nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Meuterer

Počet hráčů: 3 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Adlung-Spiele
Autoři: Marcel-André Casasola Merkle
Rok vydání: 2000
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

„Zakotvíme na Letní zemi“, vydal rozkaz kapitán. Samozřejmě má k tomu své důvody, vlastní nejvíce zboží, které lze na tomto ostrově prodat. Jenže ještě je tady nespokojená posádka, ta má jiné cíle a je to tady znovu, pokolikáté už, vzpoura...

Meuterer je karetní hra s námořnickou tematikou, ve které se hráči ocitají na jedné lodi a plaví se po moři mezi 12 ostrovy, na kterých se snaží prodávat své zboží. Na ostrovech lze vždy ovšem prodat pouze určitý druh zboží. Výjimkou jsou Vysočina a Pirátské hnízdo, kde se vykupuje všechno zboží.

Ve hře je rovněž několik akčních karet - karet povolání. Hráči si mohou vybrat mezi Kapitánem, Důstojníkem, Plavčíkem, Obchodníkem, Příručím a samozřejmě samotným Vzbouřencem. Každé povolání má své přednosti.

Hra probíhá na kola, kdy každé kolo se skládá až z 10 fází. V průběhu kola jsou všichni hráči neustále zapojeni do hry. Vítězné body lze získat několika způsoby. Prodejem zboží, za účast na vzpouře nebo naopak za pomoc při potlačení vzpoury nebo za doplutí k určitému ostrovu.

Hra končí po 8 (ve čtyřech hráčích) nebo po 9 (ve třech hráčích) kolech. Hráč s největším počtem bodů vítězí.

Autor: The Hammer

Vybíráme z aukcí

Minotaurus Lego
Akt. cena: 490 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>