nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Moje první hra

Počet hráčů: 2 - 3
Doporučený věk: od 3 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: desková hra, dětská hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Dino Toys
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

„Myško? Kde jsi? Zajíci, pojď mi pomoct najít myšku a ježka. Naše louka je tak veliká, že to sám nezvládnu. Navíc je všude strašně vysoká tráva a já nic nevidím. Ty jsi větší, určitě uvidíš dál než já“ Volá krteček na zajíce a zmateně pobíhá po louce plné kvítí. „Dobře, krtečku, jdu ti pomoct. Neboj, určitě je brzy najdeme. Nejsou náhodou támhle u lesa?“

Hrdinou Mé první hry je Čechům dobře známá postava krtka, kterého pro pořad Večerníček vytvořil Zdeněk Miler a vysílá se od roku 1975. V deskové variantě se hráči snaží pomoci krtkovi v nalezení jeho kamarádů. Ti se mu rozutekli po louce a on je nemůže najít. Pomůžete mu?

Příprava hry:

Před tím, než se pustíte do hry, musíte připravit herní plán. Ten položte tak, aby na něj všichni dosáhli, a umístěte na něj kartičky - roztřiďte je podle barvy na jejich rubu a následně položte na příslušná barevná pole. Nikdo by neměl vidět úkoly na kartách. Poblíž herního plánu položte kostku. Následně postavte krtečka na žluté pole se sluníčkem a můžete začít hrát.

Průběh hry:

Nejmladší hráč se stává začínajícím hráčem, vezme si kostku a hodí. Ve vztahu k hozené barvě si vezme jednu z kartiček dané barvy. Nemusí si brát tu vrchní, ale vybere si tu, kterou potřebuje. Otočí kartu a zjistí, jaký na něj čeká úkol. Úkoly jsou detailně popsány v pravidlech a dělí se do tří skupin:

  1. Napodobování zvuků – žába, lev, pes, slepice a sova.
  2. Pohybové aktivity – zatleskej, zamávej, skákej po jedné noze, podrbej se na hlavě a lehni si na záda.
  3. Společné úkoly – tančete spolu, chyťte se za ruce, smějte se, lezte si na záda a obejměte se.

Pokud na kostce padne žlutá, krtek postoupí na pole sluníčka a daný hráč jedno kolo nehraje. Hráči se v tazích střídají po směru hodinových ručiček.

Konec hry:

Hráč, který první získá kartičku z každé ze tří skupin (na barvě nezáleží), nalezl ztracené kamarády a stává se vítězem hry.

Autor: El Diablo

Vybíráme z aukcí

První Marťané
První Marťané
Akt. cena: 560 Kč
Končí za: 11 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>