Nemesis - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi, Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Adam Kwapiński
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Insert


Ma cenu resit pro nemesis insert?
Karty chci obalit.
22.9.2019 16:24:54

insert
Standardni insert, ktery je ve hre mi prijde dostacujici. I kdyz pravda nemame obalene karty. Tak nevim jestli se tam potom vejdou.

edit: tak jsem zabrousil na boardgamegeek a vypada to, ze ve vetsine pripadu se obalene karty do insertu nevejdou i kdyz je tam pro ne extra misto. jen asi jeden nebo dva uzivatele tam psali, ze se jim tam vejdou

Oskar,
občas se objevuju v JOUOB.castu

22.9.2019 16:59:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Moje zkušenosti
Vlastním KS verzi a vlezlo se to tam, sice ztuha. Je pravda, že jsem měl ty nejběžnější obaly, myslím, že čtyř-mikronové..:)

22.9.2019 17:44:32

Obaly

Ja kupuji zasadne FFG (tusim 100mic).
Tak asi kiupim insert,penovy stoji jen 550kc

22.9.2019 19:07:50

Insert
Doporučuji nový inzert. Já mám KS verzi s kartami v obalech a je to peklo. Až vložím ke kartám přelepky, nejspíš se to tam už všechno nevleze. Jedině sna, pokud nehodláš lokalizovat a koupíš nějaké tenčí obaly, tak by se to tam mohlo jakš takš vejít.

22.9.2019 20:41:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Insert KS verze - zkušenosti s obaly
Mám obalené všechny karty a do insertu se to vleze v pohodě, pravdou je, že většina karet je obalena v premium soft obalech od Ultimate Guardu (50 micronů), jen karty akcí postav a kontaminace, jsou v obalech od Arcane Tinmenu (80 micronů). Pokud chceš ale obalovat vše do FFG, tak to do insertu nenarveš.

22.9.2019 22:56:42

Re: Zdenek
Jaký inzert máš a jak s ním jsi spokojený. Vyřešil si problém s obalenými kartami?
Já z krabice hned vyhodil ta plastové držáky na karty. Děsně blbě se to uklízí a herně je to spíš zbytečnost. Stejně každej ty karty raději žmoulá v ruce.
Přemýšlel jsem, že inzert v místě na karty uříznu a vložím tam svou krabičku. Plánuji to mít lokalizované a dost pochybuji, že se to tam vejde. Navíc mi to přijde nelevnější, karty jsou jen ve spodním patře, tak by to nemuselo vadit.

8.10.2019 12:11:55

Přelepky

Ahoj někdo tu psal o přelepkach. Kdyby je někdo dal i do grafiky tak bych mu byl nesmírně zavázán. Ideálně je pak sem vložit ke stažení.

8.10.2019 12:52:30

stretch goal box

Ale do stretch goal boxu karty v obalech zas vlezou :D

9.10.2019 18:31:06

Výřez otvoru na karty
Mně se tam karty velké obalené vešly, ale přečnívající části obalů byly ohnuté včetně rohů ležících ve spodní části. Malé karty v obalech se nevešly. To samé i komponenty místností. Zkoušel jsem nahřívat a roztahovat, nepomohlo.
Tak jsem se naštval vzal řezák a na jedné straně u velkých a na obou stranách na malých insertech jsem na kratší části odřízl stěnu podélně i svisle, jen jsem ji nechal nahoře přidělanou k insertu, kde jsem ji více přitisknul k insertu.
Poté se obalené karty vešly v pohodě. Jen opatrně s řezákem plastem projíždí velmi snadno.

Inspiroval jsem se na bgg obrázkem:

https://boardgamegeek.com/thread/2110060/sleeved-cards-insert

22.10.2019 11:09:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Problém ve výrobě
Někde na BGG jsem četl, že sami Awaken Realms přiznali, že s výrobou insertu byl problém a prostě některé kousky nejsou vylisované tak, jak by být měly (proto taky někteří lidé hlásí, že jim vše sedí jak má, a jiní zase, že se jim tam karty pořádně nevlezou ani bez obalů). S tím souvisí i těsnější slot na hexy místností.

Já jsem třeba měl hodně na těsno malé karty i bez obalu. Ty velké se vešly celkem v pohodě. Když jsem se ale rozhodl velké karty obalit (přece jen ten osobní balíček postavy + karty infekce se neustále míchají), tak už mi karty z insertu vyčnívaly o dobrého půl centimetru.

Nejdřív jsem zkoušel nahřívat fénem a roztahovat, ale to bylo k ničemu. Nakonec jsem to vyřešil podobně jako tokura. Jen teda já jsem musel vyříznout i dna slotů na velké karty a naopak tu zadní stěnu jsem nechal, jen jsem ji naříznul vždy v rohu daného slotu. Teď se tam karty krásně vejdou.

22.10.2019 15:08:23

Insert naprd
Insert mi odobne nesedi, vylisovali ho o par miletru mensi. Vyresil jsem to vystrizenim kompletni sekce pro karty, karty dal do krabicek od dragonshiel ld obalu (ultra pro by se tam taky vesli a karty jsou pekne schovane) a vsechno pekne sedi. Zbytek insertu ok

22.10.2019 17:40:46

Moje řesení
Vymodeloval jsem si část insertu a všechny obalené karty v Tinmenech se tam vešly, včetně několika žetonů.

http://imgur.com/gallery/IXxMMyk

26.10.2019 12:22:18

Jaký rozměr obalů
Jaký rozměr obalů jste použili, aby to šlo nějak naskládat do stávajícího insertu? Díky za rady..

16.12.2019 13:24:46

Rozměr obalů
Velké karty - 63,5x88 a malé 43x65 - MAYDAY - používám ty tlustější po 50 ks v balení. Krásně vejdou do původního obalu. Původní malé FFG, které jsem předtím použil jsou příliš dlouhé.

16.12.2019 19:25:18

A co ten pěnový Insert?

Sem tam se tu prodává a zajímali by mě, zkušenosti lidí co jej mají, jestli se tam vejde vše i s obalenými kartami. Základní od AR je fakt peklo.

27.9.2020 23:14:44

obalené karty + medic
Jo, ty inserty nejsou všechny stejné. Já mám např. místo na místnosti trochu užší, takže nejsou úplně na dně, ale vleze se to tam. Na druhou stranu, mám obaleno 90% karet (ty, které se hodně drží v ruce a hraje se s nima, ne ty, které leží jen na plánu/na desce hráče jsem nebalil) a to v Mayday premium. Vleze se mi to tam všechno a to mám ve slotech na karty ještě figurku Medika, včetně jeho karet :-P

(pozn. mám tuším první print z KS)

27.9.2020 23:46:16

Insert + terrain pack

Nevíte jestli existuje insert, do kterého by šlo dát jak základní hru, tak terrain pack? Navíc už mám dost těch smíchaných karet.(to mi vadí asi ze všeho nejvíc) ideálně aby každý druh karet mělo svoji přihrádku. Když člověk chystá hru tak to je peklo a trvá to víc jak půl hodiny než to člověk vše roztřídí.

2.12.2020 15:14:51

Martiazz
Možná toto:
https://www.fantasyobchod.cz/insert-na-herni-komponenty-nemesis

Ale nemám odzkoušeno - možná budou vědět přímo na Fantasyobchodu nebo TLAMA games (kde to mají ale o polovic dražší).

2.12.2020 22:55:34

Vybíráme z Bazaru

Mars Teraformace + overlay
Mars Teraformace + overlay
Akt. cena: 730 Kč
Končí za: 16 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas