Malá velká království: Úsvit hrdinů

xxxxxxxxoo hodnoceno 32x (Seznam vlastníků)

Malá velká království: Úsvit hrdinů - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Malá velká království
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: vývoj postavy, strategická, intriky
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Gamelyn Games
Autoři: Scott Almes
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Vyplatí se?

Chci se zeptat jestli toto rozšíření přináší nějakou zásadní změnu.. V zakladu mi přijde že ač se tváří že má mnoho cest k výhře tak bez stavění hradu ho těžko dosáhnete.
13.4.2016 09:37:25

Hrdinové
Myslím si, že se vyplatí. Pokud tě hra baví, tak určitě. Pokud ne, je to k zamyšlení. Mně osobně přišla hra bez rozšíření taková nemastná neslaná. Po pořízení rozšíření mě začala bavit mnohem víc. Zatím s ním mám odehráno jen pár her, ale moje dojmy jsou následující:

1, Nové mapy a surovina (stříbro): mapy potěší, ale nejde o nic zásadního. Stříbro se dá, mimo války, používat jako náhrada za suroviny, takže je dobré ho mít, ale nestojí to na něm. Nová oblast Tundra je podobná jako podzemí (také můžeš těžit surovinu dle svého výběru). Pokud ale kdokoli zahraje Hlídku nebo Výpravu, musíš se z Tundry přesunout pryč. Nic zásadního.

2, Nové národy a rasy: Hodně to rozšíří hru a její variabilitu. Oproti základu mi některé rasy přijdou promyšlenější, zajímavější a mnohdy i zákeřnější. Možná je to jen můj pocit, ale prostě mi to tak přijde.

3, Hrdinové: každý hráč si na začátku hry lízne dvě karty hrdinů, jednoho si vybere a hraje s ním. Hrdina má 3 úrovně, z nichž první má hned od nasazení na mapu a přidává mu určitou schopnost. Druhá úroveň onu vlastnost zlepšuje, posiluje či rozšiřuje a třetí úroveň pošle hrdinu do výslužby = 3VB. Pokud pošleš třetího hrdinu do výslužby, spouští se závěrečná fáze hry (celkem z hrdinů dostaneš 9VB). Hrdinové dokáží hodně ovlivnit hru. Líbí se mi.

4, Stavba hradu: Díky hrdinům to nemusí být to úplně hlavní v celé hře. Navíc, pokud postavíš část hradu, přidáš na mapu věž (která může bránit území stejně, jako figurka), a pokud je napadena a poražena, klesá i úroveň hradu. Takže můžeš hráčům škodit a hrad jim bořit. Věže za určitých podmínek přinášejí VB navíc. Takže hrad a jeho stavba je důležitá, ale ne zásadní a pokud někdo hraje jen na hrad, dá se snadno poslat na poslední místo.

Tohle všechno dává hře větší variabilitu. Trochu mi vadí, že hra naroste a nejde už jen o malou krabičku, ale o dvě...

Já osobně bych bez rozšíření hru už nehrál.

14.4.2016 09:32:52

Vybíráme z Bazaru

Armádní generál
Armádní generál
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 4 hodiny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas