Mutant Chronicles

xxxxxxxxoo hodnoceno 45x (Seznam vlastníků)

Mutant Chronicles - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Eric M. Lang
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Drak

zaujalo

Už jsem psal k Battleloru, že sháním nějakou strategickou hru a Mutant Cronicles mne zaujala. Bohužel tu není moc názorů na ní.
Ceny jsou celkem slušné. 499 Kč za starter pak a 149 Kč za expans. To je vcelku zajímavé, že bych zapojil synka a ŠEL DO TOHOTO? Můžete prosím poradit, jestli někde najdu seznam jednotek za jednotlivé frakce popřípadě další informace? Díky
5.1.2010 11:30:29

Drak

DaD
Ještě jsem koukal na DaD miniatures, ale ty mají nevýhodu, že nejsou v češtině. Prosím, napište svoje názory, jakou hru s miniaturami upřednostnit ... díky.

5.1.2010 11:32:28

MCH
Mutant Chronicles se již jen doprodává, proto buď rychle ber nebo nech být. U mě je to hra číslo 1.
Více najdeš zde: http://mutantchronicles.cz/ a případně jako rozcestník můžeš použít i můj blog: http://dethmch.blogspot.com/

5.1.2010 11:48:02

Drak

Mecenáš trolíků

Doprodej
No tak pokud se rozhodnu pro MCH, tak to abych skoupil vše co mají :) I když si spočtu, že do toho zainvestuju třeba 2000 Kč, získám za to starter sadu a 10xexpansion, což je slušné.
Ještě se zeptám - starter balíček je vždycky stejný? nebo je různý pro frakce? je tam 6 figurek, můžete napsat někdo jakých prosím ?
jinak vždycky jsem chtěl vyzkoušet třeba Necromundu - pravidla jsem si stáhl, v češtině a myslím, že použít figurky z MCH by nemusel být problém ne? Jako stavby použijeme synkovo hračky (hrady, zdi apod.) a mohlo by to fungovat.
Deth : díky moc, asi na tebe dám a půjdu do MCH

5.1.2010 12:28:49

starter
Ano, vždy stejné figury,3x Kapitol a 3x Černá legie. Z Kapitolu to jsou: Svobodný mariňák - pěšák č. 43, Marťanský smrtizvěst - šeržant č. 49, Elitní hraničář č. 52. Z Černé legie: Ezoghůl č. 5, Nekromutant znesvětitel č. 10 a Technomancer č. 13.
Dnes je to za pakatel a tak fakt neváhej, je to super hra ač si to mnozí nemyslí.

5.1.2010 12:37:24

To Drak
Od Vánoc mám Mutant Chronicles také a mohu jen doporučit. Hra je velmi dobrá. Co ale asi hodně zamrzí je to, že ve starteru jsou referenční karty ke všem figurám a to bohužel i k těm, které dnes seženete velmi těžko :( Takže nezbývá než si povzdechnout se slovy "to by bylo kdyby". Nicméně i tak (tím myslím s dostupnými jednotkami)je hra opravdu zdařilá, se snadnými pravidly, mnoha taktickými možnostmi a parádními figurkami.

5.1.2010 20:19:42

karty
Zas na druhou stranu lepší, když je karet víc, než aby tomu bylo naopak. Každopádně naprosto chápu, že to zamrzí.
Pro lidi s větší představivostí přece lze figurky nahradit a hrát s kartami, jako by byly, tedy proxovat, když to jinak nejde.

5.1.2010 20:39:51

mch
ja bohuzel resim opacny problem, ve vytrince pres dveste figur na mutanty, ale bohuzel nedostatek casu na to se jim venovat.
Hra ma vyborny system, spad, uzasny svet mch, clovek se muze opravdu vyradit :)

5.1.2010 21:36:49

drak

figurky
Je tedy možné použít figurky z jiné hry, kterou nezrušili? Třeba z Warhammeru 40.000 ? Myslím, jestli velikostzně ty figurky sedí.

6.1.2010 10:09:40

figury - náhrada
Těžko říct, zda lze použít i jiné figurky - jak už psal Deth, s trochou fantazie teoreticky ano, ale zkušenost s tím nemám. Figury k MCH mají specifickou hexovou základnu, která 1)označuje jednotku(zlato, stříbro, bronz) 2)se do ní "zapichují" přidělená zranění. Nemám představu, kde sehnat samotné základny pro umístění nových figur. Na druhou, pokud je někdo šikovný a bude hodně chtít, cestu si určitě najde.

6.1.2010 19:22:37

Zahranici
v zahranici to taky doprodavaj (idealni USA), a tam to sezenete taky za slusne ceny. Nerikam, ze za 150 baleni.

Ale sehnat se daj :-)

Me se to taky libilo a kamarad maa doma plnou vitrinu figur ze sveta mutant chronicles.

17.1.2010 14:03:28

jine figury
Da se to hrat s warzonovejma, sice nemas hexy ale podstavce se daj oznacit..
takze pohoda

17.1.2010 14:04:51

nahrada
Asi mi prijde zbytecne resit nahradni figury, myslim, ze zatim je ve vyprodeji dostatek starteru i boostru, navic za vybornou cenu, FFG jich maji taky urcite jeste hafo na sklade. Mch je taky dost specificke, ze maji jine meritko, nez jine valecne hry. Problem ve stojanech co se tyka zetonu zivotu bych zas tak moc nevidel, ano je to pohodlnejsi, ale kolikrat jsme hravali, ze zeton byl polozeny vedle miniatury. Pokud by byl problem se sehnanim nekterych miniatur, tak pokud bych mel stejnou jine hodnosti, tak pak to vyresi prebarveni :)

17.1.2010 15:47:45

Hratelnost...
Včera jsem se setkal s jedním majitelem jen základní krabice a chtěl se tuto hru naučit. Když jsem tak zběžně prolétl tyto diskuze, napadla mě otázka. Tato hra bude hratelná jen se základním balením. Ale jak velké možnosti variability se nabízejí? Má cenu se touto hrou zabývat, když ví, že se k dalším rozřířením nedostane ?

16.4.2010 07:39:16

Lunitare - hratelnost
Moje osobní zkušenost je taková, že můžu jedině potvrdit text, který je na krabici Starter setu tzn. seznámí tě ze základními principy, ale na žádné dlouhé hraní to není. Hra je zajímavá právě při sestavování vlastní armády - což se Starter setem dost dobře nejde :( Každopádně na českém trhu se rozšiřující balíčky dají v současnosti koupit "za pár drobných".

17.4.2010 10:35:01

hratelnost
Kupovat Mutanty a nekoupit si pro každou stranu ještě po třech jednotkách podle mě nemá smysl.
Tedy doporučuji určitě dva boostery nebo rozšíření LostLegion v němž je 14 figur a stojí okolo 400,-Kč ovšem těžké ho sehnat. Bez rozšíření to asi nemá smysl. Hra s více figurkami dostává úplně jiný rozměr.

17.4.2010 12:01:10

Deth
..to som sa chcel prave spytat, kde sa da LL zohnat..asi je to fakt tazke, ked ho ani gugel nenajde:/

17.4.2010 16:39:40

to klopcik
Deth mi tento tyzden zrovna jeden LL kit predal. Len mal asi iba jeden.

17.4.2010 17:09:37

Lost Legion
Já mám doma ještě jedno (tentokrát poslední balení), ale vzal jsem ho pro kamaráda aniž bych se ho zeptal, zda ho bude chtít. Když o něj nebude mít zájem, tak se zde objeví v bazaru.

17.4.2010 17:39:23

Vybíráme z Bazaru

Běsnění Drákuly
Běsnění Drákuly
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas