nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Magellan

Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, ekonomická
Čeština: není
Vydavatelé: 999 Games
Hans im Glück
Rio Grande Games
Autoři: Thomas Lehmann
Rok vydání: 2002
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Doba velkých námořních objevů a velkých mořeplavců - Marco Polo, James Cook, Vasco da Gama, Kryštof Kolumbus, Francisco Pizzaro a samozřejmě Fernando Magellan - doba, kdy se mění dosud známé mapy a s nimi i představa o světě té doby....

Magellan je taktickou a dražební hrou, ve které hráči zastávají roli králů, kteří vysílají své kapitány do světa, aby pro ně nalezli nové země.

Hra se skládá ze tří fází: v I. fázi odplouvá každý z kapitánů se třemi loděmi (v praxi to znamená, že se draží každý kapitán 3x a úspěšný vydražitel či vydražitelé pak obsadí svými loděmi kapitánovo pole na hracím plánu. Každý z kapitánů má své silné i slabé stránky a přináší králi, který si ho najal, různé množství vítězných bodů, zlata či možnosti uskutečnění nějaké akce.

Ve II. fázi odplouvají již pouze dvě lodě každého kapitána a dražby se smějí zúčastnit jen ti králové, kteří si daného kapitána vydražili již v prvním fázi.

Ve III. fázi dosahuje vytouženého cíle pouze jedna loď každého kapitána. Dražby se opět účastní pouze králové, kteří si najali daného kapitána ve druhé fázi. (Může se tedy stát, že některý z králů ve druhé fázi vydraží obě lodě některého z kapitánů a tak si zajistí vydražení poslední lodě ve 3. fázi za minimální cenu)

Hra končí poté, co je ve III. fázi vydražena poslední loď kapitána a rozdány příslušné karty se zlatem. Hráči si sečtou vítězné body na polích, kam dopluly jejich lodě, plus přičtou vítězné body na svých zbylých kartách se zlatem. Vítězí hráč s nejvyšším počtem bodů.

Autor: The Hammer

Další názvy této společenské hry

  • Pizarro & Co.

Vybíráme z aukcí

Pacific Rails inc. Deluxe KS (AJ)
Pacific Rails inc. Deluxe KS (AJ)
Akt. cena: 1100 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>