Malá velká království

xxxxxxxooo hodnoceno 195x (Seznam vlastníků)

Malá velká království - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: (Web published)
Gamelyn Games
REXhry
Autoři: Scott Almes
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Break rules - Hrad

Ahoj lidi, před nedávnem jsem si koupil tuto hru i s rozšířením, načetl pravidla a zkusil si první hru sólo v základu. Hra to byla zajímavá, ale napadla mě jedna myšlenka při hře více hráčů i sólo. Kdyby jeden hráč si na začátku hry stoupl na hory (2 figurkami - klasické pravidlo), za celou hru by se nehnul, ale každou akci dělal získávání zdrojů (1 rudu) a během jednoho celého kola (z 5ti akcí - klasické pravidlo) by postavil kus hradu. Tak by za 6 kol by spustil konec hry a dohromady by měl 12 bodů (10 za hrad/pevnost a 2 za meeply), což se mi z mého neodborného a laického hlediska jeví jako velmi vysoká hranice, co lze v této hře získat - v průběhu 6 kol. 

Máte s tím nějaké zkušenosti? Je má domněnka děravá a neobstojná? Nebo je to chyba designu hry?

 

Díky moc za vaše konstruktivní komentáře :-)

24.5.2021 21:49:22

… vlákno zase na chvíli oživeno …

26.5.2021 14:37:02

Pokud se jiný hráč ze startu rozšíří na víc území, tak bude moct dělat úplně to stejné co ty plus něco navíc. Třeba druhé hory a pak cokoliv jiného, pak každým ziskem surovin dostane dvě rudy a něco navíc. Tím brzo dožene tvůj náskok v surovinách. V počátečních kolech není rudy na stavbu tolik potřeba, takže nějakou tu drobnou ztrátu v pohodě dožene a myslím si, že tě tak v bez problémů porazí.

27.5.2021 19:00:44

Vybíráme z Bazaru

War of the Ring: The Card Game ENG + komplet obaly
War of the Ring: The Card Game ENG + komplet obaly
Akt. cena: 899 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas