Na křídlech: Hnízdem v Asii

xxxxxxxxxo hodnoceno 56x (Seznam vlastníků)

Na křídlech: Hnízdem v Asii - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 70 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Elizabeth Hargrave
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Chyby na kartach

Ahoj,

mohli byste zkontrolovat nekdo preklad Krasky Srilanske? 

Karta ma 9 bodu, chce cerva, ovoce a mys, je modra a jeji efekt je - muzete nysni skladovat az 1 libovolnou potravu na kazde jine karte.

Dik

13.1.2024 19:43:54

ROUND END: You may cache 1 from your supply on each of your other birds.

13.1.2024 19:57:48

Čili je v pořádku. Žena ji měla zrovna v naší poslední partii na konci prosince a dala jí spoustu bodů.

_____________________________________________
· od ledna 2024 tu mám na starosti sekci novinek coby admin
· také mám deskoherní IG kanál www.instagram.com/solo_boardgaming

13.1.2024 23:09:27 | Upraveno autorem (porovnej)

@Jonash Preklad je v poradku, karta je nesmyslna, stejne jako havran a je treba ji house-rulovat. Divim, se ze takovy renonc projde beta-testingem. Kdyby se nekdo aspon trochu zamyslel a porovnal si 8-9 karty, tak by jasne videl, ze tato karta je OP.

14.1.2024 12:46:40

Pokud se hraje Asie jako standalone verze, se základní volierou, neni tato karta problém. Nebo případně s Evropou či base game. 

Chapu, ze hlavně s Oceánii to problém být muže. Všude čtu, jak Oceánie zvyšuje komplexitu a přidává další možnosti. Za nás to není pravda, hra se pak stává velice jednoduchou a za nic vás netrestá. Dobírání karet a především zisk potravy je mnohem jednodušší. Jen berete zoliky, karet plna ruka a zběsile se vykládá. 

Duet pak krásné řeší problém prostřední řady. 

Takže pokud bych to mel shrnout. Tuhle kartu první 2 kola proste nevylozis. A když jo, nebude co kde skladovat a budeš mít zoufale málo potravy za spotřebovanych spoustu akci. Bral bych to jako silnou kartu za 9 bodu s možnosti na ni něco málo naskladovat předposlední, spíše poslední kolo. Ale ještě jednou, řeším to pouze z pohledu duetu, pro kterej byla tato karta designovana především.
 

14.1.2024 13:17:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Nám to taky jako problém zatím nepřišlo, hráli jsme Asii samostatně se ženou 5x. Ono podobně bodů ti dají vajíčka, která můžeš taky skladovat ve velkém, když máš kam.

A souhlas s tím, že mně v Oceánii taky ten nektar spíš vadí, všichni jdou vždy výhradně po něm, když je v nabídce, a hra je díky tomu jednodušší, což zas někomu vyhovuje, mně až tolik ne.

_____________________________________________
· od ledna 2024 tu mám na starosti sekci novinek coby admin
· také mám deskoherní IG kanál www.instagram.com/solo_boardgaming

14.1.2024 13:22:24

No s nektarem me to taky moc nebavi, takže houserulujem. Kdyz hrajem s nim, tak do krmitka davame pouze 3 nektarove kostky a symbol libovolné potravy hrajem že je vše mimo nektaru :). Jinak nevím jak vy, ale moc casto se nám nestavá abychom se topili v krmeni, aby tahle karta byla OP. Toto vícemeně je rozumné hrát až poslední kolo. Ale jak píšete hodně záleží jakou desku voliéry hraješ a jaké rozšíření používáš.

14.1.2024 14:12:42

Zalezi v kolikati hrajete. Hra je urcena pro 2-5 hracu (flock varianta nedava smysl), pricemz pokud hrajete ve 4 jako my, tak jenom ta karta pokud na ni jedete Vam muze dat cca 30 bodu. Staci, kdyz si vybudujete solidni food engine. Jak rikam staci to srovnat s ostatnimi kartami, ktere umoznuji ukladat jidlo na kartu - mate tam omezeni na biotop nebo max.5 jidel.

Jinak nektar se podle me house rulovat musi, jinak uplne rozbije hru. My za pouziti nektaru davame -1 bod a v krmitku jsou 3 normalni a 3 kostky s nektarem a hraje se to dobre.

14.1.2024 14:33:08

A počet hracu má vliv na co? Myslím, ze minimálně 50 bodu se na nej dá nahrát 🙈 

Pták za 3, vyrobit food engine a pak to ještě zaskorovat, v dalších radách nemít nic, nejlépe hned v prvním kole 🙈 koukám, ze jste to house rulloval tak dlouho, až jste to rozbil. 

14.1.2024 14:43:24

Příspěvek odporoval pravidlům diskuse a byl proto smazán.

Důvodem bylo z našeho pohledu slovní napadání (zesměšňování, dehonestace atp.) osoby či skupiny osob.

14.1.2024 16:24:40

@p_lichnovsky co tak sleduju, tak každá druhá hra co hrajete je rozbitá, špatně designovaná, nedotestovaná… přijde mi, že byste house ruloval i šestku na kostce, protože to je OP. Jestli ona ta chyba nebude jinde. 

14.1.2024 16:50:40

Od doby, kdy jsi prirovnaval Vinohrad k clovece nezlob se, tak nema cenu tvé příspěvky brát vážně, reagovat na ne ale musím, aby si pak třeba někdo nemyslel, ze jsou všechny ty krásné hry rozbité. 

14.1.2024 17:04:30

Hele, mně to třeba OP nepříjde, protože aby to bylo OP musíš ho dostat v prvním/druhé kole a nebo nejlépe na ruce, aby sis ten engine podle toho mohl zařídit a přizpůsobit tomu hru. A to si myslím, že bychom takhle mohli diskutovat o jakékoliv kartě.. . Sám píšeš, že pokud si vybuduješ food engine, dostaneš dardu bodů, ale nikdo ti nezaručí, že ty karty na food engine dostaneš do ruky. 

Tak že by to bylo bůh ví jak OP se mi nezdá, tady bude záležet, jakým stylem se rozhodneš hrát. Jinak máš pravdu, že ve více hráčích je jednodušší přijít k surovinám (protože efekty ostatních), ale primárně se snažíme tyhle ptáky nestavět, případně nám ani nechodí do hry. Takže než rozbitost bych to viděla spíše na styl hry u hráčů.

Celkově je ve hře dost ptáků, proto se může stát, že se někomu nakombí lepší efekty než tomu dalšímu. S čímž se ale musí počítat. Tímhle problémem trpí většina her, kde je darda karet, tudíž úplně nerozumím tomu, že hra je “rozbitá”. Hra má omezený počet tahů, takže se nedá dělat všechno, a rozhodně se nám nestává, že by každou hru chodily stejné karty… No a že by se dala vymýšlet nějaká jednolitá strategie ani kombinace (např když dostaneš to a to) je naprosto nemožné.

Jediný, kdo mi přišel OP byl (opravují) krkavec, ale to mě asi netrápí, protože v tom počtu karet si ani nepamatuji, kdy jsem ho vidděla naposled ve hře. Pokud nemáš koncové úkoly na jídlo nebo se ti (ne)vyplatí do úkolu, tak ho v posledních tazích (ne)stavíš jako jakéhokoliv jiného ptáka. A pokud jednu ze 20 her chytne někdo na začátku krkavce a umí ho zužitkovat.. No, tak co už. I tak to však neznamená, že ten člověk je neporazitelný.

A jinak, mně se nektar líbí a za mě to hru povzneslo výše. Nicméně taky používáme jenom dvě nektarové kostky, zbytek máme ze základu. Je super strategie taky přemýšlet, které dvě suroviny vyměníš za nektar, abys měl více než ostatní atd. 

14.1.2024 18:21:39 | Upraveno autorem (porovnej)

@Zuuuzan ad Je super strategie taky přemýšlet, které dvě suroviny vyměníš za nektar, abys měl více než ostatní atd. 

Takhle to s nektarem nefunguje, dvě suroviny nevyměňuješ za nektar, respektive nikdy se nedostane do tvé zásoby a nepoužiješ jeho žeton, a tím pádem si ho nedáš pak na desku. Mám pocit že tohle bylo v českých pravidlech Oceánie špatně vysvětleno.

14.1.2024 19:46:02 | Upraveno autorem (porovnej)

@Froggery vsak můžeš dvě libovolné suroviny vyměnit za jakoukoliv, ne? 

14.1.2024 19:49:19

@Zuuuzan Doplnil jsem předchozí odpověď.

14.1.2024 19:50:25

@Zuuuzan Už jsem to našel, druhá podstrana této diskuze https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/na-kridlech-operena-oceanie-10764/diskuse/nove-herni-desky-25955/?pg=2

14.1.2024 19:54:19

@Froggery ted to čtu tady na ZH, diky :D podívám se ještě do těch tištěných, jestli to tam máme taky, protože jsme to celou dobu hráli tak, že to tak můžeme hrát… :D Diky za upozorneni!

Nicméně tím, že nepouzivame všechny nektarové kostky, tak to asi zůstane jako house rule :D akorát je dáme pryč úplně všechny, ať to je větší sranda.

14.1.2024 19:56:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Prodán Playmat ke hře Archa Nova
Prodán Playmat ke hře Archa Nova
Akt. cena: 950 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas