nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Myší cestičky

Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 5 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Betl Games
Autoři: Ivan Lounek
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Myší cestičky jsou karetní hrou pro jednoho až čtyři hráče od pěti let. Úkolem hráče je dostat svou myšku k sýru a přitom ji nezahnat do pastičky. Hráči však na začátku hry nevědí, kde ze dvou možných pozic se ukrývá sýr a kde pastička.

Jak hra vypadá?

Hra obsahuje celkem 32 karet, mezi nimiž najdeme 24 karet cestiček, 2 bonusové karty, 2 cílové karty a 4 karty myšek. Hra je balena v papírové krabičce, součástí balení jsou i pravidla hry.

Jak se to hraje?

Nejprve jsou karty rozloženy na stůl lícem k desce stolu tak, že uprostřed jsou dvě zvláštní cílové karty - na těch je vyobrazen sýr, resp. pastička. Hráči jeden po druhém obrací kartu nejbližší své myšce a snaží se pomocí cestiček dostat svou myšku k sýru. Nesmí ji však dostat do pastičky. Vítězí hráč, který jako první dostane svou myšku k sýru.

Pro koho je hra určena?

Hra je určena jak pro dospělé, tak pro malé hráče již od 5ti let. Je velmi jednoduchá, volba hráče spočívá v tom, kterou kartu otočí v případě, že má víc možností kudy jít, případně jak se rozhodne při volbě cílové karty: zariskuje a otočí neznámé, nebo si počká na jistotu? Po každé hře se karty rozdávají znovu a hráči jsou napjatí, jak mohou být cestičky propojeny. Tím je hra ideální pro rodiče s dětmi, kdy rodiče určují tempo rozdávání jednotlivých her a zároveň hrají proti dětem, je jen na nich, jestli je nechají vyhrát. Hru si však užijí i dospělí na party v momentě, kdy již nemohou, nebo nechtějí moc přemýšlet.

 

Autor: vaně