Master of Orion: Desková hra

xxxxxxxxoo hodnoceno 106x (Seznam vlastníků)

Master of Orion: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Ekaterina Gorn
Igor Sklyuev
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Lidé


Ahoj, zajimalo by me, jestli je nejsky duvod hrat za "Lidi"? Vsechny ostatni rasy maji nejakou vyhodu, ale Lide nic. Nebo mi neco uniklo?
3.8.2020 17:59:24

Lidé
Lidé mají na počátku nejvíce zdrojů na stupnici

3.8.2020 18:45:40

Lidi
A hlavně za ně můžou hrát všichni najednou. Hra pak není asymetrická, všichni mají stejné šance a nikdo si nemůže stěžovat, že jedna rasa je silnější.

3.8.2020 20:03:10

Ľudia
A samozrejme ďalšou výhodou je aj to, že pri hraní za ľudí je tam o jedno pravidlo menej, ktoré treba sledovať.
Čo je ideálne pre nováčikov, a tiež takú tú špeciálnu sortu hráčov, ktorá človeka po 5 sekundách vysvetľovania pravidiel preruší so slovami "áno, áno, chápem, poďme hrať".
Pre nich tiež platí "less rules, more fun", minimálne v prvej výukovej partii.

4.8.2020 12:22:14

Havelock

jojo, to chapu. Me slo spis o balanc pri hre lidi s ostatnimi rasami. Vetsi mnozstvi zacatecnich surovin jsem tedy prehledl, ale nevim jestli vyvazi schopnosti ostatnich ras.
Takze otazku preformuluji- jsou Lide konkurenceschopni pri hre s ostatnimi rasami?

4.8.2020 14:18:57

Lidé vs ostatní rasy

Máme MOO nahráno určitě více než 20 partií a mohu říct že je to tak nastejno, není tam díkybohu žádná vyloženě přesílená rasa, ani rádce. Jsou tam kombinace Rasy/rádce které je potřeba hrát aby byl např boj efektivní. Ale většinou o vítězi rozhodne dostatečný přísun surovin v úvodních kolech a vyložení bodovaných karet nebo komba s násobiči typů karet.

5.8.2020 17:11:46

zdroje
Díky vyšším zdrojům mají Lidé o hodně vyšší šanci postavit dvě až tři zařízení, která skutečně potřebují, už v prvním kole.
Jednoduše svou civilizační výhodu mohou uplatnit ze všech nejdřív, tj. okamžitě.

30.1.2021 15:51:44

Vybíráme z Bazaru

Twinkle
Twinkle
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas