Nebe v plamenech

xxxxxxxxxo hodnoceno 158x (Seznam vlastníků)

Nebe v plamenech - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 1
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 40 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Tomáš Uhlíř
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

strategie

mám odehráno pár her s obtížností 0 a 1 a se základním městem a napadla mě zajímavá taktika, snažím se první kostkou docílit posunu letadla na místo které posune mateřskou loď a tím pádem se všechny ostatní letouny dostanou zpět na mateřskou loď a nemusím mít starosti s hodnotou dalších kostek, sice si takto zkracuji celu hru, kvůli posunu lodi, ale i tak mi to zatím funguje…prošel jsem ještě jednou pravidla a za mě je to ok postup…hraje to někdo podobně?

27.1.2023 20:36:26

Nějak nechápu: jak se ti posunem mateřské lodi dostanou všechny letouny na ni? Jako že všechny byly posunuty přesně jen o 1 pole? Jak často se to stává? Já něco takového nehrál, samozřejmě posun mateřské lodi během tahu se někdy vyplatí, aby se nevyhodnocovalo pole v tom řádku, třeba vrácení se ve vědě. A jinak jedině podle situace, ale cíleně moc nevím.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

27.1.2023 21:45:12 | Upraveno autorem (porovnej)

@Jonash právě že pokud to děláš hned první kostkou kola tak je všechny dostaneš na loď, sice se ti všechny na konci kola nasadí do hry pod loď, ale ty je zase první kostkou můžeš poslat na loď, pokud ti padne kostka a dostaneš jedno letadlo na příslušný políčko s posunem lodi

27.1.2023 21:52:29

Co myslíš tím VŠECHNY? Na začátku kola jsou předtím sestřelené letouny nasazeného na svých pozicích na Mateřské lodi a zbylé někde na obloze. Takže bys tím sesbíral jedině ty o řádek níže. Čili které se v minulém kole posunuly pouze nízkým hodem kostky (= slabou akcí). A kolik takových letounů tam je, aby se ten posun dolů vyplatil? Navíc ne vždy ti asi bude vyhovovat hodnota kostky, kterou bys na to použil (abys efektivně využil i tu akci).

Ale třeba to fakt nějak tak jde, já to cíleně za cca 20 her nezkoušel a takhle napsané mi to nedává moc smysl.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

27.1.2023 22:45:48 | Upraveno autorem (porovnej)

už to vidím, já je nasazoval hned před loď, ale ony zůstávají na lodi na startovní pozici, škoda :-D

27.1.2023 23:17:03

Souhlas s @Jonash , taky to nechapu…

28.1.2023 08:02:06

@Mistr Já si říkal, že asi něco hraješ špatně 😄 tak hlavně že vyřešeno 

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

28.1.2023 10:19:12

Vybíráme z Bazaru

Divoká Serengeti, nová ve folii
Divoká Serengeti, nová ve folii
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas