Munchkin - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodée Editions
Devir
Edge Entertainment
Pegasus Spiele
Steve Jackson Games
Autoři: Steve Jackson
Rok vydání: 2001
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

rozsireni

Zajimalo by me,jake rozsireni k zakladnimu munchkinovy je/jsou nejlepsi? je jich dost,co jsem koukal,tak nevim kterym zacit :)
15.9.2013 12:14:38

rozšíření
Ke klasickému Munchkinovi mám to první a druhé, už je to pěkná kupa karet.
Jinak ta bondovská, upíří, cluthu a jiné tématické doporučuju hrát odděleně i když to lze samozdřejmě hrát dohromady, ale pak to trochu ovlivňuje funkčnost hry, protože některá karta tam je kvůli další a čeká se na správný okamžik (kombinaci). Existuje sice Munchkin blended, který míchá vesmírná, chluthu, kung fu (jsou tam velmi zajímavé karty).
Jinak odděleně jsem zkoušel Bites a je to opravdu dobré, slabší mi naopak přišlel ten bondovský.

15.9.2013 12:31:40

rozsireni
takze treba ty upiry s tim zakladem nejsou zrovna dobre hratelne a vseobecne ty tematicke s tim zakladem?

16.9.2013 09:37:16

rozšíření
Já si myslím, že je lepší hrát každé téma zvlášť. Protože třeba v těch upírech potřebuješ získat "Power" aby jsi mohl využívat určité věci. No a když bys to smíchal tak bude menší šance, že se ti sejdou zrovna určité kombinace, aby jsi mohl jednu nebo druhou kartu využít.
Kompatibilní to je, ale myslím si, že mícháním setů utrpí hratelnost. Nadruhou stranu vznikají komické kombinace (vybavení postavy - klerik - ork - komunista - upír) atd. Navíc zadní strany karet se dají poznat, takže pak člověk ví z jaké edice si lízne kartu.
Odděleně si člověk podle mě i víc užije tématu špioni (bond), upíři, fantasy, sci-fi.

16.9.2013 19:58:11

Dohromady nebo zvlášť?
Abych se v tom vyznal:
pokud bych měl základ a rozšíření označená 2, 3, 4, 5 (tj. žádné Cthulhu nebo Fu) doporučujete hrát
1) všechno dohromady tj. 1+2+3+4+5
2) základ + jedno další, tj. 1+2 nebo 1+3 nebo ...
3) vždy jen jedno, tj. 1 nebo 2 nebo 3 nebo ...

29.8.2015 23:31:38

2 - 5
nejsou hratelná samostatně. Doporučoval bych přidávat postupně, jelikož na sebe pravidlově navazují, tedy pokud chceš hrát 3, tak 1+2+3, pokud 5 tak 1+2+3+4+5

30.8.2015 00:24:20

1+4
tj. treba 1+4 jde nebo mi bude neco chybet/unikat?
EDIT: co tam muze byt za problem, nebo je to jen tvoje doporuceni?

30.8.2015 12:20:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Cartas
Podle mě můžeš 1+4 hrát stejně dobře jako 1+2 a nic ti chybět nebude.

30.8.2015 12:57:14

chybět ti nic nebude...
... ale jde spíš o vyvážený poměr karet. I když vzhledem k celkovému pojetí hry je to u všech všudy jedno. Jednotlivé sady autoři vytvářeli s vědomím dřívějších sad a nevidím důvod tuto logiku ignorovat. Plácnu: v pětce máš pár karet, které interreagují s oři, ale jsouv v ní asi jen 2 oři. Pokud ji budeš hrát bez 4, tak budeš trochu ochuzen o některé herní mechaniky...

30.8.2015 21:52:13

jasny
ted uz mam predstavu, jakou jsem potreboval. Diky!

31.8.2015 07:56:38

Vybíráme z Bazaru

Dobble
Dobble
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas