Marvel Champions: Karetní hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 188x (Seznam vlastníků)

Marvel Champions: Karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Caleb Grace
Michael Boggs
Nate French
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

porovnání Marvel LCG x Pán Prstenů LCG

Ahoj, zajímalo by mě, zda-li někdo kdo zná obě hry ( tedy Marvel LCG a Pán Prstenů LCG) opravdu dobře a dokáže porovnat tyto hry, je-li to možné tedy.

Kde jsou silné stránky, případně slabé atd.

Předem moc díky za vaše postřehy.

10.8.2022 09:42:06

pozeral si sa na už existujúce vlákno?

https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/marvel-champions-karetni-hra-9414/diskuse/marvel-lcg-vs-lotr-lcg-22652/

10.8.2022 09:52:06

mam obe

 

v stručnosti záleží čo od toho čakáš,

marvel je upriamený na to aby si mohol hneď hrať, balíky máš predprípravené a sú spravené ozaj dobre

v pánovy prsteňov musíš balíčky skladať, a je nutnosťou mať viacej rozšírení aby si mal väčší cardpool, ale s počtom kariet rastie aj náročnosť na stavbu balíčkov - máš proste viacej možnosti a tym pádom musíš aj viacej toho brať do úvahy a je to časovo náročnejšie

 

čiže záleži: aká téma ťa láka viacej

ak je ti ale téma jedno, tak marvel je skor na rekreačné hranie, a hranie s detmi, u pána prsteňov to nehrozí tam sa s tebou obtiažnbosť nemazná a zo začiatku budeš prehrávať

 

čo sa týka hry ako takej sú obe hry Parádne, ale myslím že cielia aj keď su to obe LCC každá na inú skupinu hráčov.

10.8.2022 09:57:01

Ahoj, děkuji za příspěvky, vlákno jsem neviděl..

10.8.2022 10:08:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Nevím, jestli je znám dobře, ale znám. 

MCH je přímočará svižná mlátička, kde můžeš kdykoliv - i jen jednou za čas - vytáhnout jednoho hrdinu (dva-tři) a jednoho padoucha - a buď je nechat jak jsou nebo je jen lehce poupravit - a dát si partičku. Spoluhráči vlastní krabice ani mít nemusí, vystačíte si s tím, že hru má jeden.

LoTR vyžaduje nějakou soustavnost a půl zábavy je skládání balíků a vytváření kombinací sfér a hrdinů - a zabere to dost času mimo samotnou hru - i když samozřejmě si lze poskládat balík a zkusit s ním zahrát víc scénářů. Nebo si ho sestavit podle nějakého návodu z internetu, ale to mi přijde proti smyslu hry. Kdo na skládání balíku není, měl by na LoTRa rovnou zapomenout. Taky je důležité, v kolika lidech chceš hrát a jestli se stálou sestavou nebo příležitostně s různými lidmi. Pokud nebudeš hrát jen sólo, narazíš na to, jestli by spoluhráč/i neměli mít svoje karty. Hrát to s příležitostnými hráči moc nedoporučuji, na to jsou lepší jiné hry (např. i ten Marvel). Hra taky není jen a pouze o mlácení potvor, některé scénáře mají jiné nároky a musíš toho řešit víc. 

Podtrženo sečteno, LoTR je větší a epičtější závazek. Marvel mi zase přijde vtipnější.

Důležité taky je, jestli chceš ČJ verzi nebo jsi schopen hrát v AJ a rozmysli si, kolik do toho chceš/jsi ochoten investovat a koukni co je k sehnání.

K MCH je v češtině základ + jedno rozšíření - a víc toho česky už nejspíš nevyjde. Bohužel. Podle mě tedy velká škoda, protože ta hra je výborná a řekla bych že mnohem hráčsky přístupnější než mnohem sofistikovanější Pán prstenů. Ale je to jak to je.

K LoTRovi už myslím všechna původní česká rozšíření sehnat nejdou, i tak tipuji, že toho je v češtině k mání víc (čili v češtině do toho zahučíš za víc peněz) a něco by ještě mělo vyjít.

10.8.2022 14:00:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Souhlas s tím co píší pánové přede mnou. Každopádně obě hry mám velmi rád a spolu s Agotem tvoří mojí best of trojici karetek. MCH i Lotr jdou hrát i parádně v solu. Lotr je spíš pro sběratele a je finančně hodně náročný, několika násobně proti MCH, ten je parádní i se základem a příp. prvním velkým rozšířením. 

Takže ani s jednou neuděláš chybu, je to o penězích a případně tématu, které tě víc přitahuje.

10.8.2022 16:27:07

Ahoj, moc děkuji za příspěvky. Z toho něco mála, co jsem MCh odehrál musím s Vašemi komentáři souhlasit. Obě hry jsou výborné, každá trochu jinak a rozhodně stojí za to si užít obě. A ano, Hra o Trůny LCG druhá edice je skvělá karetka, ale to už je opravdu jiný příběh.. :)

26.8.2022 08:22:18

Vybíráme z Bazaru

Prodám Zimu mrtvých: cesty osudu
Prodám Zimu mrtvých: cesty osudu
Akt. cena: 840 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas