Mwahahaha! - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra, strategická, párty hra
Čeština: není
Vydavatelé: White Wolf
Autoři: Ken Cliffe
Mike Chaney
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

„Co se zase děje?“ zařval Herr Libervoldt v bílém plášti na krčící se opici. „New York nechce zaplatit výkupné?“. Opička cosi zabrebentila a skrčila se ještě víc. Herr Libervoldt se otočil ke stěně, na které bylo velké červené tlačítko s nápisem „Nedotýkat se – Obří laser“. „Však oni budou litovat, muhehehe...“

 

Mwahahaha je hra na šílené vědátory - padouchy. Každý hráč se ujme role jednoho ze superpadouchů a snaží se jako první získat megavýkupné tím, že jedním ze svých vynálezů ohrozí celý svět. Pro postavení a spuštění svého vynálezu však potřebuje spoustu zdrojů (peníze, znalosti, energii a konstrukce), v jejichž shánění mu pomáhají skrytě ovládané organizace. A co by to bylo za superpadoucha bez nezbytné suity poskoků - je libo létající opice? Nebo raději pouliční gang? Všechno máme...

Hra je víceméně karetní a točí se kolem získávání zdrojů. Každý hráč si ve svém tahu náhodně vytáhne karty s materiály a z nich potom vytváří zdroje. Ze zdrojů pak staví svůj šílený vynález (v nabídce jsou i takové perličky jako „Propagace lidožravých rostlin“ nebo „Biblická apokalypsa). Když mu nějaké zdroje chybí, může se pokusit připravit o ně některého z kolegů padouchů, ať cestou mírovou – obchodem - nebo trošku méně mírovou, zato však padoušštější – napadnout soupeřovo doupě. Veškeré konflikty se ve hře řeší hodem několika kostkami a následným porovnáním hozených čísel.

Když má vědátor dostatek zdrojů, může za ně nakoupit pomocné organizace, další poskoky nebo třeba některý ze špinavých triků.

Když má hráč zdrojů ještě víc, může postavit svůj vynález, a pokusit se získat výkupné od města, oblasti, státu nebo celého světa – když zaplatí výkupné, nespustí svůj stroj. Kdo jako první úspěšně získá výkupné od celého světa, vyhrál.

 

V krabici najdete:

 

  • 10 karet vědátorů
  • 36 karet organizací
  • 40 karet poskoků
  • 20 šílených vynálezů
  • karty špinavých triků
  • hafo žetonů
  • zelené, průhledné kostky

Autor: aradraug

Vybíráme z Bazaru

Hra o trůny: desková hra (druhá edice)
Hra o trůny: desková hra (druhá edice)
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas