Mars: Teraformace

xxxxxxxxxo hodnoceno 994x (Seznam vlastníků)

Mars: Teraformace - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Jacob Fryxelius
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Era korporaci bez draftu - hruza?

Dnes mam za sebou prvni hru ery korporaci bez draftu. A musim rict - nikdy vice. Ten uplny pocit bezmoci, kdyz vite, co mate delat, ale vubec nechodi zadne karty. Za prvnich pet generaci jsem zahral jen dve karty - asteroidy, za ktere jsem aspon dostal kytky za umistene oceany, jinak jsem nemohl delat nic smysluplnejsiho nez drahe standardni projekty. Prvni necervenou kartu vylozenou pred sebou jsem postavil az v seste generaci. A kdybych si vybral druhou startovni korporaci, byl bych na tom jeste hure. To mezitim jinemu spoluhraci chodila takova komba, ze jsme ostatni jen valili bulvy. Kdyby tohle byla moje prvni hra, tak budu mit z Marsu rozpacity pocit.
Kdyz to srovnam s nekolika hrama s korporacema a draftem (coz je jediny typ hry, ktery jsem predtim hral), tak musim rict, ze to je nebe a dudy. Jasne, i v draftu se muze tu a tam stat, ze se neobjevi vhodna karta. Ale asi se nemuze stat, ze by mezi deseti startovnimi nebylo nekolik pouzitelnych.
Kdyz se jeste vratim k variante bez draftu, tak tam bych jeste bral hrani bez ery korporaci (nehral jsem, spekuluji). I kdyz cloveku nechodi karty do komba na hezky engine, tak tim, ze od vseho produkuje neco, se s tim da delat neco alternativniho.
Abych to shrnul, pokud hraji uplni deskoherni zacatecnici, vybral bych hru bez ery korporaci a bez draftu. Novackum, kteri si troufnou (=lidi, kteri aspon obcas hraji nejake jine euro), a pokrocilejsim hracum bych jednoznacne doporucil obetovat 30 minut casu navic a zahrat eru korporaci a draft. Ale hrat s erou korporaci a bez draftu, to je podle me za trest a povesti hry jako takove to akorat skodi.

Jake jsou vase nazory? Mate taky s variantou era korporaci bez draftu podobne zkusenosti?
5.7.2017 01:16:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Tituly
Ono z tohoprace je patrné, že je hrají špatně. Tituly lze získat jen 3 max, nemůžete 1 titul získat oba. Prostě kdo si ho první koupí, tak ho má.

4.11.2017 23:50:56

Tituly
Nic takového jsem nenapsal! Hrajeme to tak,jak se má.

5.11.2017 08:01:14

Luki
Cituji tvuj prispevek: "nevim,proc by si titul starosta měl udělit někdo,kdo ma jen 3 města, zatímco soupeř jich má třeba 6. To samý zeleň.koncept soutěží mi přijde lepší.i když ve dvou hráčích to nebývá zas až takový drama."

Taky nevim, ale mne z toho plyne, ze je neco spatne. Protoze pokud souper ma 6 mest a ty mas 3 mesta, tak souper jiz pravdepodobne davno zahral AKCI "vyhlaseni titulu". Tj. akce, kde zaplati 8 penez, da kosticku na dany titul (a samozrejme na jedno z tech TRI akcnich poli pro tituly). Tento hrac na konci hry dostane 5 bodu. Nikdo jiny nedostane za mesta NIC a zbyvaji jiz jen dva dalsi tituly (a mesta to pochopitelne znovu byt nemuzou), protoze tituly jsou v kazde hre mozne jen 3 tj. vyhlasovani titulu obecne je zavod, kde se hraje o celkem 3x5=15 bodu.

5.11.2017 10:23:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Plánovač
... navíc Plánovač je jeden z mých oblíbených. Ano, do doby vyhlášení má smysl stavět pouze produkční budovy, ale poté se začne se slevovými a rozjede se stavění ve velkém. Není to odměna za to, že to člověk hraje špatně a bere si všechny karty, které pak zahodí :-)

5.11.2017 12:05:08

Tituly
Tak to nechápu, tři města/lesy je málo, ale soutěž, která lze vyhrát třeba s jednou jednotkou tepla je v pořádku. :)
Tituly jsou také soutěž, soutěž v rychlosti. Není to zadarmo.

5.11.2017 14:36:48

tituly
robkin: Ano, ale ten, kdo měl 3 města hned z kraje hry sebere bonus a pak už je stavět nemusí. Zatímco další hráč jich může během hry postavit 6 a nic z toho nemá. To mi na tom příjde nespravedlivé. Jak se někdo může honosit titulem Starosta, když nemá nejvíc měst na mapě...

Elnie: a první 3 generace neuděláš skoro nic. Ale děkuju za inspiraci. Jednu hru téhle taktice obětuju.

banane4joy: OK, je to o rychlosti, ale na konci hry to prostě u Starosty a Ekologa může znít nelogicky, pokud těchhle destiček nebude mít nejvíc ze všech hráčů.

Nicméně včerejší hra s manželkou opět bez draftu. Sebrala všechny 3 tituly, vyhrála 2 soutěže, ale nakonec prohrála o 8 bodů :)

6.11.2017 08:53:45

Tituly (starosta)
Titul získá první, kdo se o něj může přihlásit. Nevidím na tom nic špatného. Berte to tak, že prostě "v té době dosáhl věhlasu, jenž mu vynesl ocenění"... To že potom ho někdo předběhl, je věc jiná.
Celý svět ví, že prvním člověkem ve vesmíru byl Gagarin. Kdo tam byl nejčastěji, nejdéle apod, to ví akorát fanoušek kosmonautiky. Takhle bych to viděl i s tituly.

6.11.2017 09:18:58

Tituly
Mě napadl příměr s výškovými budovami, ale v podstatě je to stejné, jako s tím Gagarinem :-) (I když né úplně, Gagarin je přeci jen lepší...)

6.11.2017 10:50:00

Vybíráme z Bazaru

Insert Lost Ruins of Arnak 3D Tisk ZÁKLAD
Insert Lost Ruins of Arnak 3D Tisk ZÁKLAD
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas