Mars: Teraformace - Neklid

xxxxxxxxoo hodnoceno 70x (Seznam vlastníků)

Mars: Teraformace - Neklid - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Mars: Teraformace
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Jacob Fryxelius
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Terralabs

Kupovat karty do ruky po jednom penízu zní hezky. Ale 14 peněz a -1TR do začátku? Asi chápu tu myšlenku - vypustit první generaci a moc se nerozjet ani v další, nabírat karty a později je co "nejbrutálněji kombit", ale neměl jsem odvahu to vůbec zkoušet. A přitom autor tvrdí, že když měla do začátku 20 peněz, byla už příliš přesílená.

Jaká je vaše zkušenost s touto korporací?
25.5.2020 14:43:37

terralabs vs manutech
Zaujalo me (bez ironie), ze Manutech, ktery ma do startu take pomerne kulovi, se vam zda presileny, zatimco Terralabs, ktere na tom jsou obdobne, se bojis hrat.

S Terralabs uplne nepreskocis prvni generaci, staci, aby prisla nejaka dobra predehra a muzes odehrat i v prvni generaci odehrat neco dobreho.

25.5.2020 14:58:03

...
Se zakladnim hracim planem v podstate naprosto zdarma titul Planovac. S dobrou predehrou... Nevim, co bych dodal. Ja se toho bal, ale tak zkusit se ma vsechno, ze? Pak clovek zjisti, ze vlastne neni duvod nekupovat karty (krom ocividne spatnych) a clovek pak ma neuveritelnou flexibilitu a hned do startu vlastne prijmy vyssi o nejake 2+ (koupena minimalne jedna karta za kolo, kazda karta je vlastne +2, pokud se hodi).

Ta korp. na prvni pohled vypada zle, ale kdyz se nad tim clovek trochu vic zamysli...

25.5.2020 15:15:11

Koupit muzes vzdy vsechno
Pak to muzes zase za stejnou cenu prodat a natahnout si prostor na hrani.

25.5.2020 15:33:04

Terralabs
S Manutech máme dobré zkušenosti. U Terralabs, uznávám, je to jen takový dojem, ale je tam nějaká prvotní kalkulace: Karty kupuju všechny, to je jasné. Ano, na každé vyložené kartě ušetřím dva peníze. Ostatní korporace ovšem svými efekty taky někde „šetří“. A já mám oproti nim do začátku takový kulový, že se to ani s Manutechem nedá srovnat. Ostatní hráči se hned v úvodu mnohem více rozjedou, zatímco já zůstanu pozadu. Že by mě hromada karet v ruce později nějak zachránila, když ani normálně často nevím, co stavět dřív? No, a ono teda asi jo. Tady je asi ten nesprávný pocit.

Chápu třeba i to, že podmínky týkající se počtu symbolů na kartách pro mě nejsou skoro problém. Taky že odpadá problém "proč jsem si tamtu kartu nenechal" a "proč jsem si tuhle kartu kupoval". A možná i to, že víc než ostatní vydělávám především na levných kartách (s nízkou pořizovací hodnotou), protože právě u nich tvoří nákup do ruky velkou část celkové investice. Ale že by to kompenzovalo ten začátek? Tak asi jo.

Zajímalo mě, jak se vám s tím hraje. Podle vašich reakcí se zdá, že celkem normálně. Tak to zkrátka budu muset někdy zkusit:)

A nepletu se aspoň v tom, že je to větší makačka na bednu? Nebo naopak spíš pohoda, koupím všechno a pak už to jede?:)

25.5.2020 23:23:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Terralabs
Klic je prave v te flexibilite, kterou ti korporace dava. Navic ta korporace nese dva nejcennejsi symboly (pri hre se vsema expanzema).

Jako uprimne receno kdyz ma nekdo na ruce 15+ karet (a to se netyka jen Terralabs), tak je to vzdycky casovy problem, ty hry se pak docela casto vlecou. Navic jestli takovy hrac trpi ap syndromem, tak je to i ubijejici.

26.5.2020 02:11:12

Vybíráme z Bazaru

Too Many Bones - Riffle
Too Many Bones - Riffle
Akt. cena: 950 Kč
Končí za: 21 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas