Near and Far - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Red Raven Games
Autoři: Ryan Laukat
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

hra ve 4 hráčích

Chtěl bych se zeptat zkušenějších hráčů na hru ve 4 hráčích.

Dle mého názoru je hráč začínající jako poslední silně v nevýhodě, protože:
- žádný hráč nezačíná se žádnými počátečními surovinami (pokud jsem v pravidlech něco nepřehlédl), jen se psem/kočkou
- předchozí hráči mu tedy zaberou použitelné budovy ve městě, kde lze v 1. kole něco dělat (obchod, pekárnu, důl)
- dle pravidel nesmí hráč vyrazit za dobrodružstvím v 1. kole (kde by mohl aspoň získat 2 srdce - i když by tam nic jiného neudělal, tak ta 2 srdce by mu pomohla v nadcházejících duelech).
- tedy musí jít někam, kde už je obsazeno, a pokud prohraje duel, tak má smolíka - a v takovém případě se teoreticky ta situace může opakovat i ve druhém kole - první 3 hráči si rozeberou výše zmíněné budovy, pokud nikdo nepůjde do Saloonu ani na dobrodružství).

Přijde mi to divné. Prosím o názory zkušenějších hráčů (nebo info, zda jsem něco v pravidlech nepřehlédl). Hráli jsme ve 4 jednou a 4. hráč dopadl opravdu bídně.
2.1.2021 21:50:05

Dá se to
Stále ještě může jít čtvrtý hráč do salónu. Já tam většinou v prvním kole chodil i ve dvou nebo ve třech hráčích, protože obvykle se tam našel někdo solidní, kdo se dal za tři počáteční mince v pohodě najmout. A pokud už jste dva a zvíře, dá se přinejhorším zkusit ve druhém tahu vyrazit za nějakým blízkým (a tedy většinou i jednodušším) dobrodružstvím.

A není ani třeba jít za dobrodružstvím. Stačí si někde šikovně mimo město postavit stan a získat nějaké drahokamy a po návratu do města si v dalším tahu najmout želvu a hned poté si dojít pro nějaký ten předmět.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

2.1.2021 22:00:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Malcolm
Jo, takže tohle mi uteklo - 3 počáteční mince. A to jsme to v těch pravidlech hledal 2x, jestli jsem to nepřehlídnul... sakra... a ještě to tam je tučně :)
Díky.

3.1.2021 10:48:45

Duirin
Rádo se stalo. Já jsem si říkal, kde je zrada, protože zrovna v téhle hře se tak nějak vždycky dalo něco dělat ;-)

A když se pak hra rozjede a hráči se rozběhnou všude možně, tak ani na ty souboje ve městě moc často nedojde.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

3.1.2021 11:02:14

Vybíráme z Bazaru

Hra o trůny: karetní hra
Hra o trůny: karetní hra
Akt. cena: 4000 Kč
Končí za: 21 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas