo. A některé sólovky byly do atmosféry lepší, protože si za všechny problémy můžeš sám...
Jo a sólo má ještě jednu vadu. Když brzo zemřeš nezahraješ si za vetřelce a nebo bys musel býť super rozdvojená osobnost.
Koupí pro sólo hraní rozhodně chybu neuděláš. Plus se dají v sólu či duosólu dobře zahrát i Untold stories 1

5.7.2020 19:42:38

No nevim..
Pokud to ale zvazujes hrat hlavne solo, tak bych se spis podival po jinych hrach.. tohle je designovano jako hra pro 3-5 hracu. Solo je na krabici aby se to lepe prodavalo... (a nebo k nauceni se mechanik).

Nechci tvrdit, ze nemuze zabavit, ale neni to hlavni zamer obsahu krabice.

19.8.2020 09:47:26 | Upraveno autorem (porovnej)

2:1 pro sólo
Já jsem PRO. Sólo je super, ta hra prostě má atmosféru v jakémkoli počtu hráčů a pokaždé je z toho jiný příběh - k vyprávění při úspěchu, při neúspěchu navíc k přemýšlení, kde a proč se to začalo hroutit.

28.8.2020 22:54:57

Solo ne

Já bych to teda hrát solo nechtěl, na ty hře je klíčová ta semikooperace. Bez ní to je dost suché. Jediná vyjímka je snad hrát to s tím komiksem, ale i tak jsem u toho měl pocit, že tomu něco chybí... jsou lepší hry pro jednoho.

29.8.2020 06:39:26

Sólo? Má to zmysel?
Ahojte,
v podstate máte pravdu všetci :) ...jednú polovicu hráčov to neskutočne baví v sólo a druhú vôbec...veľa som načítal recenzií a preštudoval aj BGG a všade je to podobne...budem teda dúfať, že ma to chytí v sólo a veriť, že aspoň párkrát za rok na to ukecám ženu, ktorá to ešte ani netuší :-)
Hru som objednal takže už len čakám :-)

29.8.2020 08:41:56

Sólo?
Hrál sem oboje a pro mě má větší koule hra semikoop s více hráči, to napětí kdo lže a kdo spolupracuje je pro mě zajímavější.

29.8.2020 10:02:20

Hudy84
Gratuluji, dobrá volba! Hlavně pokud máte možnost si to zahrát třeba i s někým dalším ve třech, čtyřech. Mně to baví ve všech počtech, ale ten semi-coop je fakt top. A nemusí to umět všichni u stolu, aby to byl jedinečný zážitek ;)

29.8.2020 11:43:45

Sólo
Mě všeobecně sólo hraní neláká a i když je pro to hra hezky nadesignovaná, tolik mě to nebere. Ale Nemesis je jediná hra, která mě solo fakt bavila. Ve více hráčích je samozřejmě daleko lepší, ale solo je tu více než dobré.

29.8.2020 12:43:00

Vybíráme z Bazaru

Krycí Jména
Krycí Jména
Akt. cena: 205 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas