Masters of Renaissance: Lorenzo Il Magnifico – The Card Game

xxxxxxxooo hodnoceno 12x (Seznam vlastníků)

Masters of Renaissance: Lorenzo Il Magnifico – The Card Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: undefined
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Nestore Mangone
Simone Luciani
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Před pár dny vyšla s českými pravidly od Tlama Games (komponenty jsou jazykově nezávislé). Tak už jste někdo zkoušeli? Jaké to je? Ideálně kdyby někdo měl zkušenost ve dvou hráčích..
23.11.2019 22:52:55

Dojmy
Lorenzo Card Game je veľmi jednoduchá a nenáročná oddychovka, ale mňa celkom baví. Asi by som ju zaradil do kategórie "engine building".

"Hrací plán" má 2 časti - v jednej je trhovisko, v druhej karty rozvoja. Na trhovisku si hráči berú suroviny, za ne potom nakupujú karty rozvoja, a každá karta umožňuje meniť nejaké suroviny na iné.

Vo svojom ťahu môže hráč urobiť 1 z 3 akcií - vziať si suroviny, nakúpiť kartu, alebo zameniť suroviny pomocou kariet. Jednoduché.

Hra je jednoduchá na pochopenie, rýchlo odsýpa, trhovisko je riešené veľmi zaujímavo, a samozrejme viacerí hráči si môžu robiť zálusk na tú istú kartu, takže sú tu akési preteky medzi hráčmi, kto skôr. To platí aj pre celú hru - hra končí, keď má niekto 7 kariet, alebo keď na stupnici viery (čo je akoby jedna zo "surovín") príde na koniec. Takže je tam dilema - vezmem niekoľko menších kariet za menej bodov, alebo budem pomaly šetriť na drahšie karty? Pôjdem smerom "viera", alebo smerom "viac surovín", a viac kariet, ale ujdú mi bonusy za vieru? Sú aspoň dve cesty, ktorými sa vydať.

Surovín sú 4 druhy, plus teda piata "surovina" - viera (faith), ktorá má svoju stupnicu, na ktorej sa dajú získavať ďalšie body. Sklad surovín je tiež riešený zaujímavo, s malými obmedzeniami, takže treba taktizovať a malinko (fakt malinko) plánovať dopredu. Takže aj keď je hra vcelku jednoduchá, je veľmi decentne ale veľmi chutne okorenená takýmito malými drobnosťami.

Hra je označená ako family strategy, a s tým súhlasím. Ľahko naučiteľná, ale popremýšľať pri nej treba. Kariet na výber je dostatok, takže je v podstate jedno, či hru hrajú 2 alebo 4 hráči, hrá sa rovnako dobre. Vo dvojici je menej konkurencie, ale stále je to engine building závod, a hrá sa to výborne.

Za seba môžem len odporučiť, bavili sa pri nej aj hardcore stratégovia, a bavili sa aj príležitostní hráči, a funguje dobre v akomkoľvek počte. U mňa rozhodne zostáva v zbierke.

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

24.11.2019 07:31:54

Cardinalle
Super zhodnotenie dakujem, toto som chcel počuť :D

24.11.2019 11:12:36

Vybíráme z Bazaru

Arkham Horror: karetní hra - 2 zabalená rozsireni
Akt. cena: 1900 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas