Magic: The Gathering

xxxxxxxxxo hodnoceno 390x (Seznam vlastníků)

Magic: The Gathering - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, sběratelská
Čeština: není
Vydavatelé: Wizards of the Coast
Autoři: Richard Garfield
Rok vydání: 1993
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

commander, planechase a dalsi 'nove' formaty

http://www.strangeassembly.com/2012/review-commander-magic-the-gathering
20.4.2012 21:47:00 | Upraveno autorem (porovnej)

commander
Tenhle format je uz pomerne dlouho jedinou hypotetickou nadeji ze bych se moh v budoucnu vratit nejakym zpusobem ke constructed... Ale popravde zalezi na tom jak se to v Cechach (a v Anglii) chytne a jestli v tom tim padem budou nejaky smysluplny turnaje. Zhruba pred rokem jsem o tom mluvil s kamosema z Pardubek a vim ze to lecktere lakalo, ale dal jsem to nesledoval...

20.4.2012 21:54:34

to all
Commander je v podstate highlander jen s drobnou upravou. Podle me to leti hodne a hodne lidi to bavi. Podle me to je vylepseny jednokartak smerem kupredu. :-)
Takze neobaval bych se, ze se to neujme... Krom toho do toho i vychazeji karty cilene primo na tento format.

21.4.2012 09:18:30

chmchmchm
koukam, ze tech ofiko formatu nam nejak pribylo

21.4.2012 10:20:53

a....
.... hrajete to nekdo?

21.4.2012 15:24:55

...
Moc ne :-) Hral jsem asi tri turnaje ve 2HG, coz je sranda pokud mas dobryho spoluhrace a nekonecna pruda pokud nemuze a dohodi za sebe nahradu ...

Pak jsem hral parkarat (asi desetkrat) v hospode minimastera a nekolikrat highlandera, coz je taky svanda, ale hlavni vyhoda Magicu jsou ty turnaje, protoze kazdej balik se mi halt velmi rychle ohraje, pokud nemam dost rozmanity soupere.

Proto nez se vrhnu na eventuelni staveni, ladeni a pilovani commandera, potrebuju vedet ze to bude mit smysl a ne ze si s kamosem pinknu par her v hospode a uz na to nesahnu...

Jinak ten commander sice ma oficialni podporu a vim ze do nej vysly i nejaky velky verze karet, ale kouk jsem na cmus a krom jednoho clanecku a JEDNOHO vlakna ve foru se po nem celkem slehla zem :-( Ale sranda by to byla, to zase jo... mozna ve volny chvilce oprasim Magic Workstation a pujdu vykydlit par Brazilcu :-)

21.4.2012 15:43:20

to Vojtech Musil
ja ti nevim. tu drobnou upravu (resp. ty drobne upravy) bych videl jako stezejni. v tom mnozstvi karet, ktere se pro mtg chrlilo a chrli neni problem najit karty s podobnym ci stejnym ucinkem. dulezitejsi mi prijde omezeni barevnosti balicku (samozrejme si muzu vybrat petibarevneho commandera a poskaldat sveho oblibeneho potvoroveho highlandera) vcetne placenych abilit a ze commander je vice mene stale po ruce. a hlavne udelali karty specialne pro tento format

21.4.2012 16:33:44

ach joj
budu muset skouknout nejake decklisty. vetsinopu mne to u mtg odradi od porizovani (e;

21.4.2012 16:34:30

to ndru
Ja to povim jinak... pokud chces hrat porat ten samy balicek, tak si das jako commandera sliver queenku nebo neco podobneho, klidne atog atoga ci jak se jmenuje ten jeho sef, nemusis ho nikdy vylozit a pritom muzes hrat vsechny barvy. :-) Takze v tom problem nevidim. Me se ta myslenka libi, ze to lidi nuti hrat toho commandera, ktery je ve sve podstate nesmrtelny a daji se kolem te karty stavet kombicka a pritom to na nem nemusi zalezet. Mimochodem uz jsou pro commandery zabanovane karty. Krom toho vysly karty, ktere se v jednokartaku hraji a nedaly se sehnat, jako SOL ring apod... takze je fajn, ze se snazi podporit tenhle format, protoze podle me je hodne zajimavy. Spoustu lidi ma stare karty, ale neni to na legacy a toto je prilezitost, jak si je zahrat. :-)

21.4.2012 17:05:50

to Vojtech Musil
s timhle jednoznacne souhlas

21.4.2012 17:38:32

decklisty
je to blbe. pcd BGW je zatim hodne pekny a koukam, ze sic R ale moje oblibene andeli tema je tam taky. uz zbyvaji jen klerici a zas budu uvrtany v magicu /e;

21.4.2012 17:39:48

to ndru
Nejvetsi brutality byvaly kolem survivalu... ale nevim, jak v jednokartaku. Kamarad hraval krysy, potom UR controlni balicek, ktery ma ted celofoilovy jen kvuli jedne karte z Unhinge, Super Secret Techu... :-D

21.4.2012 17:45:56

to Vojtech Musil
jj. survival a recurring nightmare jako petibarevny v podstate potvorovy highlander. veci typu jabko nebo ravenous baloth a spousta efektu pri prichodu a odchodu do/ze hry

21.4.2012 18:29:23

to ndru
Prave nightmare je zakazana. Dale Braids Cabal Minion jako Commander a je tam jeste par kousku.... holt turnajove zalezitosti si sebou prinaseji obeti. :-)

21.4.2012 20:55:35

to Vojtech Musil
chmm. svym zbusobem dobre zpravy, ze zakazujou moje karty z nejoblibenejsich

22.4.2012 09:49:15

to ndru
At nemusime chodit kolem horke kase, tady je odkaz na vsechny bany kolem MTG, v pravem sloupci mas commandera, tak se muzes juknout, co je zakazane...

http://www.wizards.com/Magic/Magazine/Article.aspx?x=judge/resources/banned

Jinak uplne nechapu, proc ti to nevadi? :-)

22.4.2012 09:51:29

hergot
Jdete nekam, to vypada super... Jeste, ze nejsou souperi :)

22.4.2012 10:16:04

to sydo
chybeji spolu/protihraci jsou dalsi vec, ktera mi na tom nevadi. ovsem ne, ze bych se po nejakych nepoohlizel (e;

22.4.2012 10:24:41

to sydo
Zrovna v Praze spoluhraci nejsou problem... zajdi do Rytire nebo Outpostu a urcite si zahrajes. :-)

22.4.2012 11:20:24

ach joj
jak na to, ze me nejak od mirrodinu spise znechucovali mechanikami a kartami, tak po shlednuti commander decklistu mam par novych krasnych favoritu

22.4.2012 17:23:01

to ndru
Nadhod link na decklisty... ;-)

22.4.2012 18:26:58

tady to je
http://www.wizards.com/magic/magazine/article.aspx?x=mtg/daily/arcana/732

22.4.2012 18:28:52

to ndru
Jo ty myslis ty predpostavene... ja myslel nejake konstrukce lidi. :-) Tak to jo... jako karty tam jsou pekne a hlavne se mi libi, ze jsou ruznobarevne, coz je super. Multicolory jsem mel vzdycky rad. :-)

22.4.2012 18:34:58

to Vojtech Musil
vsak jsem psal pcd (e;

u stovkoveho highlandu neni takovy tlak na barvu takze se spousta multaku uzivi. a u nekterych multaku se opravdu vyzili

22.4.2012 19:11:33

to ndru
Tak to jsem asi spatne pochopil, ale nikde nemas zmineno, ze to je pcd. :-P Jinak pro zajimavost dalsi balicky najdes tady:

http://forums.mtgsalvation.com/forumdisplay.php?f=377

nebo tady ve vlakne jsou rovnou nejake zmineny, staci rozkliknout spoiler:

http://forums.mtgsalvation.com/showthread.php?t=222395

22.4.2012 19:15:35

to Vojtech Musil
opravdu nikde?

decklisty 21.4.2012 17:39:48
je to blbe. pcd BGW je zatim hodne pekny a koukam, ze sic R ale moje oblibene andeli tema je tam taky. uz zbyvaji jen klerici a zas budu uvrtany v magicu /e;

mno. ja se nehrnu do turnaju. a i vlastni highland obdobi mam zdarne za sebou. zacinam na tom byt podobne jak ten typek ze strangeassembly

22.4.2012 21:37:48

Vybíráme z Bazaru

Puerto Rico
Puerto Rico
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas