Mamma Mia! - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Abacus Spiele
PS-Games
Rio Grande Games
Autoři: Uwe Rosenberg
Rok vydání: 1999
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotaz k pravidlům

Toto je otázka nejspíš na Krena:
Pokud na konci kola zůstanou na stole ještě nějaké přísady k použití, nezamíchají se do nového balíčku s použitými přísadami. Zůstanou ležet na stole i nadále a hráči je mohou použít pro plánování dalších objednávek. Shrnou se a budou tvořit základ odkládacího balíčku pro příští kolo.

Nějak přesně nechápu o co prakticky jde...jestli mi to můžeš nějak přiblížit?
10.6.2010 13:04:29

ad zbylé karty
Jakmile na konci fáze vyhodnocení balíčku zůstanou na stole v nabídce nějaké přísady, tak se nezamíchávají spolu s použitými přísadami do dobíracího balíčku, ale shrnou se a tvoří základ odkládacího balíčku. Bývá to výhodné pro začínajícího hráče v dalším kole, kterému se mohou sejít hned v prvním tahu všechny přísady k vyřízení objednávky.


Např. těsně před koncem kola byla vyřízena třeba salámová piza ananasového hráče (žlutý). Takže z nabídky byly odebrány 4 salámy a 1 ananas. Zároveň ta salámová objednávka byla poslední karta otáčená z vyhodnocovacího balíčku. Na stole ale zbyly k dispozici třeba 3 papriky a 1 oliva. Použité ingredience z vyřízených objednávek se zamíchají a je z nich vytvořen dobírací balíček. Zbylé 3 papriky a 1 oliva z nabídky nejsou do tohodle balíčku přimíchány, ale lícem nahoru se shrnou a tvoří základ odkládacího balíčku. Další kolo začíná třeba olivový (fialový hráč) a v ruce má, kromě jiného, 1 papriku a objednávku na paprikovou pizu. Takže odhodí jednu papriku a na to hned objednávku na paprikovou pizu a protože pod tou objednávkou už budou z minulého kola 3 papriky a 1 oliva + 1 paprika z tohodle kola, tak bude mít při vyhodnocení tuhle objednávku splněnou.

POZOR:
Nezapomeňte na důležitou věc!!! Karty se do plného počtu dobírají až po vyložení přísady, eventuelně objednávky. Takže na začátku dalšího kola, vzhledem k tomu, že v předchozím kole mohli dojít karty, nemusí mít hráč v ruce plný počet karet. DOBÍRÁ SI AŽ PO ZAHRÁNÍ. Už se nám párkrát stalo, že hráč neměl v ruce žádné karty ingrediencí - v takovém případě MUSÍ fázi vyložení vynechat NESMÍ vyložit jen objednávku, pokračuje jen dobráním karet a hraje následující hráč.

10.6.2010 13:32:18

nevšimla
jsem si toho, že "tvoří základ" odkládacího balíčku. Už to chápu, díky moc :-)

10.6.2010 13:40:09

to ta"jemná"
A máte už i Sole Mio ? To je teprve něco - vyšší úroveň Mamma Mia. A nebo smíchání obou her Mamma Mia Grande, tak to už je fakt mazec.

10.6.2010 13:43:02

viz. odkaz
http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/sole-mio-330

10.6.2010 13:44:12

právě, že nemáme
zítra si jdu vyzvednout nějaký hry a tak ještě domýšlím, co bych kde bych, znáš to :-) a padlo mi do oka Mamma Mia plus (to je plus sole mio), tak o tom vážně přemýšlím. Tyto "rychlovky" se vždycky hodí...

10.6.2010 13:45:45

je to na tobě
Pozor na to balení Mamma Mia Plus neobsahuje totéž co Mamma Mia + Sole Mio.

Mamma Mia Plus
neobsahuje proti Sole Mio:
- Karty dvojitých ingrediencí
- Karty některých typů objednávek

ale obsahuje navíc proti Sole Mio:
+ Karty pro šestého hráče
+ další druhy objednávek

Sole Mio se dá hrát samostatně a spolu s mamma Mia lze udělat Siole Mio Grande. Z Mamma Mia Plus nejdou vyzobat komponenty jen pro Solemio.

Takže je to na tobě :).
Já mám Mamma Mia, Sole Mio a uvažuju, kvůli tomu 6. hráči, že bych koupil i Mama Mia Plus.

10.6.2010 13:58:23

dle toho, co píšeš
jsem se rozhodla pro Mamma Mia a Sole Mio místo původně plánovaného plusu :-)))

10.6.2010 14:01:43

Vybíráme z Bazaru

Lewis & Clark: Cesta na severozápad
Lewis & Clark: Cesta na severozápad
Akt. cena: 660 Kč
Končí za: 20 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas