Nájezdníci ze Skýtie

xxxxxxxxoo hodnoceno 76x (Seznam vlastníků)

Nájezdníci ze Skýtie - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Shem Phillips
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Sólo

Jaké máte dojmy ze sólohraní?

22.5.2023 18:45:16

Chystám se brzy zkusit, hru mám doma asi týden. Dojmy budou určitě na mém Instagramu, ale můžu je hodit i sem.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

22.5.2023 18:46:54

První dojem: sólo je super! Vyhodnocení tahů Automy je jedno z těch nejvíce smooth, co jsem v sólo režimech zažil. Podobně příjemné jako třeba ve Vikomtech Západního království. Je to přehledné, snadné a rychlé, prostě se jen otočí karta a jede odshora dolů a vyhodnotí, na co má Automa prostředky (proviant, sílu) a jestli nějaké další získá (třeba sílu skrze koně) nebo bude plenit a získá body, případně uskuteční výpravu, která jí též přinese body. Jen jsem v pár případech zapomněl vyhodnotit celou její akci plenění a upravoval to zpětně po paměti, což mělo dost možná vliv na spuštění konce hry a další věci. Ale to jde za mnou, Nájezdníky jsem hrál po roce a půl a soustředil se víc na sebe a tohle mi párkrát uteklo.

Jen teda body za výpravy jsem sobě i Automě započítával hned, ač v pravidlech by se měly až na konci. Přišlo mi to díky tomu více napínavý, jak jsme se přetahovali, ale možná to je chyba a není to tam pro nic za nic. Příště udělám dle pravidel.

Jo, a Automa má 4 různé obtížnosti skrze různé náčelníky, kteří mají rozdílnou sílu a případně i zvláštní efekt. Takže škálovat to půjde hezky.

Kéž by podobně hladce fungovaly Automy obecně.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

22.5.2023 22:34:10 | Upraveno autorem (porovnej)

@Jonash Mám dost podobné dojmy. Ale než sem něco napíšu za sebe, tak chci ještě porazit nejtěžší automu. 💪

Mě naopak přijde napínavější, když se body za výpravy dávají až na konci - výpravy jsou otočené lícem dolů, takže po čase už nevíš, kolik tam kdo má. Pro mne je tak v sólu napínavý, jestli se mi podaří automu přestihnout, protože těžší automy tě klidně předběhnou cca o kolo, což znamená ve výpravách a surovinách udělat ± 50 bodů.

22.5.2023 23:15:07

@Ereboro Jo, s výpravami to tak udělám dle pravidel, já jen z jiných her byl zvyklý kontrakty vyhodnotit okamžitě (třeba v Clans of Caledonia) a uvědomil si až v půlce partie, že ty body přičítám ihned, což bych neměl. Hrál jsem na úroveň 2/4, takže to bylo vyrovnaný až do konce, kde pak ale Automa nemá žádné dodatečné body (měla jen 1 koně, co dával pouze sílu 3), kdežto já měl zbylé suroviny a další body za karty nájezdníků. Ale kvůli té mé chybě si nemůžu být zcela jist. Takže uvidíme v další partii, zkusím to buď opět na obtížnost 2/4, nebo 3/4, přijde mi to, že to škálování bude vhodné pro většinu sólohráčů. A fakt se mi ta jednoduchost vyhodnocování jejích tahů zamlouvá.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

23.5.2023 07:37:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Gaia Project
Gaia Project
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 9 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas