Memoir '44: Air Pack

xxxxxxxxoo hodnoceno 22x (Seznam vlastníků)

Memoir '44: Air Pack - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Memoir '44
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Days of Wonder
Autoři: Richard Borg
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Stojí za koupi?

Má cenu kupovat toto rozšíření? Jakým způsobem obohatí hru, případně obohatí hru dostatečně?
Cena je nemalá, proto bych rád znal reference.
Děkuji.
30.7.2010 17:04:16

prijemne prekvapil
Ja si ho koupil ale az po vychodni fronte a terrain packu a pijemne prekvapil... terenu tam moc navic neni, ale fajn je komplet balicek prehledovych karet jak terenu, tak jednotek. Dalsi prijemny prekvapeni kompletni knizka scenaru ze vsech front. a nakonec letadylka - kdyz pominu to ze spis nez stroje roznasejici zkazu mezi hordy plastovych vojacku pripominaji roztomily stroje, musim priznat ze po par hrach bych uz asi bez letadel nehral, nekdy se stalo ze jeden prelet rozhodnul celou bitvu - takze i kdyz se mi ze zacatku nedarilo, stacili dve kola a bylo zase vsechno jinak... suma sumarum, ja jsem s timto rozsirenim moc spokojeny, ale pocitej s tim ze to z memoiru tide of iron neudela;)

31.7.2010 01:14:12

schula
No právě, že jsou tam ty scénáře upravené pro Air Pack a je jich tolik, to mě fakt láká. Přehledové kartičky využiji jen na půl, protože angličtinou v podstatě nevládnu. Jinak ostatní rozšíření již mám (ty bez map).
Vím, že ToI z toho nebude, ale o to mi nejde. Na Memoiru se mi líbí jeho jednoduchost, která je dobře skloubena s hratelností.
Děkuji za info.

31.7.2010 09:43:35

ad prehledove karticky
ted je zrovna nejak nemam po ruce, ale tusim ze tam tu anglictinu zase tak moc nepotrebujes... ale jak jsem psal, dle myho to byla dobra koupe, hlavne taky proto, ze jak jsi uz psal - memoir beru jako prijemnou jednoduchou a rychlou hru, ktera mi nahradi alespon trosku nejake "pokrocile valceni", v dobe kdy proste nemam na hodiny hrani cas...

31.7.2010 13:34:12

schula
Prosím tě, můžeš nějak jednoduše popsat jakým způsobem se letedla dostávají do bitev a jak vlastně ve hře letadla fungují? Já jen, zda nemůže dojít k tomu, že by zas bitvu ani nevzlétla.
Děkuji.

31.7.2010 18:46:49

deth

Mecenáš trolíků

letadla
teď jsem měl dva měsíce celkem fofr a navíc se mi odstěhoval sparing na memoir, takže jsem to chvilku nehrál, ale pokud si dobře pamatuji, je to tak že: ke vzletu musíš použit kartu air sortie nebo letecký útok spolu s příslušnou kartou aktivujici jednotky buď v daném sektoru nebo specialni kartou aktivujici určitý počet jednotek, to ti umožni letadlo použít. To máš buď od začátku hry na letišti na mapě, nebo prostě "přiletí" na jeden krajni hex mapy, potom provádíš různé útoky, podle toho jakým typem letadla útočíš - každý umí něco jinyho, ale je to napřiklad podobný právě té kartě letecký útok - utočíš na 4 resp 3 sousedni hexy. v dalším kole pak házíš na to jestli nebylo sestřeleno - podle okolnich hexu a toho jak jsou obsazeny (rozdíl je třebas jestli máš vedle les nebo pole) a pokud ti vyjde že nespadlo můžeš s nim útočit opět, pokud ho necháš ve vzduchu letadlo padá ale soupeř nedostává tuším bod žádný... kartu air sortie nebo letecky utok, už nemíváš mezi kartama, který protihráč nevidi, ale jsou vyloženy bokem a viditelně, a to i tehdy když si ji vytahneš ve hře - v tom případe ji pokládáš bokem a za ni taháš ještě jednu kartu (tedy počet karet, které protihráč nevidí je pořád stejný). v některých scenářích je to tak, že máš karty přiděleny už od začátku, v některých ne - tudiž zde by byla možnost, že by vzlétnout nemusela (ale pokud si dobře vzpominám - většinou jsme je použili navíc jsme to občas dělali tak, že jsme se na začátku domluvili a dali nekomu kartu hned)
už je to opravud celekem dlouhá doba, co jsem nehrál, takže si možná nepamatuju přesně vše, pokud ale budeš chtít, tak bych se snad v pondělí mohl dostat k tomu, že ti naskenuju a pošlu pravidla.

31.7.2010 23:21:52

omluva deth
tak to jsem pěkně pokonil, nepřihlásil jsem se a omylem jsem tvoje jméno napsal do kolonky autor místo do kolonky název... nějak mi to dneska nemyslí. takže promiň 0:)

31.7.2010 23:48:03

schula
Dík za upřesnění použití letadel. Nešlo mi o přesný popis, jen o to, abych získal představu, tak je to o.k. a až budou nějaké peníze navíc, tak Air Pack koupím.
p.s. pokud jde o omyl s nickem v příspěvku, tak s tím si hlavu nelámej :-) .

1.8.2010 07:24:36

schula - pravidla
Pravidla v EN jsou na stránkách vydavatele, tak to skenovat nemusíš.
Jinak, abych to mohl hrát, tak stejně hru musím koupit v Hrasu, kde k tomu dávají kompletní překlad pravidel do češtiny.

1.8.2010 09:00:37

dotaz
na hras.cz je napsáno: Herní materiál v cizím jazyce není žádný. Pravidla kompletně přeložena do českého jazyka. Co je na tom pravdy? Opravdu je to komplet v CZ? Včetně karet? Díky

26.2.2011 09:45:25

rbx

brko
Nekteri prodejci si hry prekladaji svepomoci exkluzivne pouze pro svoji prodejnu. Hras to dela uz dlouho a pravdepodobne je toto jeden z prikladu. Takze tomu muzes verit.
Co se tyce karet, tak tam nevim, ale tam spise sacuju na preklad karet na zvlastnim papire, jakysi slovnicek karet. Nebo to muze byt v grafice, ale na CD, jako to udelali u Runewars.

26.2.2011 10:01:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Dá se sehnat?
Náhodou nevíte,kde by se dala hra sehnat? Zkoušel i ebay, ale nezasílají do ČR anebo za to chtějí hrozný prachy.. Dík za info..

19.2.2012 09:49:22

divisek3
Zkoušel bych německý ebay. Čas od času se tam objeví. Poštovné bývá kolem 14E.

19.2.2012 11:21:18

The Chosen
Ted nemaj, taky tam občas kouknu.. Tak uvidíme, třeba se časem někde objeví.. :-) Dík

19.2.2012 19:23:10

Vybíráme z Bazaru

East India Companies
East India Companies
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas