Memoir '44 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Days of Wonder
Edge Entertainment
Autoři: Richard Borg
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jak moc se hraje? + Dotaz na hratelnost

Ahoj, jak moc se jeste hraje Memoir? Trosku ve svym okoli pozoruju, ze ho ted ponekud valcuje TOI, jenze mne se prave libi spis Memoir pro svoji jednoduchost a spad, v pripade chuti na slozitejsi hru zas najdu lepsi kandidaty nez TOI. O Memoiru dost uvazuju, jen mne trosku trapi otazka, jak je to s rozdelenim na sektory? Neni to v pripade hry z prostredi WW2 trosku opruz? Nehodi se ten system spis na straovek, stredovek renesanci, napoleoniku apod? Nevadi to u WW2? Diky za odpovedi
8.7.2010 18:17:44

Hratelnost
Mě přijde TOI jako takový přechod od jednoduchého Memoiru ke složitějším wargames. Jinak já si Memoir celkem rád zahraju (i když ne moc často-nejsou lidi).
Co se týče rozdělení na sektory, tak to opruz svým způsobem je. Dost často se stane, že rozvineš útok na pravém křídle, pak ti pár kol nedojdou vhodné karty a tvůj útok se zasekne. Ale to není problém settingu, to je problém systému (v zásadě je jedno, jestli bojujou Němci proti Rusům nebo Elfové proti Orkům) Nicméně i tak se dá hrát a je to sranda, můžeš si třeba říkat, že kruté boje přerušily spojení s tvými jednotkami ;-)

8.7.2010 19:07:41

Rozdeleni na sektory & co.
Memoir je skvela jednoducha hra pro lidi, kteri by chteli zahrat neco o valce, ale nehledaji prilisny realismus. V nasem malem krouzku nejvetsi vyhrady proti Memoiru byly:
1) Rozdeleni na sektory - nevnimali jsme to jako originalni realisticky prvek valky, ale jako tichy nepotrebny opruz. Pokud hra nabizi takovy zajimavy realisticky prvek jako ztrata spojeni s jednotkami, proc potom napriklad tezce postrilena pesi jednotka ma porad stejnou palebni silu jako cerstva jednotka? Cimz se dostavame k bodu 2.
2) Vyhodnoceni palby, ktere obcas zpusobi, ze nepritel uspesne utece hodne-hodne daleko, aniz by utrpel jakekoliv ztraty. Nejsnaze se nici pechota, pak tanky, a nejhure prekvapive delostrelectvo, ktere pritom ma nejvetsi dosah, coz spolu s "historickou vyvazenosti" nekterych scenaru z nich delalo dost jednostrannou zalezitost.

Memoir je urcite skvela hra pro lidi, kteri se teprve nori do zanru her o valce (zamerne nepouzivam pojem wargames v danem pripade :) ), je rychla, jsou v ni vojacci, jsou v ni kostky. Memoir lze hrat i s malymi detmi - vzdy me pobavi pribehy na BGG, jak nejaky petilety synacek nebo trileta holcicka drti tatinka/maminku.
ToI vyzaduje vice casu, vice premysleni, ma slozitejsi pravidla, taky v ni jsou vojacci a jsou v ni kostky. Nabizi vernejsi a hlubsi simulaci za cenu casu a ochoty se ji naucit.

9.7.2010 01:06:41

ggg

ggg
Hraje se hodně dobře, často ji dostaneš na stůl. Dal bych mu před ToI přednost a pak ToI přeskočil a přešel rovnou na něco složitějšího. Tohle je na dlouhou debatu, ale obě hry v podstatě mají háv ww2 hry, ale s ww2 moc společného nemají, proto bych zvolil levnější, zábavnější memoir, ktertý si skutečně zahraješ s každým. Pokud si koupíš ToI hodně riskuješ, že se Ti na něj bude prášit na polici.

9.7.2010 07:36:08

náročnější hra
ggg Mě Memoir baví hodně, hraju ho se svým synkem a je to opravdu hra elegantní co má spád a kde hraje roli i náhoda, což je podle mě dobře. Komu život klape podle plánu bez náhod je borec :-). Píšeš, že TOI je přechod k náročnějším hrám, můžeš napsat nějakou opravdu HC wargamesku? Chci si postupně vyzkoušet také něco náročnýho. Klidně i fantasy.

13.8.2010 12:06:40

naročnější wargame
obecně najdeš pod značkou GMT, Phalanx

13.8.2010 12:26:25

Sinuhet
jj hry od GMT jsou skvely, muzu vrele doporucit. Od Phalanxu bohuzel nic nemam. Pokud nevadi barvit figurky (nebo se daj nahradit zetony apod) da se doporucit spousta pravidel na historicky figurkovy wargaming, ale je to trochu urob si sam, bo dostanes pravidla, armylisty, pripadne par knih scenaru a zbytek je na tobe. Kazdopadne jedna z nej zabav co znam, ale preference se mohou ruznit. K dostani bohuzel jen v cizine, nejlepe GB nebo USA, pripadne pokud umis francouzsky... Ale i v DE splasis dost :)

13.8.2010 16:10:37

náročná wargameska
přišla mi celkem náročná hra simulace boje stíhaček ve 3D jmenuje se to tusim Birds of Prey... to bylo hardcore i na me..:-)

25.8.2010 00:51:10

Vybíráme z Bazaru

hra o trúny - cyklus Tanec stínu
hra o trúny - cyklus Tanec stínu
Akt. cena: 24 €
Končí za: 9 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas