nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Megastar

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Amigo Spiele
Mayfair Games
Autoři: Friedemann Friese
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Hudba je tvrdý byznys. O přízeň fanoušků bojuje punková skupina, hiphopové duo i folková zpěvačka. Kdo prodá více cédéček, posune se na vyšší příčky hitparády. Bude to ale stačit na první místo?


Megastar je jednoduchá karetní hra Friedmana Frieseho pro 2-5 hráčů. Hráče staví do role publika, o jehož přízeň bojuje 7 hudebních skupin. K dispozici je punková, rocková a metalová skupina, duo raperů, boyband, osamělá zpěvačka a jazzman. Hraní karet určité skupiny zvyšují její umístění v žebříčku hitparády. Hru vyhraje hráč, který má na konci hry v ruce nejvíce karet od nejlépe hodnocených skupin.

Na začátku hry se náhodně rozmístí 7 karet s obaly CD do řady. Ty tvoří hitparádu - tedy momentální umístění skupin v hitparádě. Napravo od této řady se vyloží lícem nahoru karty jednotlivých skupin. Hráči se následně střídají v tazích, v nichž vždy:

  • otočí kartu nachystanou z minulého tahu a přiloží ji nalevo od karty téže skupiny v hitparádě
  • vyberou si jednu kartu z nabídky napravo od hitparády
  • dolíznou jednu kartu z balíčku
  • nachystají jednu kartu z ruky lícem dolů na další tah

Hráčům tedy každým tahem přibude do ruky jedna karta.

Pokud nastane jedna z následujících situací - nalevo od jedné z karet hitparády byla přiložena třetí karta, nebo došly karty napravo od hitparády - je spuštěna fáze postupů v hitparádě. Skupiny se počínaje prvním místem posunou o tolik míst v hitparádě nahoru, kolik je nalevo od nich karet. Tímto způsobem se mění pořadí skupin a tím i jejich bodové ohodnocení.

Hra končí ve chvíli, kdy jsou dobrány všechny karty z dobíracího balíčku. V tuto chvíli ještě hráči přiloží karty, které měli připraveny, provede se fáze postupů v hitparádě a udělí se body následujícím způsobem - hráči spočítají kolik karet jednotlivých skupin mají v ruce a tyto počty vynásobí bodovým ohodnocením skupin podle konečného pořadí v hitparádě. Za první skupinu je 5 bodů, za druhou 4, za třetí 3, za čtvrtou 2 a za pátou 1. Kdo má nejvíce bodů, stává se vítězem.

 

Autor: tom