Mars: Teraformace

xxxxxxxxxo hodnoceno 992x (Seznam vlastníků)

Mars: Teraformace - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Jacob Fryxelius
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Obaly na karty

Máte prosím někdo tip na obal na karty, který by seděl a máte ho vyzkoušený? Koupil jsem Standard Pro-Fit 64x89mm, ale je to strašně na těsno a kartu tam člověk dostane za pět minut boje. Nerad bych něco objednával na slepo....ma někdo něco odzkoušeného?
Díky.
30.3.2019 20:53:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Dragon Shield
Kup osvědčenou kvalitu Dragon Shield (Standard card game) na karty 63 x 88 a je to.
Třeba zde: https://www.tabletop.cz/obaly-dragon-shield-clear-63x88

30.3.2019 21:19:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Levnější varianta
Stejný výrobce,ale levnější obaly jen o 20µm tenší.
Arcane Tinmen 63x88 100 ks +- 100kč.

30.3.2019 21:58:13

obaly
kupuj kvalitu, tj Dragon Shieldy, alebo FFG obaly. ostatne v porovnani s nimi stoja zaprd. A tie lacne su uplne nanic casto.

30.3.2019 22:37:26

KMC Hyper Mat
Bohužel "perfect fit" obaly na MT karty nesedí, protože karty jsou trochu větší než standard velikost. Zkusil jsem Dragon Shield Perfect Fit a KMC Perfect Size a oba jsou moc úzké, karty v nich jsou jakoby mírně do U.

Já jsem nakonec obalil do KMC Hyper Mat. Dragon Shieldy (ty klasické 120 µm, zkoušel jsem Matte) mi přijdou už moc tuhé a v ruce nesedí tak jako právě KMC. U DS mi ale hlavně vadí, že jsou znatelně delší než karty, a nahoře prostě přečuhuje kus plastu (FFG jsem nezkoušel, ale dle fotek je to to samé). To je ale asi otázka osobních preferencí, někdo může namítnout, že právě ten delší obal poskytuje kartám ochranu navíc.

@Bastacka AT Board Game Sleeves bych rád zkusil (mám objednané non-glare, ale zatím jsou na cestě). Jen tedy tuším, že BGS jsou 80 µm, tedy o 40 µm tenčí než DS.

30.3.2019 23:35:44

Obaly na karty
když je nedostanu do 64x89, tak nevím proč bych měl kupovat doporučené 63x88....tomu nerozumím.

31.3.2019 00:04:29

...
Ještě jsem to nebalil, tak schválně zítra zkusím, jestli vzpomenu.
Je možné, že některá výrobní série má malinko větší karty, je to dané technologií výseku (přebrušováním, ostřením, se (kónický) nástroj postupně rozšiřuje).
Obaly Arcane Tinmen mám velmi rád, ale občas se špatně shání. Ano, jsou tenčí, ale pořád dostatečně silné a kvalitní. Cena je prímová. Mám doma "šedé" i "zelené" velikosti, tak je vyzkouším.

31.3.2019 00:45:55

obaly
Pouzivam sede FFG (63.5 x 88). Akorat mam pocit, ze v soucasnosti na trhu chybi.

Karta sedi na sirku idealne do obalu. Je pravda, ze obal je trosicku (ale fakt jen trosicku) delsi. Kvuli lepsimu stackovani karet na sebe jsem to udelal tak, ze karty TM balim "opacne", tj. vrsek karty je u uzavreneho konce obalu. Jelikoz karta sedi v obalu perfektne, neni problem s tim, ze by pri teto opacne orientaci vypadavala karta ven z obalu pri drzeni v ruce. Coz se neda rict treba o volnejsich Mayday obalech.

31.3.2019 07:46:45

tomas.koutny
Máš pravdu je tam rozdíl 40µm.
AT mají 80µm DS 120µm ,ale je to stejný výrobce . A osobně si myslím ,že 120µm je zbytečně moc. Používám Paladin 90µm z ks nabo právě AT a jsou super.

31.3.2019 09:14:17

2 wendys
Některý výrobce udává velikost karty, jiný velikost obalu, takže to nemusí být zákonitě kravina...

31.3.2019 10:39:32

obaly 63 × 88 mm
Práve jsem vyzkoušel Arcane Tinmen 63 x 88 mm (šedé, stejná velikost jako šedé FFG) - pasují v pohodě. Karta lze naprosto volně vsunout a ještě má malinko vůli. Obal je delší (od oka) max o 1 - 2 mm.

31.3.2019 17:15:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Wendys:
Kup Dragonshieldy a nešpekuluj nad jinými :-)
Tady je moje foto: http://www.titanicworld.cz/ds.jpg

7.4.2019 14:08:17

Vybíráme z Bazaru

Stuffed Fables, Brno
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas