Maharaja: Palace Building in India

xxxxxxxooo hodnoceno 16x (Seznam vlastníků)

Maharaja: Palace Building in India - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Mayfair Games
PHALANX
Autoři: Michael Kiesling
Wolfgang Kramer
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hrajeto nekdo?

ja jsem z tehle hry mirne nestastny. Moc se mi libi herni material, takze jsem neodolal a koupil jsem ji. Zahral jsem si ji ve dvou a dojem je veskrze zkazeny. Ta hra asi mela mit na krabici uvedeny jiny minimalni pocet hracu nez 2. Hra ve dvou vubec nefunguje a prijde mi takova divna. Problem je, ze jsem se na tu hru zacal divat tak nejak skrz prsty a spise k ni mam takovy pocit - chci strasne moc aby se mi libila, ale ono nejak ne. Funguje ta hra dobre alespon ve vice hracich? At vim jestli si ji nechat pro pripad ze se sejdeme ve vice lidech nebo ji mam prohnat Aukrem:-)
11.3.2009 11:26:47

Ve 3 lidech
Minulý týden jsme jednu partii ve 3 začli, ale nedohráli. Moje dojmy veskrze pozitivní, manželka lehounce rozpačitá.

11.3.2009 12:27:58

co mi to jen připomina
no to asi bude to stejny jak muj problem s dobou kamenou, holt 2-4 znamena 4 a cim min tim hur

11.3.2009 12:58:55

Paladin
problem je, ze v Maharajovi ve dvou ta hra nefunguje vubec. Ne ze by byla ochuzena o nejake mechanismy nebo nejake prkotiny, ktere clovek prekousne kdyz se chce zrovna u te ktere konkretni hry bavit, tak to se pobavi i kdyz je kapanek osekana. Jenze Maharaja ma ve dvou rozbity herni mechanismus. Zacinajici hrac vzdy stavi v bodovacim meste velky chram bodovany za tri a druhemu hraci zustane jen chram na bodovani jedna a nejak jsem neprisel na to, jak tento pomer ve dvou zmenit. Nepomaha ani prehazovani poradi, to by muselo jit prehodit poradi vudcu ve mestech tech, kteri se maji bodovat v momentalne hranem kole, coz nelze.

11.3.2009 14:05:31

ve 2
Já vím, že ty máš jinej názor, ale na BGG to ve 2 nedoporučuje snad nikdo. To že pravidla to dovolují ve lidech nemusí znamenat, že to jde smysluplně hrát. Zkus počkat na další lidi a prubněte to ve 4. To je jako třeba u Amun-Re. Taky umožňuje hrát ve 3 lidech, zkusil jsem pár partií na Spielbywebu a jako nic moc. Zato ve 4 a nebo ještě lépe v 5 to je prostě nářez!

11.3.2009 14:57:30

Richmond
tak jiny nazor mam v tom, ze kdyz ma byt hra od dvou, tak maji fungovat principy te hry tak, aby se i ve dvou dalo u te hry pobavit a je mi jedno jestli je to ve vice hracich takove ci makove, zajima mejestli se budu bavit i ve dvou. a takovy tikal tu zabavu ve dvou umoznuje, byt jinou nez ve ctyrech, ale ne horsi, ne lepsi, proste jinou. Maharaja ovsem nefunguje a mam pochyby, jestli me ta hra vubec bude bavit ve vice hracich, pripada mi moc takova hrr. Obzvlaste kdyz autor hry potuploval, ze je mozne zvolene akce delit a ty zdvojene i na pul jako meziakce mezi jinymi akcemi.

11.3.2009 15:05:43

dělění akcí
No u nás se to prostě nesmí dělit :) Takové malé domácí pravidlo :) Něco jako jsou 5ky a 6ky u bojl v AoM. to přece není problém.

11.3.2009 15:45:51

Richmond
problem to sice neni, ale vzbuzuje to ve me neduveru, zda ma vubc hra smysluplna pravidla:-)

11.3.2009 15:48:41

M

Re: Hrajeto nekdo?
Zahráli jsem ve třech včera; přiložená pravidla jsou na první/druhé čtení dost zmatečná (resp. jejich struktura nedává pohodlnou představu vo-co-gou, což si u jiných her čím dál víc cením).
Už během první partie se ale dost vyjasnilo. "Raja" se nám docela líbí, i když favoritem se zřejmě nestane. BTW souhlasím s tím, že ve dvou to musí být děs-běs :(

20.4.2009 09:39:05

2 a 3
Mám podobný zkušenosti. Hrál jsem hru dvakrát ve dvou a jedou ve třech. Ve třech už hra šlape, ve dvou se dá, ale není to ono. Ještě jsem nezkoušel zapojit Jogína (což je takový zabudovaný rozšíření), možná že by dokázal hrou trochu zamíchat. Přeci jenom jedna akce za kolo navíc umožňuje výměnu postav hráčů bez toho, aby nepostavil palác nebo domky. Obě dvě hry byly vždycky dost vyrovnaný, všichni postavili sedmý palác ve stejném kole a rozhodoval zůstatek peněz, takže můžu říct, že lze ve hře uspět, i když soupeří vystaví téměř všechny hlavní paláce. Stavitel, kupec a podnikatel dokážou taky hodně, i když mají vyšší číslo pořadí.
Bohužel hra sama o sobě nenutí k tomu, aby hráč měnil pořadí místodržících. Zrovna tahle akce mi přijde nejzajímavější spolu s výměnou postav. Protože obojím se dá celkem úspěšně škodit ostatním.

25.2.2013 12:15:01

Vybíráme z Bazaru

Duna Impérium
Duna Impérium
Akt. cena: 1250 Kč
Končí za: 10 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas