Merchant of Venus

xxxxxxxxoo hodnoceno 14x (Seznam vlastníků)

Merchant of Venus - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: budovatelská, ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Autoři: Richard Hamblen
Rok vydání: 1988
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Homemade

Zatrolené hry uvádí:

DOMÁCÍ TVORBA REDESIGNU MERCHANT OF VENUS

Režie: SSZGSA a Sydo
Scénář: BGG
Podle námětu: Fortress:Ameritrash

Po zkouškovém období na vašich monitorech...

(Chceme to se SSZGSA vyrobit, takže v tomto vlákně se budeme domlouvat, žádat ostatní o doporučení dle materiálu, postupu atd. a případní další zájemci o tvorbu pak mohou postupovat podle výsledku. Ale nejdříve školní povinnosti.)
4.6.2009 15:30:42

BGG
Tady je zajímavý návod na výrobu. Na PnP hru je to clekem drahá sranda...
http://www.boardgamegeek.com/thread/466460

26.11.2009 09:41:25

hotovo
Takže hlásím hotovo. Po posledním Sydovu postu jsem si řekl, že je potřeba se na to podívat. Fotografie z výsledku se tady snad objeví. Pokud nebudete chtít čekat, kompletní fotogalerii můžete najít zde: http://cz.fotoalbum.eu/Tangram/a396891.

Jak si všimnete na fotografiích, mírně jsem se odchýlil od verze na BGG. Pochopil jsem, že kupovat v Kanadě tuny dřevěných koleček je nákladné. Při prohlídce fotek na BGG jsem si uvědomil, že původní hra má standardní čtvercové žetony. Taky mě trochu odrazovala představa, že budu lepit oboustranně samolepky po jedné na dřevěná kolečka.

Takže moje finální verze sleduje dva záměry:
1) co nejmenší náklady
2) co nejmenáší námaha

Myslím, že obojí se podařilo. Cena 2237,- Kč za tisk, 2 plata žluté lepenky 60,- Kč, 4 čepelky modelovacího nože 40,- Kč. Práce jde dobře a rychle, nejvíc sem se zdržel v corelu, když jsem dodělával barevné rožky k žetonům a maskoval ty nepěkné fialové okraje.

Takže taková malá inspirace ode mě pro vás ... vánoční dárek pod stromeček :)

23.12.2009 18:47:04

Tangram
Dobře ty! Je to celkem pálka, ale co má člověk dělat, když si chce zahrát, že? Pro mě je hlavní překážkou čas :(

23.12.2009 19:01:18

Tangram
ty jo, to vypadá skvělě. Tleskám...

23.12.2009 19:07:02

Tangram
Vyzerá to výborne. Tie zadné strany peňazí si ako urobil? Je to super.

24.12.2009 12:00:24

Fakt pěkné...
Gratuluji, dobrá práce... :-)

24.12.2009 12:21:54

díky
Hlavní práci odvedl Dathkadan. Všechno je myslím jeho dílo, včetně zadních stran peněz. Já jsem jenom upravil žetony na čtvercové. Celkem to je tuším 24 A3 samolepek a peníze oboustranný tisk A3 - 17 stran - a peníze mi nařezali přímo v tiskárně. Pokud se někdo odvážíte do toho investovat, můžu nasdílet už připravené soubory na tisk v PDF, to není problém.
Hrál jsem zatím jednou a jsem nadšen.
Trochu jsem upravil velikost plánu a některých prvků, včetně peněz. Originál peněz je malý - něco jako v Dostizích nebo v Railroad Tycoonu. Takže finančně se to dá ještě o pár stovek snížit.
Já ještě nemám vytištěna rozšíření, takže v lednu ještě trocha práce bude, chci to mít komplet.
Nalepit ty velké samolepky a vyřezat obdelníky je velice snadné. Nejvíc práce dá nakrájet ty žetony, je to 5 plátů a jeden mi zabral asi 20 minut :). Takže časově to vyrobit vám zabere jedno sobotní odpoledne, nejnákladnější je prostě ten tisk, ale záleží kde tisknete a za kolik.
Jinak já děkuju Sydovi, že tu hru objevil, neměl sem o ní tušení a teď jsem nadšen.

24.12.2009 14:11:39

Tangram
Sakra, teď jsi mě navnadil, to abych si to vyrobil též :) Robin Hood počká, pro dva hráče teď stejně vede ASL a Titan, tak bych si mohl udělat radost Merchantem, ale když teď vyjde tolik her, na které čekám, že bych to stejně neměl moc času hrát :(

24.12.2009 14:40:57

Sydo
No pročti si pravidla. Já jsem po první hře naprosto nadšený ... prostě parádní sci-fi :) ... ale zase to neuteče - je pravda, že mě se toho poslední dobou sešlo taky hodně :D.

24.12.2009 15:42:53

To TAngram
Ahoj, koukal jsem a je to nádhera. Prosím tě, ty jsi to lepil na co? Dole píšeš o nějaké lepence ale co to je, kde se to dá sehnat? Pro mě zatím je největší překážkou, že to mám vytisknuté na 160g papíře a nevím na co to nalepit abych z toho měl dojem, že se jedná opravdi o žeton. Díky.. :)

25.12.2009 14:49:04

to SSZGSA
No já tisknu na samolepky A3 pololesk. A ty samolepky nalepím na papír, kterému se říká lepenka. Je to takový silný karton a je dvojího typu (v obchodě s papírem, kde nakupuji). Buď je šedý a velmi pevný, tvrdý - z takového je vyrobena většina krabic her a herní plány. A druhý je žlutý - je to ručně zpracovaný, je měkčí a krásně se krájí modelářským nožem. Jeho tloušťka (max kterou jsem sehnal a pravidelně nakupuji) je 1,8 mm - což odpovídá standardním herním plánům skoro přesně a žetony z toho se berou dobře do ruky, protože mají už celkem obstojnou hloubku. Ta šedá lepenka se prodává i tlustší, ale nedá se prakticky krájet, takže něco z ní vyrobit rukama na koleně je nemožné. Na některých fotkách sou ty plata té lepenky pěkně vidět - prodává se ve velikosti 80x120 cm (i ta šedá) a na to nalepím ty samolepky a pak už jenom krájím a krájím :). Výsledek je celkem luxusní.

25.12.2009 21:03:57

TMG

God job!
Koukám koukám a nestačím se divit :o). Musím upřímně říci, že smekám. Koukal jsem sice jen na malé fotky (zvětšení mi trvalo strašně dlouho), ale vzhled je super. Nemluvě o dobrém pocitu, když víte, že jste si to udělali sami. Už to nebude jen "hra", ale řekl bych i srdeční záležitost :o). Přeji mnoho krásných chvil s Merchant of Venus.

8.1.2010 17:10:49

TMG

Pardon....
....Good job samozřejmě :D

8.1.2010 17:12:04

Tangram
mohl bys mi poslat soubory na tvojí homemade verzi? Dík

11.2.2010 14:17:06

To Tangram
Tak jsem prolítal celý Liberec a nikdo karton neprodává! :) To je děs..
Jinak, když by jsi chtěl a nebral to špatně, tak bych se přimluvil spíše k hození tvých souborů sem na net. Ale záleží na tobe.. :)
Nechtěl by jsi napsat zážitky? Díky

12.2.2010 00:55:34

to SSZGSA
1) informace o papíru seženu a postnu sem ... vypadá to, že mám štěstí a v Olomouci je celkem jedinečný obchod s papírem v republice, tak snad si budete moct objednat po netu.
2) soubory nasdílím na web o víkendu ... sem je asi dávat nebudu, nejsou zrovna nejmenší
3) zážitky ze hry sepíšu, pokud máš na mysli tyhle zážitky :), ale nebude to hned, dodělávám teď jiné věci

12.2.2010 08:09:21

podklady a informace
1) soubory ke stažení:
www.mediafire.com/?sharekey=d4f392fb9a1bc29b931c7453395df025ca764fd97ec8cd01f85d402b9fc3640c
- stáhněte si nejdříve excel soubor s pokyny - ať víte co stahovat a co s tím dělat
2) odkaz na obchod s grafickými papíry:
- www.graficke-papiry.cz
- požadujte žlutou ručně dělanou lepenku
- kupte si kvalitní modelářský nůž (zančka Excel asi za 40 Kč vyhovuje), levné plastové nožíky se vám rozlámou
- vybavte se trpělivostí a vydržte krájení až do konce ... netrvá to tak dlouho, jak to na první pohled vypadá
- dávejte bacha, až budete samolepky lepit proti sobě ... ať si je neotočíte špatně
- good luck :)

14.2.2010 19:58:15

To Tangram
Děkuji moc.. je to super! :D Hned co bude po zkouškách tak se na to asi vrhnu! Chci se tě zeptat, zda pojedeš na Zatrolcon a zda tento skvost vezmeš. Pokud jo.. rád bych si s tebou zahrál! :D ( Asi by jsme rovnou rez. místo i pro Syda! :) )

14.2.2010 21:44:16

to Tangram
Taky děkuji, jenom co bude trochu času tak se na to vrhnu.

14.2.2010 21:47:08

to Tangram
Výborne spracované, ďakujem.

15.2.2010 08:33:30

info: rozšíření + CZ verze
- uvažoval jsem nad českou verzí ... ale kdo by chtěl čekat, že :))
- v každém případě ještě dodělám rozšíření stejným způsobem, jsou tam navíc nějaká pravidla, ale hlavně asi A4 counterů a další 4 lodě navíc
- Zatrocon mám v merku, ale pořád nevím jestli mi to vyjde, kryje se mi to s rodinnou oslavou bohužel :(

15.2.2010 10:17:32

To Tangram
Ach jo chlape! :D Nejdřív deskovky pak rodina! :D Zákon nás všech co jsme sami a máme plnou skříň her. :)
Ne, v pohodě.. ale bylo by to super.

15.2.2010 12:36:24

to Tangram
ja jsem asi slepy, ale nikde v tech souborech nevidim ty zetony lodi. Myslim ty co jsou na obrazku zasunute do uzaveru od PET flasek.

20.2.2010 14:15:45

to Raven
Máš pravdu, nedal jsem tam. Osobně se mi neosvědčily. Zabírají celkem hodně místa, takže chtě nechtě jsem musel uznat, že figurky z Člověče nezlob se jsou praktičtější. Ale zítra to napravím a doplním je tam :)

20.2.2010 19:39:20

oziveni fora
takze na Dicetoweru byla recenze a hned me to zaujalo. Predpoklladam ze homemade neni hotova ? planujete jeste nekdy udelat ? :) Nejlepe v duchu fortress: ameritrash :D :) (sakra zase ztracim cas prolejzanim tech stranek :D )

14.2.2011 13:15:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Dixit
Dixit
Akt. cena: 360 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas