Mars: Teraformace – Expedice Ares

xxxxxxxxoo hodnoceno 131x (Seznam vlastníků)

Mars: Teraformace – Expedice Ares - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Jacob Fryxelius
Nick Little
Sydney Engelstein
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hate na BGG

Může mi někdo prosím říci, proč je hra tak hejtovaná na serveru BGG? Víc jak 100 lidí jí tam dalo jedničku, často bez jakékoliv vysvětlení. Jen jsem pochopil, že snad mají problém s vydavatelem a případně tím, že to kopíruje Race for the Galaxy…?

- - -
Deskovky, nebo videohry? Toť otázka.

26.7.2021 21:41:50

Drk

Asi ti úplně nepomůžu, ale myslím, že o tom mluvil Petr z deskofobie. Mrkni na youtube “Ranní káva s Petrem (Na vlnách neznáma, Mars Teraformace Ares, nová Duna, trička...)”. Je to z 28.6.

26.7.2021 21:59:55

Já ranní kávy letos viděl všechny, respektive je slyšel při práci, tohle si teď matně vybavuju, že tam asi něco bylo… obecně vícekrát zmiňoval, že relevantnost hodnocení BGG upadá…

- - -
Deskovky, nebo videohry? Toť otázka.

26.7.2021 22:09:03

Nebylo to kvůli tomu, že předplatitelé na kickstarteru to dostali pozdě? Že mezitím se to prodávalo někde v americe v obchodech přednostně a ti co dali pledge, tak to neměli. Takže nehodnotí kvalitu hry, ale svojí frustraci, že to nemají doma a že se stal tenhle fail

Edit: našel jsem diskuzi o tomhle na reditu https://amp.reddit.com/r/boardgames/comments/o41ywb/target_to_get_ares_expeditionthe_terraforming/

26.7.2021 22:19:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Je to kvůli tomu, že řetězec Target nabízel retail edici dřív, než to dostali ostatní. Tyhle retailové řetězce mají rychlejší logistiku než běžné kanály, zároveň Stronghold byl smluvně vázán, že to musí stihnout do 20.června. Backeři dostali KS verzi o cca 2 měsíce později.

Obecně hodnocení bez vysvětlení nemají smysl, ať už jsou kdekoli. Další prominentní "review bombing" byl od Korejců kolem Tainted Grailu, jelikož místní vydavatel to nějak podělal.

27.7.2021 00:33:25

@UmmA 

Díky. Tyhle review bombingy a vylévání si zlosti (často na vydavatele, ne vývojaře) bytostně nesnáším u PC/konzolových her. Děje se to furt na Metacritic (tam je relevantní jen metascore z odborných recenzí) a stejně tak na Steamu. Je to za mě škoda, protože mě při návštěvě těch serverů zajímá to, jak je hra dobrá, ne co je za tím (zlé EA, Activison, tento řetězec)… to se pak rád dočtu v diskuzích nebo zhlédnu ve videích, ale ne aby ty nesmyslný minimální známky takhle ovlivnily náhled na hru jako takovou.

- - -
Deskovky, nebo videohry? Toť otázka.

27.7.2021 07:30:53

aspon uz vies, preco ma Gloomhawen na BGG tak vela desiatok

27.7.2021 12:48:57

Wuuduu 
Proč ;-) . 
Já dal taky 10 a proč, asi protože je to skvělá hra :-)

27.7.2021 17:54:51

Vybíráme z Bazaru

Marvel Remix
Marvel Remix
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas