Munchkin 2: Neskutečná sekera

xxxxxxxxoo hodnoceno 124x (Seznam vlastníků)

Munchkin 2: Neskutečná sekera - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Munchkin
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Pegasus Spiele
PS-Games
Steve Jackson Games
Autoři: Steve Jackson
Rok vydání: 2002
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Prázdné karty

Máte nějaké pravidla na Prázdné karty (konkrétně na vymýšlení efektu karty během hry)?
15.6.2015 13:55:08

Prázdné karty
Ahoj nemyslím si, že si vykládáš význam těch karet správně. Dle toho jak je to napsáno v textu pro druhé rozšíření, tak ty prázdné karty slouží k tomu, aby sis na ně vymyslel, napsal a nakreslil vlastní efekty pokladů a dveří. Takže pokud chápu správně co myslíš svým dotazem, tak dokud si ty prázdné karty nějak nedotvoříš, tak se s nimi hrát nedá a žádné efekty nemají.
Ale třeba si to vykládám špatně já a chybný je můj názor :-).

30.12.2015 22:08:54

...
V pravidlech je to myslím popsáno tak, jak říkáš (ale nemám je po ruce). Ale kdysi kdesi jsem zahlédl, že se efekt karty vymyslí až během hry. A na to samozřejmě musí být nějaká pravidla. Sorry za špatnou formulaci otázky :).

30.12.2015 22:23:13

Ad
Je to taky i tady v popisku hry :).

30.12.2015 22:25:40

...
No vzhledem k tomu, že pro rozšíření jsem samostatná pravidla, pokud tedy jsou, neviděl, tak jsem vycházel pouze z toho, co je napsáno na zadní straně krabičky pro Neskutečnou sekeru. Je tam napsáno, aspoň na verzi, kterou mám já, že: "Součástí jsou také 4 prázdné karty, na kterých můžete zvěčnit své šílené vtipy a děsivá pravidla." Právě kvůli formulaci "můžete zvěčnit" jsem psal svou myšlenku, že aby se s nimi mohlo hrát, tak si je musíš prvně dotvořit. Přijde mi totiž už hodně drsné hrát tyto karty bez jakýchkoliv přidružených pravidel, pouze s bílou stranou bez ničeho a libovolně dle zlomyslnosti na ně v danou chvíli určit co dělá, protože pak si na ně můžeš vymyslet podmínky, které nemůžeš nikdy vyhrát. Ale jak jsem psal už dříve, třeba se pletu a je to tak, jak píše autor popisku a myslíš i ty.
Kdo ví, je to přece Munchkin, kde je vše nemožné možné :-D.

30.12.2015 23:16:17

...
Pravidla pro rozšíření jsou velmi velmi stručná (na zadní straně krabičky toho najdeš mnohem víc :)), ale ve složce Hraní je hra a tam autor právě vymýšlí efekt prázdných karet. Ale dále nepopisuje pravidla. Samozřejmě by hraní prázdných karet muselo nějaká pravidla mít a na to se právě ptám (dotaz je asi nejvíce směřován na autora popisku hry a herního zápisku, nechť se svěří se svými house rules :))

30.12.2015 23:41:18

Vybíráme z Bazaru

Moje kavárnička
Moje kavárnička
Akt. cena: 560 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas