Medobraní - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Paul Salomon
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hra pro dospělé hráče?

Hrajeme ve skupině dospělých - manželské páry. Dovedete si tu hru představit v této skupině? Není to přece jen dětské? Díky.

2.12.2023 18:58:46

Tak představit si dovedu ledacos. A záleží i na tom, co hrajete. Pokud třeba Člověče, pexeso, Laškování, tak tohle úplně ideální volba nejspíše nebude. Pokud máte rádi složitější (ve smyslu vymýšlení dobrých kombinací) euro hry, tak pravděpodobně hra sklidí úspěch. Nejprve mě překvapilo, jak vlastně člověka napadne, že to je dětská hra. Ale on je fakt, že když se člověk podívá třeba na zdejší fotky, tak ta grafika jej může uvést zcela v omyl.

Pán her - Nový Jičín

2.12.2023 20:03:20

Souhlas s unrealikem

3.12.2023 07:06:37

Přesně tak, mnoho her svádí svým “dětským” vizuálem k tomu, že je to pro děti, třeba i takový Divukraj (no, mnoho lidí má problém s předsudky už jen když slyší slovo HRA) - přitom spousta deskových her dnes už cílí převážně na dospělejší hráče a nabízí různé, třeba příběhové zážitky, a nejen hod kostkou a šoupání figurek na dráze v člobrdu…

* * * * *
Board games klub, Trenčín

3.12.2023 10:07:01

Nevím proč, ale mám pocit, že jste vlastně moc neodpověděli na to zásadní: Ta hra je poměrně dost hráčská, naopak si myslím, že není úplně vhodná pro nehráče. Ne, že by ji nezvládli, ale pokud v ní člověk nemá dělat tahy jen tak nazdařbůh, vyžaduje to trochu plánování a promýšlení. Takže určitě není primárně dětská.

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB a REXher

3.12.2023 10:55:44

Taky souhlasím, že ta hra klame tělem a není to dětská hra. 

Ještě bych podotkla, pokud budete hrát více jak ve dvou, může se to táhnout. Je to celkem dost náchylné na analýzu paralýzu. Já bych to ve 4 určitě nehrála. Nicméně pokud máte rádi chytré hlavolamy, ve kterých je zkombinovaných více herních mechanik a nevadí vám čekat na tah, tak proč ne. 

 

 

3.12.2023 11:10:32

Vybíráme z Bazaru

Scythe Titáni nebes
Scythe Titáni nebes
Akt. cena: 1350 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas