Mega Civilization

xxxxxxxxoo hodnoceno 4x (Seznam vlastníků)

Mega Civilization - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 5 - 18
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 720 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: strategická
Čeština: undefined
Vydavatelé: 999 Games
Pegasus Spiele
Autoři: Flo de Haan
John Rodriguez
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké to je?

Zdar, má to už někdo doma? Jaké to je, z obrázků to působí spíše jako wargame, ale jsem docela nalomený na to si to koupit, ale potřeboval bych nějaké info o znovuhratelnosti a podobně. Přecijenom těch 5k na vstupní investici je teda MEGA.
10.11.2016 11:17:38

Doporučujem
Je to v podstate graficky zmodernizovaná stará Civilizácia. Pravidlovo je to veľmi jednoduché. Wargejma to určite nie je aj keď sa bojuje v každom kole. Skôr sa jedná o klasickú areacontrol hru, v ktorej staviaš mestá a podľa počtu miest v každom kole zbieraš suroviny, karty, ktoré majú rôznu hodnotu , avšak čím viac rovnakých surovín nazbieraš, resp. zobchoduješ vo fáze obchodu, tým je vyššia hodnota setu surovín. Napr. 1 karta soli má hodnotu 3, dve karty hodnotu 8 apod. Vždy sa obchodujú tri karty, pričom môžeš obchodovať aj karty kalamít, ktoré sa nachádzajú v balíčkoch surovín. Nie je nič lepšie ako zobchodovať povodeň a dostať za ňu epidémiu.
Tá hra v každom kole vďaka kalamitám pekne zamieša stav na mape.

Vďaka setom surovín vieš kupovať techy, ktoré sú vlasnte body......je toho podstatne viac, ale dúfam, že ti takto pomôže.

Za mňa jedna z naj hier, ktoré mám. Samozrejme ti nemôže prekážať herná doba +-12 hodín a častý konflikt. So znovuhrateľnosťou problém nie je, pretože tohoto macka dostaneš na stôl cca 2x do roka ;-). Inak v menšom počte ako 6 hráčov by som to nehral. zatiaľ som sa dostal najviac k počtu 12 hráčov.

Na veľmi podobných herných mechanikách je postavená aj novšia Treshamova hra Revolution: The Dutch Revolt 1568-1648, ktorá rozhodne stojí za vyskúšanie.

10.11.2016 17:54:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Skytear: 6 rozšíření
Skytear: 6 rozšíření
Akt. cena: 2190 Kč
Končí za: 10 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas