Mamma Mia! - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Abacus Spiele
PS-Games
Rio Grande Games
Autoři: Uwe Rosenberg
Rok vydání: 1999
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hra ve dvou

Dneska jsem tuhle hru hrál poprvé, ve třech. Hra nás dost bavila, takže když jsme jeli s bráchou domů vlakem, zkusili jsme si ji zahrát ve dvou. Do rozsahu hráčů jsme se vešli, měla by být od dvou, ale vždy jsme skončili oba už v druhém kole s udanými veškerými objednávkami. A když náhodou jeden neudal všechny, ve třetím kole měl objednávky sám, tedy protihráč neměl jak škodit a doudal je taky.
Něco bylo tedy špatně a vůbec bych se nedivil tomu, že jsme něco přehlédli. Proto se ptám:) Je mi jasné, že hra je nejlepší, jako většina takových, v co největším počtu hráčů. Ale když tam je od dvou, měla by se dát hrát i od dvou.

Nevím, kde jsme udělali chybu, proto by mě zajímalo:
Neodendavá se nějaký počet karet podle počtu hráčů?
Hraje se hra vždy na tři kola? Kdyby se končilo i v případě prvního uplatnění všech osmi objednávek, opět bych to pochopil.
Kde jsme mohli udělat chybu? :(
9.6.2010 23:33:20

Odebrání karet při menším počtu hráčů
Stáhni si tady referenční kartu k téhle hře a máš to i v pravidlech. Při menším počtu hráčů jak 5 se odstraňuje určitý počet karet od každé ingredience.
To se nedivím, že jste ve dvou splnili všechno i ve třech bych splnil všechno přim plném počtu ingrediencí :).

Tady jsou počty přísad od jednoho druhu pro různý počet hráčů:
5 hráčů - 13
4 hráči - 12
3 hráči - 10
2 hráči - 8

9.6.2010 23:57:41

Joe

Kren
má pravdu. Bodka :)

10.6.2010 08:45:16

Dekuju
Tak to děkuju moc... Máme v krabičce pravidla od Albi a tam jsem to nenašel. Buď je to někde opravdu dobře schované (četl jsem je ale aspoň 3x, protože se mi to nezdálo), nebo to tam není. Stáhnu si tedy ty, co jsou tadyk.
Ještě jednou díky moc:)

10.6.2010 09:32:48

a je to
ve dvou zábavný?

10.6.2010 09:43:30

ad Mamma Mia!
to maja:
Nevím co tam má Albi za pravidla, ale já to překládal z originálních pravidel.

to tajemna
Já to hraju občas doma ve dvou a podle mne je to ve dvou OK. Je sice snadněji zapamatovatelné, které přísady šly, ale zas na druhé straně nesejde se po kole tolik variabilních přísad jak ve více hráčích.

10.6.2010 09:50:49

kren, ta"jemná"
krenovi: Vypadají dost podobně, jen jsem tam nikde nenašel úpravy podle hráčů:D

ta"jemné", nebo té"jemné": to já bohužel nemůžu soudit, když jsme to hráli jen dvakrát a to špatně:D Jen vím, že můj o deset let mladší brácha na to má lepší paměť:D :D

10.6.2010 11:09:09

maja
Skutečně to tam není. Nám doma přišlo škoda oklešťovat množství karet, takže každý hráč hraje dva balíky pizz, přičemž z druhého balíku někdy odděláváme speciální pizzy.

ta"jemná": je to zábavné, pokud ti nevadí, že je to hra čistě na paměť a trochu blafování, což většina lidí neskousne, ale my ji hrajeme docela rádi i ve 2, právě proto, že často se nedaří ostatní přesvědčit, aby hráli. No a protože my normální smrtelníci máme paměť děravou jak ten cedník, tak je většinou na konci kola docela napětí, zda jsme pizzy upekli, nebo ne. Celkově bych řekl, že čím míň hráčů, tím míň náhody. Jinak to je příjemná svižná hra, která se ideálně hodí na hraní do postele, protože zabere málo místa .-)

10.6.2010 11:18:02

re
Take potvrzuji, ze v pravidlech od Albi opravdu chybi informace o odstraneni prisad, diky proto Krenovi za preklad a upload. Jinak hru jsme hrali intenzivne na dovolene jen s pritelkyni, zkusili jsme variantu hry se vsemi ingrediencemi a dvema barvami pro kazdeho - neni to vubec spatne, samozrejme hra je delsi a je pri ni obtiznejsi taktizovat, nebot protivnik ma uz 2 'sve' barvy. Kazdopadne moc prijemna hra, vzdy si ji rad zahraju, protoze je docela variabilni.

29.9.2011 08:43:37

Vybíráme z Bazaru

Zahrajte si CCG Doomtrooper - hrací balík Imperial
Zahrajte si CCG Doomtrooper - hrací balík Imperial
Akt. cena: 999 Kč
Končí za: 12 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas