Nations - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodée Editions
Asterion Press
Lautapelit.fi
Ystari Games
Autoři: Einar Rosén
Nina Hakansson
Robert Rosén
Rustan Hakansson
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Překlad

nemá to někdo v plánu?
11.11.2013 17:15:46

Tak
trochu som pozeral fotografie a nie som si celkom istý. Bude stačiť preložiť pravidlá, alebo aj na hracom materiále sú nejaké texty? Zdá sa, že na tých kartách text nie je skoro žiadny a na hracích doskách neviem.

28.11.2013 23:10:06

springb
Ted jsem prosel veskery material a musim potvrdit, ze textu na nem je opravdu velmi malo a neni nutne ho prekladat - neanglictinari si tech par hesel snadmo zapamatuji. Zbytek je resen hlavne ikonami. Mimochodem - po graficke strance se mi hra moc libi, je to zase neco trochu jineho od vsech tech FFG artworku. Jen ty barevne okraje karet nemusely byt tak pestre, ale to je skutecne jen slaba vada na krase...

11.12.2013 20:12:17

Fúúú
Cena tej hry, nie je teda dva-krát nízka!

2.1.2014 20:04:39

Pokrok?
Dostal se někdo k překladu pravidel nebo je to stále pasé?

8.7.2015 11:57:04

Asi se do toho pustím
Dostal jsem se k hernímu materiálu a musím říct, že to vypadá na velice zajímavou záležitost, takže to zkusím. Víceméně jsem už začal, mám přeložené desky + karty událostí - přeložil bych tedy i karty, z nichž většina odkazuje na zajímavá data světové historie, takže potrápit trochu wiki je určitě na místě.
Bohužel nemám valné zkušenosti s úpravou fontů - na kartách je opravdu speciální záležitost, která by si možná zasloužila zachovat i v češtině.
Také trochu oříškem je zvolit správná hesla na kartách, aby se tam vešel důležitý text - přeci jen rozdíl mezi "All" a "Každý" nebo "Všichni" je veliký - čeština, sic bohatý to jazyk, není vždy přízniva podobným záležitostem, neb potřebuje prostě více prostoru.
No, v každém případě se řídím heslem pomalu ale jistě a hlavně ve volných chvílích, takže to potrvá...
Snad bude výsledek stát za to...

3.5.2016 00:47:15

preklad
Ahoj, držím palce a preju pevnou vůli. Sice hru nemám, ale rad se pokusim pomoct. Když mi posles font,který potrebujes pocestit/upravit (nebo treba pres ulozto par naskenovanych karet, na kterých je text s danym fontem) zkusim ho poupravit.
Měj se

4.5.2016 08:20:26

;-)
Som rád, že sa niekto do toho pustil. Tiež držím palce a nech sa práca darí ;-)

4.5.2016 21:40:14

Tak hotovo...
Ahoj, tak to mám téměř hotové - Jsou hotové Desky hráčů, Skorovací deska, všechny karty (událostí a pokroku) a pravidla (ty jsou z 85% - chybí mi úvod, hra pro 1 hráče a alternativy, ale to není nic moc důležitého.
Teď se začnu zaobírat tím, jak to dostat do pdf formátu, abych to sem mohl dát, sic jsem všechny úpravy dělal ve Wordu.
Nakonec jsem se vybodl na úpravu fontu na kartách - přeci jen - má to být překlad, ne kopie originálu - už tak jsem si s tím vyhrál...
Takže prosím ještě pár dní vydržte...

23.10.2016 21:19:43

Konečně
Tak z těch "pár dní" byly nakonec dva měsíce - musel přijít kopanec (díky Ello), abych dodělal solo hru a sumář a nahrál to sem ke schválení. Je to můj první překlad, proto prosím o schovívavost při čtení. V každém případě uvítám připomínky a návrhy na nějaké změny pojmů, nebo obratů - přeci jen když se člověk ponoří do překladu, ztratí tak trochu nadhled a to, co mu je jeho slovy nad slunce jasné nemusí být vůbec pochopeno čerstvým čtenářem...

18.1.2017 00:41:46

překlad
až to bude nahráno nastuduju a pokud něco najdu napíšu :-)

18.1.2017 08:45:34

překlad
tak jsem to četla několikrát a za mě v pohodě, dnes jsme konečně poprvé hráli, děkuji moc

30.5.2017 23:11:49

Vybíráme z Bazaru

Witchstone
Witchstone
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas