Mr. Jack in New York

xxxxxxxxxo hodnoceno 12x (Seznam vlastníků)

Mr. Jack in New York - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: desková hra, strategická, logická
Čeština: není
Vydavatelé: Asmodée Editions
Hurrican
Autoři: Bruno Cathala
Ludovic Maublanc
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Vyváženost Mr. Jack versus Mr. Jack in New York

Protože se mi tato hra zdá mnohem variabilnější jak klasický Mr. Jack, chtěl bych se zeptat těch co to hráli nakolik to má detektiv obtížnější (vyrovnanější hra) než v základním Mr. Jackovi.

Asi bych se zeptal především Rachmaela, který má podle seznamu ve své sbírce obě tyto hry.
1.10.2010 14:02:19

To Kren
Tato hra je už pro zkušenější hráče. Přešli jsme k ní se ženou přes klasického Jacka, poté přes jeho rozšíření - které se u nás moc nechytlo.

Musím říct, že pokud jsme si chtěli dát svižnou oddychovou partii, vytáhli jsme klasického Jacka... obvykle ale ukončeného +/- v 5.,6. kole výhrou inspektora.

Teď hráváme Jacka v NY a šance na výhru pro Jacka jsou minimálně 50/50. Největší výhodou pro roli Jacka je hodně otevřený prostor, narozdíl od stísněných Whitechappelských uliček. Kanály nahradila podzemka, ale efekt je totožný a zajímavá je možnost skrýt se v parcích. Hra je opravdu vyrovnaná, ale musím říci, že až za sebou budu mít přes sto partií, možná budu mluvit jinak :o) Zatím po dvacetitřech partiích je skóre 11/12 pro inspektora.

2.10.2010 01:03:28

vyváženost
Tak mám za sebou první hru NY. Hrál jsem za Jacka s hráčem co má nahráno cca 170 partií a neprohrál jsem (náhodu samozřejmě nevylučuji:)
Celkově takovéto dojmy:
- hra za inspektora je výrazně těžší než v původní hře (nebo opačně - za Jacka lehčí)
- v původní hře je to většinou o chybě (zvolení špatného postupu), tady je tolik variant díky zváštním schopnostem postav, že k úspěchu vede mnoho cest a člověk by musel být jó bedna aby prokombinoval zaručeně nejlepší
- zvolil jsem osvědčenou taktiku maximálního shlukování postav ("strategie světla"), která se nakonec osvědčila, když jsem ale zkoumal některé partie v archivu, mnozí hráči za Jacka volí "strategii stínu" protože je zde daleko větší hrozba úniku Jacka a také je nově možnost úkrytu ve stínu (park)
- náhodný prvek v podobě Holmese v původní hře je silně kritizován, nicméně i v NY šel protihráč tvrdě po informátorovi (adekvát Holmese) a identifikoval mi 5 postav z osmi, takže i tady hraje roli štěstí
- hra s informátorem jakožto nehrající, pouze umisťovanopu postavou, dělá hru výrazně zajímavější - o odkrytí alibi bojují stále oba hráči
- využití možností plutí loděmi jsem se ani netroufl zkoumat (naštěstí je nevyužíval ani protihráč)

Takže shrnuto první dojem - docela dobré, uvidíme po více partiích.
Už aby tu byl Mr. Jack Pocket :)

28.10.2010 23:50:15 | Upraveno autorem (porovnej)

hra za vyšetřovatele
Tak po pár hrách za vyšetřovatele už vím co je v té hře peklo :)
V čem je hra za vyšetřovatele těžší proti původní hře:
- díky Eastmenovi může utéct i figuira která v kole vůbec nehraje
- každou kombinaci je třeba desetkrát prověřit a stejně na něco člověk zapomene, např. ta baba Grantová postaví park místo lucerny a je po pracně budované startegii
- pořád se musí dávat bacha na Eastmana a Tumbletyho a při jejich současném objevení v jednom kole superbacha
- velké nebezpečí člunů když je poblíž jakákoliv postava ve stínu a hraje v kole Eastman
A už také znám strategii Jacka ve správném nakládání s práskačem - při první příležitosti i za cenu ztrát vyzpovídat a okamžitě zabetonovat, nejlépe za popužití Callahanových zátarasů.

Každopádně paráda, velká výzva. Další report po stovce partií :)

29.10.2010 20:50:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

The treason of Saruman Eng
The treason of Saruman Eng
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas