Master of Orion: Desková hra

xxxxxxxxoo hodnoceno 106x (Seznam vlastníků)

Master of Orion: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Ekaterina Gorn
Igor Sklyuev
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

...o této hře se moc nemluví, tak bych chtěla říct, že je to pro mě milé překvapení. Vlastně jsem si ji koupila jen kvůli tomu, že jsem si dloooouho nepořídila nic nového, ve zdejším bazaru byla za slušnou cenu, téma ok, tak že to teda zkusím. Neočekávala jsem nic moc, dostala jsem dost ;-) Je to vlastně taková menší karetka, ale dokáže pěkně zavařit mozek! Na každé akci záleží, variabilita je zaručena nejen díky dostupným rasám, ale také vzhledem k tomu, jak je potřeba měnit taktiku v každé partii, ať už hraju za kohokoliv a to vzhledem ke kartám, které chodí či spíš nechodí....kombeníčko a optimalizace, optimalizace, optimalizce, protože akcí je málo a jak víme, je potřeba toho tolik udělat... Líbí se mi i systém "bojů" resp útoku, protože o boji jako takovém se snad ani hovořit nedá, ale tak jak to v této hře je, to zapadá do celkového systému akcí. Takže suma sumárum u mě dobrý!
17.12.2018 11:49:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Super
Hrál jsem to dneska dvakrát a dvakrát prohrál :) a je to super. Škoda, že nemám spoluhráče, ještě bych si to rád dal tak 50x, abych zjistil, na co se mám vlastně specializovat. Moje původní plány se vždy musely změnit a pak to podle toho dopadlo.

20.1.2019 00:32:13

Zdravím. Mám rád karetní hry a tuhle jsem koupil spíš náhodou, aniž jsem přesně věděl, do čeho jdu. Zatím jsme hráli jednu zkušební hru ve třech. Bojovali jsme s pravidly, jsou tam nějaké nejasnosti. Hra vypadá dobře, ale ještě nemohu hodnotit. Nicméně máme taky hru 7 divů duel, který MoO trochu připomíná svým mechanismem, ale myslím, že 7 divů duel je lepší. Hodně strategií, vyladěný, vizuálně nádherný. U nás zatím jednička. Uvidím, až zahrajeme více partií MoO. Petr.

1.5.2021 07:07:26

Podle me jsou to teda dost odlisne hry.

MoO je dost podcenovana hra, zvlast za tu cenu. Jsou samozrejme lepsi hry, ale stoji treba dvakrat tolik. Sam ji asi nikdy nenavrhnu, ale klidne si ji rad zahraju. Pro me je to mile prekvapeni od neceho, co jsem vubec nic necekal.

1.5.2021 16:55:30

tak jsme zahráli několik dalších partií a musím říct, že hra se mi líbí čím dál víc. Platí co jsem psal dříve, není to úplná špička karetních her, ale má svoje kouzlo. Je tam dost různých startegií, které si můžete zvolit, přizpůsobit podle vlastností té které frakce. Dost pomůže i výběr správného rádce. Je  zábavnější ve 3-4 hráčích než ve dvou, ale i ve dvou se dá. Za mně dobrý, navíc cena opravdu lidová. Pěkná grafika, jen trochu horší provedení. Karty jsem raději obalil. Petr.

19.9.2021 12:19:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Me se ta hra libi, jak uz bylo psano, neni to zadna top10, ale pomer cena/vykon je spickovy a system pro me zajimavy. Preferujeme ji pred Dobyvateli vesmiru, u ktere stale neumime prijit na to, proc jsou z ni vsichni tak uneseni. Ale obe jsou to pro nas ‘dobre’ hry.

19.9.2021 13:07:10

Jojo, tohle je pěkný, nedoceněný a přitom super levný engine builder (dokonce to Mindok někdy na akcích dával k nákupu nad XY zadara nebo co). Mě přijde, že to mohlo zapadnout, páč to má zavádějící název. Kdo by čekal Master of Orion (=hutnou 4X strategii), tak právě ten nedostane. Kdyby to pojmenovali nějak genericky, udělali by líp.

20.9.2021 02:01:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Krycí jména od Mindoku
Krycí jména od Mindoku
Akt. cena: 333 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas