Name of the Rose, The

xxxxxxxxoo hodnoceno 33x (Seznam vlastníků)

Name of the Rose, The - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, intriky
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Ravensburger
Autoři: Stefan Feld
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

rbx
rbx - avatar

Ma to nekdo? Je to pro dva?

Shanim neco pro dva, co bych mohl hrat doma se zenou a nebylo to prilis dlouhe. Zatim mam jako favorit Mr. Jack, ale toto se mi mooc libi nametem.
18.2.2009 23:20:56

to aneke
pisni kdyžtak ID aneke - ten to docela chválil.

19.2.2009 09:31:24

zkušenosti
Hrála jsem to v Řece jednou, ve 4 nebo v 5. Docela se mi to líbilo, ale ve 2 si to moc nedovedu představit. Navíc bych řekla, že je to sice dedukční, ale je to taky docela blafovací.

19.2.2009 09:35:23

ad hra pro dva
Me se to libi, ale taky jsem hral jen ve 4. Pak je to docela fajn a spis se snazis blafovat svoji barvu, jak psala Sodovka. Ve 2 by to asi nemelo ty grady.
Pokud jeste Mr. Jack nemas, tak bych moc nedoporucoval, podle me je to priserne precenena hra, vetsinou mas relativne rychle jasno, kdo je Jack a pak ti holt bud zdrhne nebo ne. Hral jsem to tak petkrat a stacilo. Ale mozna je to jen muj nazor, treba se to nekomu libi, rad bych znal i nazory ostatnich;)

19.2.2009 11:12:59

rbx

...
tenhle nazor jsem take nekde cetl, myslim na hrajeme.cz ale pak ten clovek rekl, ze to zacal hrat jinak, jinou strategii razem uz Mr. Jack pouze nevyhraval. Kazdopadne to bych zacal probirat v diskuzi tam :-) V teto diskuzi jsem chtel poradit o Jmenu ruze a myslim, ze to neni asi hra pro mne. Rozhodne ne ted. BTW: Neni to podobne s Mystery of Abbey?

19.2.2009 12:14:05

Jméno Růže
Mystery of Abbey jsem nehrál ale slyšel jsem, že nesehnali licenci od Umberta Eca a nemohli použít název knihy, takže námětem jsou si velmi podobné, ale provedením a stylem hraní určitě ne. Tahle hra je nejlepší ve 4 hráčích, jde hrát i v 5 lidech ale může nastat jedna nepříjemná situace právě pro toho 5 hráče. Celou dobu se snažíš maskovat svou barvu je to blafovací a zařezávací hra, ale je sranda že vlastně až tak do předposledního kola odhaduješ koho vlastně zařezáváš. Lidé se u hry hodně bavili a komentovali to různýma hláškama. Poprvé jsem hru hrál ve dvou hráčích a není to to pravé ořechové.

20.2.2009 07:09:49

Jméno Růže
Jenom tématicky je to jako Mystery of the Abbey. Komunikace mezi hráči je v Mystery klíčová (čímž zkušenější hráč, tím záludnější otázky klade), v Jménu růže komunikace chybí (zato se blafuje).

22.2.2009 18:35:22

Hra ve dvou
Hru jsem hrál jak ve čtyřech tak i ve dvou hráčích. Ve dvou se dá hůře blafovat, ale nemyslím si, že by tím ztratila na zábavnosti. Hra má ve dvou větší spád (45 - 60 minut).

PS: Musím podotknout, že se mi velice líbí grafické zpracování hry.

23.3.2009 12:18:03

rbx

videl jsem to...
nechal jsem si to vysvetlit a zjistil, ze z dvojice Mystery of Abbey a Jmena ruze budu volit Mystery.

23.3.2009 23:22:16

Vybíráme z Bazaru

Advanced Squad Leader: Starter Kit #1 -ASL
Advanced Squad Leader: Starter Kit #1 -ASL
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas