Mistfall - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: undefined
Vydavatelé: Games Factory Publishing
NSKN Games
Passport Game Studios
Autoři: Błażej Kubacki
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

hraní

Hrál to už někdo a jaké to je. Trochu mi to připomíná Pathfinder
16.7.2015 20:51:08

Kickstarter
Hra byla vytvořene díky kampani na Kickstarteru a teprve v následujících dnech dorazí k evropským podporovatelům, takže dojmy zatím žádné.

17.7.2015 16:20:15

KS
Ok, já jen že jsem to viděl tady v bazaru tak jsem položil dotaz. Na KS mě to minulo :D

17.7.2015 20:11:00

Cekam na zetony
Ja aktualne cekam na nahradni zetony, ale mozna si to pres vikend zkusim.

Tady je playthrough od Rahdo (sice trochu chaotik, ale pro predstavu o cem to je docela slusne): https://boardgamegeek.com/video/64982/mistfall/rahdo-runs-through-mistfall

22.7.2015 08:43:02

Dojem z první hry
Tak jsem si právě (neúspěšně) prošel úvodní Quest.

Musím se přiznat že mně hra docela dostala, prvních pár soubojů prošlo po másle a já jako blbec naběhl do finální bose bez odpočinku a na něm mi došel dobírací balíček :-D

Nejvíc mi to mechanicky připomíná počítačové taktické RPG. Jednotlivé schopnosti se vůči sobě kombí, příšery mají speciální odolnosti a slabosti, etc...

To co je velmi zajímavé a na čem jsem dojel je systém životů (odložení karty do hrobečku) a staminy (odložení do discardu). Při léčení si můžete za jeden bod léčení vrátit kartu z discardu do balíčku a z hrobečku do discardu. Discard se ale nijak netočí, takže pokud vám dojde balíček tak jste v kýblu.

V rámci tahu tak řešíte zda vám stojí za to spálit 3 karty do discardu aby jste dali +2 dmg nebo raději nechat monstrum jedno kolo žít, schytat 1 dmg.

Vedle toho celého vám navíc ubíhá čas (na celý quest máte omezený čas).

Na první pohled je děsivé množství ikonografie, ale musím říct, že po prvním souboji jsem měl jasno co který symbol znamená.

Tady jsou fotografie z hraní: https://imgur.com/a/x7AG6

26.7.2015 22:24:23 | Upraveno autorem (porovnej)

HappyCerberus
Hezké.
Opravdu to vypadá jako takový složitější Pathfinder. Množství různých žetonků, které jsou vidět v setupu, trochu děsí.

Ten omezený čas - předpokládám, že je dán nějakým limitem kol?
Jak je to s délkou hraní. Tady se u hry uvádí 120 minut. Předpokládám, že úvodní quest je možná kratší, tak poreferuj po více hrách, až budeš mít i zažitá pravidla a mechanismy.
Používají se ve hře kostky? Na obrázcích je nevidím.
A jak je to s počtem questů? Kolik jich hra nabízí? Nějak na sebe navazují (jako v tom Pathfinderu)?
Dík za info.

26.7.2015 22:41:32

Další info
Kampaň ke hře existuje, ale není součást krabice: https://www.boardgamegeek.com/boardgameexpansion/175314/mistfall-valskyrr-campaign-system

Questů je v kickstarter edici 6, v normální edici 4 (včetně úvodního).
Nicméně quest jenom určuje finálního bose a modifikuje setup (+ může mít nějaký perzistentní efekt na hru). Každá hra unikátní, protože dílky se světem se tahají náhodně. Encountery se tahají náhodně a spawnují náhodné monstra (které jsou příslušného typu).

Časově budou normální questy na cca. 3 hodiny podle počtu hráčů. Nemyslím že to půjde zahrát pod 2 hodiny.

Kostky se nepoužívají. Náhodnost je v tom jaké karty si člověk vytáhne z balíčku, ale protože jich dohromady moc není tak s tím jde docela dobře manipulovat. Je to velmi prediktivní systém a jak jsem říkal, hodně mi to připomíná staré taktické RPGčka.

A nakonec, časovač je vidět na té prostřední desce. Podle počtu hráčů je na ukončení questu různý počet kol. S tím že kolo je i jedno kolo souboje (takže když se človek pižlá s monstry moc dlouho tak to může klidně projet na čas).

26.7.2015 23:08:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

7 divů světa: Architekti
7 divů světa: Architekti
Akt. cena: 520 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas