Mars: Teraformace – Big Box

xxxxxxxxxo hodnoceno 26x (Seznam vlastníků)

Mars: Teraformace – Big Box - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Mars: Teraformace
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: neuvedeno
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, budovatelská, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Jacob Fryxelius
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Stojí za koupi?

Ahoj,

od vydání big boxu už uběhla nějaká doba, tak bych rád věděl, jak jsou jeho majitelé spokojení s odstupem času, šli byste do toho znovu?

Za sebe mám obavu z nepřehlednosti majitelů terénních prvků na mapě, delší přípravy a úklidu a v přenositelnosti velké krabice mimo domácnost.

Díky za ohlasy

21.1.2022 12:31:53

Vezmu to postupne:

  1. Prehlednost dilku - neni zadny problem, oznacovaci kosticky jsou videt v pohode
  2. Delsi priprava/uklid - ne, naopak je o neco kratsi (aspon v mem pripade), protoze nemusim uz resit tetris, jak spravne rozdelit karty do pytliku a vsechno pak nacpat az po viko do zakladni krabice
  3. Prenositelnost - je to 2x vetsi a tezsi, takze pochopitelne horsi, to da rozum :)

 

Na zaver bych rekl, ze to vubec neni neco, co bys musel mit. Je to vylozene pro fandy. Jestli si chces vylepsit hru, kterou mas rad, tak bez do toho, jinak bych to nedelal.

21.1.2022 13:00:55

Súhlasím so @stady 

Osobne trochu zneprehladnuju hru kupole na mestách. Ale tie nemá každý a dá sa hrať aj bez toho.

Inak hej. Je to pre fandov. V podstate je treba aj Rover, keď už tam je miesto preň.

Rozkladacie a skladanie super. Krabicky pre označovacie kocky a jednotky tiež paráda. Veža na karty detto. Ušetrí to miesto na stole a aj upratovanie a rozkladanie. 

Bonus: je to pekné :))

Prenositelnost je horšia. Tam to mám ale osobne vyriešené inak - prakticky nikam nenosím, spoluhráči majú svoj Mars keď hráme u nich :D

21.1.2022 13:16:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Díky za odpovědi. 

Jinak jsem neuvedl, že používám insert folded space, takže teď je úklid bleskurychlý 

21.1.2022 14:27:39

Ja mam mars rad ale do big boxu by som teda nesiel. Insert od folded space celkom pekne riesi ulozenie hry za zlomok ceny. Jedinu vyhodu pre ludi teda vidim v 3D dielikoch ktore ale pre mna nevyzeraju moc pekne a nejako sa mi k hre ani nehodia, to je ale otazku vkusu. A potom tu mame velkost krabice a hlavne cenu, zaklad marsu stoji okolo 40E oproti big boxu za 105E. Mars mam rad ale teda zaklad a par 3D dielikov mi za tych 150E rozhodne nestoji. Hlavne ked potom budem radsej hrat kamaratovu krabicu lebo to nechem nikam nosit.

21.1.2022 14:55:29

Ctibore, no právě! Jenže rodinná komise rozhodla o pořízení Venuše a Kolonií a to se do Folded space už nevejde (karty máme obalené).

Potom přichází řešení buď v podobě BB, nebo insert od Kalkareda, který k vertikálnímu skladování vyžaduje Neklid, který určitě hrát nebudeme a kupovat jej kvůli insertu se mi moc nechce, to se už přibližuju ceně BB.

To jsou problémy, krizi na nás! :)

21.1.2022 16:33:09

A ještě mě napadla jedna otázka - je v big boxu dost místa na promo karty?

21.1.2022 17:24:42

@Drussbarb  miesta na kartu je tam dost. Aj na promo aj na obalené. Ešte by sa ich tam dosť vošlo :)

21.1.2022 18:21:14

@Drussbarb Pokud máš Mars komplet a jsi velký fanoušek, pak big box smysl má, ale v tvém případě by byl plný vzduchu. Já mám Mars komplet včetně roveru, lodí a všech dostupných promo karet a I tak mam jednu přihrádku volnou.

21.1.2022 20:01:42

Je to super, ale cena za "komplet"  včetně všech rozšíření je téměř 6000,- Osobně bych za to ty prachy nedal, ale v práci mám možnost mít poukázky do Mall.cz, tak jsem jim pustil žilou.

Co se týče hraní, tak je to super a přehledné, pominu-li třídění karet ze všech rozšíření.

Ukládání komponent je lepší, než v originále. 

Jako nevýhodu vidím, že s bigboxem můžeš vyhodit půlku základní hry. 

A co mě velmi nepotěšilo byla absence 3D desek hráčů. Ty jsem ještě dokupoval zvlášť.

21.1.2022 21:47:22

Zase tak málo rozšíření nemám, plánuju vše kromě Neklidu a vozítka :)

Celková částka za hru je darda, ale naštěstí těch her zase nemám tak moc a Mars je u nás doma číslo 1 už docela dlouho. Nějak si to obhájit musím :)

22.1.2022 01:36:27

@Drussbarb  To už obhájené máš. Pokud máš základ a rozšíření, tak Big box je must have. Mě se to líbí. Ta hra s těmi plastovými hexy má jiný rozměr.

22.1.2022 11:11:56

STOJÍ! A cena tě přijde vysoká? Jako fakt není a za ty peníze dostaneš pořádnou nálož luxusu!!! 

 

Podívej se na cenu 3D Catan ať můžeš srovnat, co stojí 3D mapa jinde

22.1.2022 11:40:27

Mám komplet  a big box je parádny , takže zamna áno , pri rozhodovaní som ani neváhal :)

22.1.2022 21:08:40

Jestli je to cislo jedna, tak je to asi jasna volba…

Me se veslo vse, co vyslo do krabice od zakladu ( vse obaleno v tlustych obalech). To jen k tvemu dilematu s mistem (samozrejme bez insertu). 

Obcas to prenasim a neni to neco, co bych chtel delat denne, ale jde to. Chce to nejakou pevnou velkou tasku.

25.1.2022 15:54:23

Tak Big Box skončil v bazaru, hra s ním zabírá o dost víc místa, manipulace s 3D dílky není ani zdaleka tak pohodlná jako s kartónem (hlavně lesy a města) a mapa s 3D dílky je nepřehledná.

Komponenty ale vypadají krásně :)

8.3.2022 12:11:20

Vybíráme z Bazaru

Legendy západu
Legendy západu
Akt. cena: 320 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas