Middle-earth Quest

xxxxxxxxoo hodnoceno 94x (Seznam vlastníků)

Middle-earth Quest - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Komponenty - kvalita/zpracování

Právě jsem rozbalil svoji krabici s hrou. Velmi jsem se těšil a už pilně studuju pravidla.

Ale o čem bych chtěl napsat jsou plastové figurky ve hře. Nevím, jak ostatní, ale já mám dojem, že vícedílné figurky jsou poměrně lemplácky sesazené a slepené, navíc vinou transportu dorazily některé díly odpadené nebo nohy koníků uražené od podstavečku. Není to nic, co by lepidlo nespravilo, ale i tak to trošku kalí moji radost.

A teď to hlavní: FIGURKY nebo KARTÓN s podstavcem?
Můj osobní názor je (vzhledem k mizerné zručnosti a nulové zkušenosti s barvením, absenci barev, štětců apod.), že kartónový žeton s pěknou ilustrací je mnohem mnohem lepší než šedivá plastová figurka (s ohnutým mečem, předělem v pase apod.). Co vaše názory? Myslíte, že MEQ bez plastových figurek s kartóny ve stojáncích by bylo ochuzeno? Věřím, že by pak hra mohla být i levnější a o nic méně zábavnější.
14.9.2010 17:44:11

Hike
Mě se třeba u Arkhamu ty stojánky líbí víc, než figurky, jsou hodně atmosférické, takže MEQu byt o podle mě také neuškodilo. Ale takto je to přehlednější, jelikož by se to pletlo s Gandalfem, Sarumanem atd. Na druhou stranu, Devítka na figurce je super :)

14.9.2010 18:13:59

...
mě se líbí obojí (moje figurky byly sice taky zmrzačené, ale už jsou na cestě nové, tak snad budou už v pohodě) a jak podotl sydo, figurky zpřehledňují hru

14.9.2010 18:36:45

ohnuté meče
Dobrá, přesvědčili jste mě, už chápu, že alespoň z nějakého pohledu to může být přehlednější pro hru.

Ještě jsem se chtěl optat na jednu věc, u těch figurek jsou některé části (zejména meče, které jsou dlouhé a slabé) ohnuté do lehce nepřirozených úhlů, ale když jsem je srovnal, tak se zase během noci vrátily do původní ohnuté pozice.

Je nějaký návod na trvalé ohnutí správným směrem? Nebo se s tím musím smířit?

15.9.2010 10:57:37

Hike
Zkus teplou vodu. Někdy to pomůže, ale někdy také ne. Já nazghuly z wotra ohýbal asi půl roku, takže teď alespoň stojí, ale měl jsi vidět na začátku. :)

15.9.2010 10:59:25

figurky
Rozhodně v téhle hře jsou figurky super. Jak píše sydo, pletlo by se to. Já jsem s těma svýma po nabarvení spokojená a vypadá to tak víc živě :)

15.9.2010 11:02:04

figurky
Já jsem taky pro figurky. Libí s emi víc než kartonové stojánky a navíc je můžu bravit :), čímž mám další zábavu.
Jinak rovnání figurek (mě vše drží max po druhém pokusu):
- 1. miska z horkou vodou - přímo vařící z varné konvice, často měnit když vychladne
- 2. miska z ledovou vodou (někdo odporučuje i s ledem)
Část figurk ynamočíš do horké vody a sdosta často se srovná i sama (plasty mají tvarovou paměť) nebo to srovnáš rukou a pak rychle do ledové vody.
K figurkám, ketré jsou slepené z kousku - někdy je to lepší odlepit a znovu slepit. Můj elf vypadaljako by ho nkdo v půlce překe mečm, tak jsem ho trochu ještě nařízl sklapelem, do díky dal sekundové lepidlo a znovu pořadně slepil.
Jednoho z koní u prstenových přízraků budu naopak od podstavce odřezávat, abyh je mohl nabarvit a pak ho nalepím zpět.

15.9.2010 11:09:48

to TomasV
Ty jsi krutý, takhle řezat do prstenových přízraků. Co Ti udělali? Teda kromě toho, že sloužili temnému pánovi a chtěli mu podmanit svět :-)

15.9.2010 11:14:20

nabarvení
Sappho: no jo, tak já věřím, že po nabarvení od někoho šikovného to vypadá moc pěkně, ale v té polotovarové formě, ve které to u mě asi už zůstane, už tak moc ne ... :o)

15.9.2010 11:15:32

Hike
Ale i šedé jsou super. A opravdu by se to pletlo s ostatníma charakterma ve hře.

15.9.2010 11:43:22

já radši taky figurky
co víc k tomu dodat... když si můžu vybrat hru s figurkama nebo s žetonama, tak koukám víc po figurkách :-)

15.9.2010 13:45:09

Jak kde no:)
Jak například říkal sydo, u Arkhamu to dokresluje atmosféru... Stejně tak například u BSG si neumím představit figurky místo karonku s fotkou:)

Ale na druhou stranu jsou hry kde by ty kartonky asi byli k vzteku no:) Kartonková armáda v Runewars by asi vypadala komicky:D

15.9.2010 15:29:25

Hike
Ak nechceš farbiť všetko farebne, nám pomohlo pre prehľadnosť nafarbiť minionov Mordoru jednoducho čiernou a hneď sa vie odkiaľ číha zlo :)

15.9.2010 16:11:13

acedrac
Díky za nápad, nějaký černý sprej se doma najde ... :o)

15.9.2010 17:24:25

Hike
ja som pouzil obycajnu olejovku, lebo bola lacnejsia ako farby na farbenie,ale asi 3! dni to schlo, fakt ked som na to 3. den sahol tak mi to pofarbilo prst, cize radsej mozno kupit lepsiu farbu, co ti nepofarbi ostatny hraci material :), mozno hodim do MEQ-obrazkov fotku jak vyzeraju cely na cierno, ako ziadny art to nie je, ale dobre to sprehladnilo situaciu na mapke

15.9.2010 18:43:28

Hike
už je vo fotkách zverejnená fotka s čiernymi a sivými postavičkami

17.9.2010 16:06:42

Ohnuté meče + barevné odlišení
Takže děkuji za rady a nápady.

Figurky s ohnutými meči, nohama koní apod. jsem namočil do horké vody z konvice a plast se pěkně vrátil do původní správné polohy. Takže toto fungovalo na jedničku.

Barevné odlišení jsem provedl nástřikem černé matného autolaku a dneska v naší třetí hře odzkouším, jak to bude přehledné. Pro mě to bylo i vše v šedé bez problémů, ale spoluhráč, co neměl figurky tak "nakoukané" jako já, měl potíže rozeznat svého pajduláka od mých Sauronových.

27.9.2010 08:18:41

acedrac
Koukám na tvoje fotky? To je najaká domácí modifikace s tou kostkou? :)

27.9.2010 12:30:03

sappho
to si len označujeme wisdom hrdinu, aby sa Sauron nemusel zakaždým pýtať, kto ma aký wisdom :),
ale keď sme pri modifikáciách, v MEQ nám chýbala nejaká odmena za to, že porazíš monstera/miniona. Tak to hráme tak, že keď porazíš monstera-zealota dostanes 1 experience, ak ravagera 2, behemotha 3 a za miniona je 5 exp. A za každých 5 exp je možné zvýšiť 1 zo 4 skillov(ostáva však, že každý skill max +2 za hru) alebo dostanes 1 favor. Hru to nijak zásadne nemodifikuje, zatiaľ sme toto využili max 2x za hru. A ako experience tokeny používame mince z Rímu :)

8.10.2010 09:08:46

acedrac
Zatím nemám dost zkušeností s hrou, ale podle mého názoru takováto modifikace sníží možnost Saurona, rozeznat, zda se hráči snaží plnit úkol o likvidaci minionů, nebo prostě jenom sbírají zkušenosti.

8.10.2010 09:12:30

acedrac
Mě to přijde celkem zbytečné. Ale stává se, že někomu přijde MEQ ze začátku nevyvážený.
Navíc když si představím, kolik někdy vybiji monster, tak by moje postava byla vybavená jak hrom a hodně by to mělo vliv na hru.

8.10.2010 09:42:44

Hike
V tomhle máš pravdu. S narůstajícími zkušenostmi hráčů s hrou bude docházet k tomu, že Sauron to bude mít těžší a těžší.

8.10.2010 09:46:52

trošku zklamání
Sám jsem se tento víkend stal majitelem této (zatím fajné) hry a musím říct, že třeba zrovna provedením postaviček jsem byl zklamán. Vlastním hru War of the Ring a čekal jsem, že na postavičky bude použito stejného materiálu jako v této hře. Bohužel místo měkčeného PVC použili křehký plast, který má sklony k lámání (jeden ze služebníků zla přišel o sekeru už při přepravě) a navíc jeho váha je taková méně příjemná než u výše zmíného materiálu. O slepení jedné z postaviček ani nemluvě.
Podobně to je i s krabicí (a částečně i hracím plánem), která oproti ostatním z FF vykazuje menší tuhost a tím pádem i odolnost.

Samozřejmě, nejde říct, že by se hra kvůli tomuto měla nějak zatratit. Vydavatelství FF se může pyšnit tím, že vydává jedny z nejkvalitněji provedených her, takže i horší provedení znamená v porovnání s konkurencí pořád velmi dobrou kvalitu. Jen mi to trochu zkazilo první dojem :/

16.11.2010 09:18:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Stenod
O kvalitu plánu a žetonů bych obavy neměla. Herní plán využívám více než je zdrávo :) a zatím nejeví známky opotřebení. Co se týče figurek, tak to opravdu mohly vymyslet lépe. Ale mám pocit, že došlo k výměně materiálu, ze kterého se vyrábí. A není problém si na podpoře FFG zažádat o výměnu polámaných kusů.

16.11.2010 09:22:26

Stenod
Ano je to tak, o figurky si zažádej, pošlou ti nové a jsou už z toho lepšího matroše. Krabice i hrací plán je naprosto v pohodě, nevidím žádné nedostatky, když to srovnám s ostatními hrami od FFG.

Btw, já jsem dokonce i proti kritice těch papírových insertů. Že prý zabírají celou krabici, nic se do ní pak nevejde atd. Jelikož používám klasické pytlíky na komponenty, to všechno vždycky uložím do té duté výplně (dovnitř toho papírového insertu), kde je to hezky chráněné a nic v krabici nelítá a nahoru už dám jen plán a pravidla. Dokonce velmi často je i ta mezera mezi dutou výplní tak akorát na obalené karty :)

16.11.2010 10:13:51

:)
Postavičky jsou zabalené a připravené k odeslání! Od teď už pro mě neexistuje jiné vydavatelství než FFG! :)

Btw, papírový inzert je docela dobrý nápad, jak skloubit velkou krabici s úbytkem objemu materiálu po vybalení (vyloupání). Komponenty tak zabírají všechno místo a nelítají při přepravě po volné bedně jak je tomu u některých jiných her.

16.11.2010 20:06:14

Vybíráme z Bazaru

Tournay (rarita)
Tournay (rarita)
Akt. cena: 480 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas