Navajo Wars - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Divoký západ
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Joel Toppen
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

navajo x comancheria


uvažuju o jedné z těchto her, na bgg jsem hledal názor, co je lepší a vesměs je to 50/50. já se spíš přikláním k navajo.
hráli jste někdo oboje? co je lepší?
22.3.2020 07:24:32

IN

Re
Mam oboje, obe jsou to vyborne hry a vyuzivaji i nektere podobne mechaniky. Mozna se mi o neco vice libi Comancheria. Vlastne nedokazi rict proc. Mozna tim, ze ma vetsi zaber a ma nektere prvky ktere v Navajo wars nejsou.
----------------------
Majitel liščí krabice

22.3.2020 08:27:34

Navajo x comanch
Pokud se nepletu, tak maji i ruzne meritko. V Commancherii jsou jednotliva mista osady a v Navaju je cela mapa jedno takoveto misto.

22.3.2020 10:25:16

Navajo
Mám více nahráno a pokud mám srovnat je více kompaktní a drží tak nějak pohromadě. Komančové ovládali větší území a proto bojuješ na více frontách.
Navahové mi přišli takoví “murumilovnější” jde tam vymyslet dost strategií na udržení kulturního dědictví, pokud bych to tak mohl nazvat.
Obě hry využívají stejný systém AI, ale jsou dost odlišné stylem hraní.
Komanče musím více nahrát, prostoru je teď dost.

22.3.2020 10:27:46

IN
A na jakou z nich se můžeme od lišky těšit :)

22.3.2020 10:45:49

Liska

Commanche mam, tak pokud by David premyslel o jedne znich, tak hlasuju pro Navajo.

22.3.2020 12:17:08

Liška

za sebe...

jako bych přepsal slova Karotkyy .)

23.3.2020 10:25:27

cz
ja chci taky navajo:)

23.3.2020 13:35:11

.
Ja mám iba Navajo a musím povedať, že je to parádna hra. Ale aj parádne ťažká, ešte sa mi nepodarilo vyhrať prvý scenár :)

23.3.2020 13:46:47

Ad otázka
No ted je super, že lze volit (alespoň v obchodech jsou obě hry). Já to měl jednodušší, protože dostupná pouze Komančerie. Zpětně jsem za to rád, po dočtení knížky Říše letního slunce bych už hru za Navajo Wars neměnil. Ale v budoucnu si stejně i tuhle hru pořídím :)

23.3.2020 20:53:24

Comanche x Navajo
IN: protože mě oba kousky také hodně zaujaly, bylo by možné podělit se o zákulisní info, jestli se plánuje lokalizace některé z nich do CZ...? :)

24.3.2020 09:36:37

IN

re
Nemyslím si, že by česká deskoherní scéna dospěla do bodu, kdy by se ujala wargame čiště pro jednoho (už Pád nebes vyšel tak tak a uvidíme jak se povede Churchillovi). Je prostě potřeba pomalu šířit osvětu..:)
----------------------
Majitel liščí krabice

24.3.2020 09:41:35

Re re
IN: jj, plně rozumím... snad se toho ale jednou dočkám(e). A díky moc za bleskovou reakci :)!

24.3.2020 12:55:27

Soliter
Tiez sa priklanam k nazoru o nejaky wargame soliter v cz . Ked tu citam, jak vsetci nariekaju, ze hra sa im pozdava, ale nie je to s kym hrat, tak si myslim, ze by to az tak marne nebolo.

24.3.2020 18:06:34

re: Soliter

Ale nesmí to být Enemy Action : Ardennes! Ty jsem si za krvavý peníze pořídil před týdnem (a denně chodím otvírat krabici a kochat se vším uvnitř). Ledaže by David zkusil druhý díl, co má vyjít na konci roku - Charkov! :-D

24.3.2020 20:06:16

OT
Richmond> Jak tak koukám na cenu toho EA, tak to by byl buď a) Print-on-Demand, nebo b) ekonomická sebevražda :D

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

24.3.2020 20:17:20

Soliter
Tak v pohode veci maju DVG, ale myslim, ze tam netreba cz lokalizaciu. Ale Navajo Wars, alebo Commancheria by stalo za zato si myslim.

24.3.2020 20:18:34

Velmi specifické téma
Ja mám zas pochybnosti o prodeji to téma je tak specifické a pro ČR vzdálené že v nějaký velký úspěch nevěřím. Obě hry dost propaguji i ve wargame skupince ale ze 6 lidí mi 5 řeklo že je neláká vůbec téma a nic jim to neříká. Zato na Nemo’s War se chytalo hodně lidí bo Verneovky zná skoro každý.

Na solovky jsme dělali díl v podcastu Deskoherní inkvizice
https://deskoherniinkvizice.podbean.com/e/top-5-solo-hry/

25.3.2020 07:36:42 | Upraveno autorem (porovnej)

téma
Lumirius má pravdu, mňa to tématicky ani graficky taktiež vôbec nelákalo, vedel som, že Navajo Wars existuje ale dlho som ju ignoroval. Nakoniec som dal na doporučenia, plus istú rolu zohral fakt, že sa dala kúpiť o niečo lacnejšie v rámci P500. No a teraz toho neľutujem, je to skvelá hra, dokonca som si prečítal aj komentáre autora a historické pozadie, ktoré je spísané v pravidlách a prišlo mi to veľmi zaujímavé.

25.3.2020 08:39:41

Navajo
S ohledem na to, že jsem si včera objednal EN verzi Navajo, budu sobecky doufat, že David neoznámí její lokalizaci do CZ... :D (samozřejmě žertuji, kdyby se to stalo, budu velmi rád!).

Detailnější pohled na dějiny kteréhokoliv severoamerického indiánského kmene určitě nebude tématem, které by v našich končinách samo o sobě lákalo davy, ale např. mě osobně jde primárně o tu hru samotnou a její mechaniky - právě to, že o jejím tématu (skoro) nic nevím, beru jako příjemný bonus a příležitost se o něm něco dozvědět velmi příjemnou formou (např. koupě Pádu nebes mě přiměla přečíst si po dlouhé době Caesary Zápisy o válce galské... myslím, že tady to bude podobné). Každopádně ale souhlasím, že v případě lokalizace by o prodejní trhák určitě nešlo.

25.3.2020 09:00:50

Navajo
Ved to,ze by to cloveka donutilo sa nieco o danom temate dozvediet. A Vinnetoua pozna kazdy,tak by som to az tak cierne nevidel???? Peipadne ma napadol od Gmt Hunters,prip. dalsie podobne.

25.3.2020 10:18:54

Navajo Wars, Comanchería
Dá se pochopit, že vzhledem k množství připravovaných titulů FitB to asi není na pořadu dne. Přesto si nemyslím, jak jsem psal Davidovi, že by česká deskoherní scéna nebyla připravena. FitB představuje u nás vydávání hlavně komplexních, náročnějších her, které obnáší mimo jiné trochu omezenější počet spoluhráčů a přesto se prodávají. Díra na našem trhu právě na čistou sólo hru prostě je. A myslím, že by se našlo dost takových, kteří by si s chutí po večerech zahráli hru, která nemá označení 1-5 hráčů, kde sólo varianta je jen přidanou prodejní hodnotou. A o samotné téma bych se moc nebál. Jednak věřím v chuť se něco nového dozvědět a navíc téma her, jako Bios: Genesis, High Frontier, John Company, Pax Emancipation, Pax Pamir... je asi stejně uchopitelné. Tak budem doufat :)

25.3.2020 11:40:57

solo
taky věřím, že by se solo hry prodávali. Ale je to samozřejmě na lišce, jak to vyhodnocuje. Je v tom plný respekt...Přijde mi to hodně podobné, jako když koupím např. Churchila, pokud to totiž vyžaduje pouze jeden konkrétní počet hráčů(3). Tady je výhoda, že pokud mám chuť si zahrát hru pro jednoho, tak hráče na hru logicky seženu, že :-)

25.3.2020 12:44:17 | Upraveno autorem (porovnej)

IN

Re
Pozor, Churchill je pro 1-3. Ne pouze pro 3. :-)
----------------------
Majitel liščí krabice

25.3.2020 13:36:59

Vybíráme z Bazaru

Hero Realms + rozšíření Ruin of Thandar
Hero Realms + rozšíření Ruin of Thandar
Akt. cena: 510 Kč
Končí za: 10 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas