nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Misty

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 6 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: undefined
Vydavatelé: Helvetiq
Autoři: Florian Fay
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Je temné a bouřlivé odpoledne... Déšť stéká po oknech a sklo se rosí. Jak kreslíte na okno prstem, vaše kresby najednou ožívají... Vítejte v Misty!

Misty je rychlá hra pro 2 až 4 hráče, založena na sesbírání 12 karet a vytvoření nejhezčího okna. Jedná se o plánovací hru, kde se snažíte naprogramovatsvé karty, abyste získali co nejvíce bodů. Každý obrázek (karta) má jinou hodnotu, ovšem po sesbírání všech 12 karet dojde k uvedení některých efektů do hry, a tak se může stát, že vaše vysoce bodové karty budou z vašeho okna odstraněny.

 

Příprava hry:

Zamíchejte balíček všech karet a každému hráči rozdejte 6 karet lícem dolů.

Průběh hry:

Hra má dvě fáze: výstavbu a aktivaci karet:

V rámci výstavby si hráči vyberou jednu kartu ze svého balíčku a položí ji před sebe lícem dolů. Po tomto kroku všichni současně odhalí svou kartu a umístí jí do svého okna. Zbytek balíčku předají hrači po levici. Karty lze umisťovat pouze v návaznosti na sebe - celkové okno tedy bude o rozměrech 4x3 (nebo 3x4) karty. Karty se umisťují ve stejné logice (šipka na kartě je dole z pohledu majitele okna) a nově přidané karty se musí dotýkat již vyložených, a to buď vodorovně, svisle nebo šikmo. Po dobrání všech karet z rozdaných balíčků se rozdá každému hráči dalších 6 karet a pokračuje výstavba oken, jen je balíček předáván hráči po pravici.

Po vyložení všech 12 karet dochází k jejich aktivaci. Hráči začnou libovolnou kartou se šipkou ve svém okně a provádí posuny karet určené šipkami na kartách. Pokud karty překryjí jiné, již není možné je aktivovat. Pokud se karta pohne mimo okraj okna, je odstraněna ze hry. Po přemístění všech šipkových karet nastává efekt monster. Monstrum sní květinu (vyřadí tuto kartu ze hry) a posune se na její místo. Karty bez šipek se nepohybují, ale mohou být překryty.

 

Konec hry:

Po aktivaci všech karet hráči sčítají skóre. Prázdné místo je za 0 bodů, stejně jako místo se dvěma nebo více kartami. Pro přehlednost je možné tyto překryvy, mazanice“, vyřadit ze hry. Za (nesnědenou) květinu jsou 2 body. Smajlík je za 1 bod, ale pokud máte dva smajlíky vodorovně vedle sebe, získáte za ně o bod víc (za 2 smajlíky - 3 body). Každá další karta (včetně monstra) je za 1 bod.

Podle pravidel je vítězem hráč, který jako první zvítězí ve dvou kolech, a kolo vyhraje samozřejmě hráč s nejvyšším počtem bodů.

Autor: Yumeki

Vybíráme z aukcí

Heaven&Ale
Heaven&Ale
Akt. cena: 550 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>