Memoir '44 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Days of Wonder
Edge Entertainment
Autoři: Richard Borg
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotisk

Je nějaká šance na dotisk v češtině? Přece jen od doprodání posledního vydání určitě přibylo spousta nových hráčů, kteří by něco takového věřím určitě koupili. Já se v době kdy to bylo na trhu nezajímal o hry s válečnou tématikou, teď bych si to rád zahrál.

6.5.2021 11:03:31

Joe

Pochybujem. Česká verzia vyšla veeeeľmi dávno a aj vzhľadom na nekonzistentné reprinty je Memoir '44 večne “očakávaná” hra. Navyše, nikto nevie, aká by bola miestna kúpna sila - a pre zopár priaznivcov sa to česky tlačiť neoplatí.

---------------
Prekladateľ Joe

6.5.2021 12:26:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Nesouhlasím se zájmem jen pár nadšenců. Covid a Facebookové skupiny přinesl novou vlnu mladých hráčů, jejichž rodiče vykoupí dobrou hru pár dní po vydání. Karak generation by s Memoirem mohla zamávat. Navíc té hře čas nijak neublížil.

6.5.2021 12:37:38

Joe

Keby to bolo také “horké zbožie”, už by to niekto dávno riešil.

Navyše, jednať s Asmodee a nastaviť vhodnú cenu nebýva často ľahké…

---------------
Prekladateľ Joe

6.5.2021 12:47:23

V JOUOB.cast@422 o tom kluci také mluvili, že by to našlo své kupce. Chápu, že jednání s Asmodee nebudou lehká, ale to co píše @Radim je pravda v plné míře.

Ono totiž když odečteš Odhodlané tak už moc her v češtině z WWII tématikou již není. Kdo ví jestli vůbec nějaké. A tenhle titul má už takové jméno, že by se po něm zaprášilo.

6.5.2021 14:00:41

Já to kdysi hrál v AJ verzi, má hezké provedení a jednoduchá pravidla, takže to se mnou kdysi hrál otec, který jinak stolní hry nehrál vůbec, ale už mezitím vyšly další válečné kousky. V češtině kromě Odhodlaných vydal Fox in the box Churchilla a v létě má vyjít Conflict of Heroes: Bouře oceli – Kursk 1943 (3. edice), na což se těším, takže těžko říct, jaké by měl Memoir nyní prodeje, ale je fakt, že řadu kupců by si pro svá jednoduchá pravidla mohl najít :)

 

 

6.5.2021 15:42:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Joe

Zabudol si na plánovaný Tank Duel :)

---------------
Prekladateľ Joe

6.5.2021 16:50:21

Tyhle velké hráčské hry, které zmiňuje Greyhound nejsou a nikdy nebudou překážkou v prodeji Memoiru, protože mají úplně jiné množiny kupců, a ty se protínají jen velmi málo. Memoir koupí táta, aby to hrál se synem, nebo kamarádi jako beer and pretzels hru. Ale pro zkušenější hráče, co si troufnou na Churchilla a CoH, to nenajde využití. Ač si to možná nemyslíme, my hráči žijeme v bublině falešné představy, že hry kupujou hlavně hráči, ale jsou to rodiče, babičky a pivní kamarádi, co tvoří většinu kupní síly. Proto by se podle mě český dotisk Memoiru rozebral poměrně v klidu.

6.5.2021 19:51:30

Havelock: souhlas, v tomto ohledu ano, jak píšu sám - pro ty jednoduchá pravidla je to lehce přístupná hra i pro kluky a občasné hráče, takže by si to řadu kupců najít mělo. Jak jsem psal, můj táta byl absolutní nehráč a když vážně onemocněl a nudil se doma, tak jsem to vzal s tím, že ho zajímala historie 2.světové a modelařil a Memoir ho chytil, nahráli jsme desítky bitev, dokonce jsem tiskl další scénáře ze stránek vydavatele a dokoupil i rozšíření (Rusko, středomoří). Já už jsem asi deformovaný tím, že hraju přes 15 let a víc ocením např.překlad CoH :)

 

6.5.2021 21:50:34

No za mě tu aktuálně není žádná hra využívající tento herní mechanismus, co má Memoir…už vůbec tu je málo her, co by měli takto jednoduchou hratelnost pro nehráče nabízející ale větší herní zážitek a ještě více katastrofické je to z oblasti WW1-2, kde Memoir je snad stále jediná hra….myslím, že pokud by to nespadalo pod Asmodee, už by reprint byl.

Jak už padlo…toto je permanentně nedostupná hra i v EN, kde se mezi hráči stále drží velká obliba. Hra má stále aktivní podporu ze strany vydavatele a právě ta hratelnost umožnila tak rozsáhlé pokrytí mezi lidmi.

Po velmi dlouhé době přišla teprve hra Undaunted a podívejme, jaký je to hit.

7.5.2021 09:46:27

@Korenar naopak, hra má prej celkem pravidelný dotisky v EN. To, že u nás neni moc k dostání, je dáno prodejci, ne vydavatelem.

7.5.2021 10:45:40

Mohl bych tedy poprosit o vyjádření @Michal-BF zda je něco takového v budoucnu reálné, nebo zda jste o tom alespoň uvažovali?

7.5.2021 11:22:16

@Havelock Ano pravidelný s několikaletým odstupem….sleduju tuto hru už přes rok a už na začátku byli všichni netrpěliví. 2020 byli ohledně Memoir žně, neboť vyšli všechny velké expanze a letos přijde zbytek včetně Equipment packu.

Chtěl jsme ale říci, že i přes reprinty EN, je i EN verze neustále nedostupná.

7.5.2021 13:49:43

TLAMA naskladnila!!!

12.5.2021 18:04:21

Mohl bych poprosit o odpověď @Michal-BF zda je nějaká šance v budoucnu na češtinu? Abych věděl jestli nyní koupit ENG nebo vyčkat na CZ verzi? Díky

28.6.2021 15:04:13

Spíš ne, DOW lokalizace moc neřeší, protože ta hra má rozumné prodeje jen ve Francii.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

28.6.2021 19:25:24

Koupil jsem aktuální verzi a dost věcí se liší, třeba počet karet a tak.

 

viz třeba toto:

https://photos.app.goo.gl/RFEVfD8AYkPB6uvw7

21.7.2021 17:56:38

@Vito Scaletta ta spodni je ze zakladu. ty horni, jsou z oficialniho online kompendia a asi byly v Air Pack expanzi, ted si nejsem uplne jistej

kompendium: https://www.daysofwonder.com/memoir44/en/content/cards_compendium/?id=terrain_cards

Oskar,
občas se objevuju v JOUOB.castu

21.7.2021 18:21:41 | Upraveno autorem (porovnej)

@Oskar999 díky už jsem si to dohledal.

Škoda že nejsou CZ pravidla i včetně historického pozadí (scénáře) :-(

22.7.2021 08:17:01

Zajímalo by mě, jestli by byla česká verze v případě, kdyby hru vydali třeba Foxíci, syn brzo bude ve správném věku, ale vydavatele si prostě nevyberete :(

 

8.11.2021 00:05:52

@Drussbarb hele upřímně nečekej na CZ. DoW spadá pod Asmodee, takže jediný distribuční kanál je Blackfire a teď několikrát řekl, že to není reálné.

Tato hra je super snadná. Pro první hry se synem ani nepotřebuješ texty…použij jen karty s příkazy v regionech.

Ta hra je tady ke stažení komplet CZ včetně úplně všeho….takže vytiskni pravidla a karty, karty dáš do obalů a máš komplet CZ verzi.

Stejně veškerý další obsah k této hře už je vždy jen EN. Takže to počešťování tě nemite.

8.11.2021 09:32:14

Vybíráme z Bazaru

Mars: Teraformace + Předehra (CZ)
Mars: Teraformace + Předehra (CZ)
Akt. cena: 840 Kč
Končí za: 4 hodiny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas