Mage Knight: Ultimátní edice

xxxxxxxxxo hodnoceno 150x (Seznam vlastníků)

Mage Knight: Ultimátní edice - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Lavka Games
NECA
Pegasus Spiele
SD Games
WizKids
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

DC

Těšíte se?


Už se to blíží. Nemohu se dočkat. Co vy??
14.1.2019 08:33:19

DC
Ja sa netesim, ale to ta asi nezaujima 8-)

-----------------------------------------
Som kapitalista a som na to hrdy.

14.1.2019 10:56:01

50/50
Mage Knighta jsem nikdy nehrál, ale nedávno jsem si všiml, že opět přichází na trh. Vcelku jsem se o to začal zajímat, téma fantasy RPG mě neskutečně táhne a cenovka zrovna tak. Jen nevím, zda to bude to pravé ořechové, bojím se trochu pravidel a hry ve více hráčích...

14.1.2019 11:04:21

Re: Drauder
Dost záleží na tom, co obvykle hráváte a co od MG čekáš. Hrál jsem jej pouze sólo nebo ve dvou, ve větším počtu mne to nelákalo. Přijde mi, že větší počet hráčů nejde dohromady s omezeným prostorem na mapě. Ostatně i na BGG je hra nejlépe hodnocena při 1-2 hráčích a nejhůře v plném počtu čtyř. Plus ačkoli je to fantasy RPG, není to Descent nebo Zombicide a kostky hrají jen omezenou roli. Výsledek soubojů s nestvůrami si lze dopočítat předem podle karet, které máš na ruce. Takže žádné zběsilé vrhání kostek, ale každý hráč pěkně potichu sedí a počítá si, zda se svými karty dokáže zlikvidovat bahenní mnichy...

Pravidla (bez rozšíření) jsou sice na pohled rozsáhlá, ale nejsou nijak spletitá či komplikovaná. Základní mechanismy hry do sebe dobře zapadají a byť se při prvním zahrání určitě zapomene na nějaké okrajové pravidlo, hra se dá naučit poměrně snadno. O něco komplikovanější je pak samotné hraní, tzn. vymýšlet, co se dá dělat s kartami, které jsou v dané chvíli k dispozici. Je super, když vedle tebe na mapě je tlupa orků říkající si o vymazání z povrchu zemského, ale pokud zrovna máš v ruce jen karty na pohyb nebo léčení, bude to trochu komplikovanější. Ale i o tom MG je.

Předtím než MG pořídíš se určitě mrkni na nějaké gameplay video na youtube. Třeba Ricky Royal má hned několik seriálů hraní MG a i s horší angličtinou snadno pochopíš, jak se hra hraje.

Pro mne je MG jedna z nejlepších her všech dob a Ultimátní edice jednoznačně počinem roku. Svoji současnou krabici MG jsem ale kupoval na bazaru od klučiny, který po třech zahráních zjistil, že jeho partu tahle hra prostě nebaví. Takže tak :-)

14.1.2019 13:27:54 | Upraveno autorem (porovnej)

drauder
túto hru by som si pred kúpou určite najprv vyskúšal. Škatuľa a popis hry (hrdinovia, RPG, tematickosť a pod) môžu naznačiť niečo, čo Mage Knight v sebe vôbec nemá. Je to optimalizačné euro a nie príbeh rozprávajúce RPG.
Záleží čo hľadáš.

14.1.2019 15:43:27

Konkrétní datum?

Já se nemůžu dočkat. Dochází mi materiál ve formě YouTube videí a chci už box. Není už přesnější termín? Jsem jak na trní. Každej den to kontroluju jestli není změna.

17.1.2019 10:35:41

Novec
V předobjednávkách na Planetě her se píše začátek února.

***
Deskoherní inkvizitor

17.1.2019 10:42:10

...
Na MK jsem se dlouhou dobu velmi těšil. Ale začínám trochu pochybovat, jestli tato hra stále obstojí v porovnání s hrami typu Tainted Grail, Trudvang Legends, LOTR: Journeys in Middle-earth, které budu určitě pořizovat ...
To jsou také průzkumné hry s RPG prvky, ale příběhu (což je to co u her v poslední době nejvíce oceňuji), atmosféry a znovuhratelnosti je tam nepochybně více...
Takže mě trochu straší to, aby to opravdu nebylo jen optimalizační euro bez atmosféry... Dokázal by mě ještě někdo pro tuto hru nadchnout ? :-) Jak moc u jedné partie prožíváte příběh ? Je to jen nějaké shrnutí na začátku a na konci, nebo se něco děje i během hry ? (kromě rubání nepřátel). Jsou scénáře zajímavé, nebo něco primitivního ve stylu poraž A, běž do B a hotovo... A cítíte z toho atmosféru ? A znovuhratelnost ? Nerad bych, aby to skončilo jako Legendy Euthie, které jsem zahrál 4x a dál už je hrát nechci, protože je to pořád o tom samém...

17.1.2019 14:14:57 | Upraveno autorem (porovnej)

hotovo
Předobjednáno

Po 8 letech splněný rest :)

17.1.2019 15:31:49

RE: Adams, stOKYi
Díky moc za reakce a tipy, samozřejmě videa nějaká zkouknu, sleduju hodně deskofobii a Kubrta, nicméně jeho gameplay mi tolik nepřinesl, takže určitě kouknu i na tvůj tip. Osobně mě to láká stále dost, jen problém v tom, že z naší herní skupiny trochu vyčnívám náročností a proto radši volím hry svižnější a jednodušší, které jsou záživnější ve větším počtu lidí, už proto, že se obvykle sejdeme minimálně 3-4 :) Každopádně nevidím důvod proč by tahle hra nemohla být mým vstupem do solitérního desko světa :-D

17.1.2019 23:50:15

MikeDundee
Já se obávám, že MageKnight je nostalgie...vzhledem k tvému názoru i na Eutii, tak bych s nákupem počkal. Toto jsou to prostě spíše EURO hry s RPG.

Jestli už dnes tíhneš spíše k AT hrám typu Tainted Grail, mohlo by přijít zklamání. Pro rok 2019 to bude docela mazec tématickýh příběhových her jak EURO tak AT.

18.1.2019 13:53:53 | Upraveno autorem (porovnej)

MikeDundee

Souhlas s Korenarem, z toho co píšeš MG podle všeho úplně nebude pro tebe/tvoji herní skupinu. Atmosféru si k tomu musíš dotvářet sám, hra žádný příběh sama o sobě nevytváří. Sice jsou k dispozici stručné životopisy hrdinů, ale při hře to je úplně fuk. MG se tak podobá spíš počítačovému Diablu - jdi támhle, cestou zrubej co můžeš a na konci poraž finálního bosse.

Na druhou stranu, každá partie hry je takovým izolovaným příběhem jak hloupý (slabý, neduživý, bez přátel,...) Honza do světa vyrazil, kde sílu a spojenců nabral, aby se na závěr s drakem (městem, nekromantem, generálem Volkarem,...) slavně popasoval. Nejlepší momenty ve hře pro mne přináší situace, kdy se mi podaří vymyslet dokonalou kombinaci karet, ať už povede k poražení draka nebo rekrutování arcimága jako spojence. Ale to je i proto, že deckbuilding a kupování karet jsou moje velmi oblíbené mechanismy, které určitě preferuju před kostkovým festivalem ala Descent.

Znovuhratelnost neřeším, páč vždycky mám chuť si zahrát další partii. Navíc když v ultimátní edici je skoro dvakrát tolik hrdinů a X nových karet, takže to celé neotočíš ani po deseti partiích.

Za mne je MG skvělý v tom, že za jeden večer (2-3 hodiny) mám kompletní solo či 2-player RPG zážitek se vším všudy včetně nabušení vlastního hrdiny, získání spojenců a likvidaci dosti silného bosse. Podmínkou ale je, že ti základní mechanismy hry sedí. Pak si i ten příběh dokážeš vytvořit. Ale This War of Mine nebo Tainted Grail jsou v tomhle ohledu dosti jinde...

18.1.2019 16:07:35

JE DOMA!

:) :) Dnes v 12:50 jsem si ho převzal od kurýra! a samozřejmě jsem se do nej hned musel kouknout! Krása, jen jsem přísel o 45 minut pozdě do práce na odpolední. :)

4.2.2019 14:15:56

Mage Knight to opět dokázal!!!
Promiňte mi ostřejší výraz, ale takhle nasranej jsem při rozbalování hry už dlouho nebyl. Naposled nejspíš, když jsem rozbaloval Mage Knight. A vida, situace se opakuje.

Jednak tady máme podivně vyřešený insert. Od všech druhů žetonů (kulaté, obdélníkové i šestiboké) se mi totiž do určeného místa v insertu vždy přesně jeden až dva žetony nevejdou. Možná by se i vešly, ale pak už by to bylo hodně na hraně a mám obavu, aby nedošlo k poškození žetonů.

Za druhé, obalené karty se do insertu nevejdou a neobalené v něm lítají.

A za třetí, to by byl takový problém dát karty jednoho druhu do stejné fólie. Ve hře je dobrých 400 karet, které přišly ve čtyřech zabalených balíčcích a po rozbalení jsou samozřejmě prohnuté. A samozřejmě jsou z každého balíčku prohnuté jinak. Proč proboha musely být karty (tuším, že jsou to karty schopností), kterých je všehovšudy pouze 20 rozhozený do dvou balíčků? Teď mám 12 karet prohnutých jedním způsobem a zbylých osm druhým, takže ten balíček vypadá po zamíchání strašně.

Tolik moje dojmy z unboxingu.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

4.2.2019 15:35:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Malcolm
Insert mohl být řešen lépe, to je naprosto bez diskuze.
Nicméně tak strašně, jak píše Malcolm, bych to neviděl.
Žetony nepřátel se mi v klidu vejdou, rozhodně nic nemám na těsto. Ale uznávám, že jsem nerozklíčoval, kam patří šestiboké žetony (oltáře).
S kartama a jejich místem v insertu problém osobně nemám, ale asi to bude tím, že jsem si udělal balíčky s kartami jednotlivých hrdinů a jejich žetonů, přijde mi to vhodnější pro přípravu hry.
Co se týče prohnutí, tak žádné rozdíly nepozoruju a přijde mi to už opravdu jako hnidopišství :)

5.2.2019 00:04:21

ad karty v balíčcích
Mage Knight jsem sice v rukou neměl, ale k těm balíčkům něco říct můžu, protože to znám i z jiných her. Bohužel s tím nelze nic dělat, protože to balení karet do jednotlivých balíčků je dáno technologií výroby při tisku, vyřezávání a balení a nelze s tím nic dělat. Je to dáno rozložením karet na tiskových arších a pak následnou technologií až po zabalení.

5.2.2019 01:00:46

insert
Já to řešil podobně jako Duirin. Vytvořil jsem sáčky s hrdiny, jejich schopnostmi, kartami a vším co k hrdinovi patří. Cca třetina insertu je mi tedy k ničemu :)
Ale nevadí, všechno se tam nějak vleze a zvlášť místo pro dílky mapy je parádní...
Ohnuté karty mám maličko taky, ale nic hrozného. Navíc mám v plánu dát je do obalů a to trošku pomůže. Nebo je na chvilku zatížit...

5.2.2019 09:05:47

@Malcolm
U mě se žetony vlezou v pohodě, i když si dokážu představit, že by v insertu mohlo být pár mm navíc.

On ten insert celkově není moc šťastný. Snad jen uložení mapových dílů mi přijde v pohodě. Zbytek je takový nic moc.
Tahle hra si přímo říká o domácí výrobu insertu případně o nákup nějakého vychytaneho od výrobce.


5.2.2019 09:20:42

Yaksha
Což o to, mně se tam ty žetony taky vejdou, ale že by to bylo v pohodě, to se říct nedá ani náhodou. Pokud je tam dám všechny, jsou tam strašně narvaný a ten poslední se vždy vysune o kousek nahoru, protože je tam evidentně navíc. Ale když ten jeden žeton z každého slotu vyndám, najednou jsou tam ty ostatní celkem v pohodě. Tady stačilo, aby každý ten výsek byl o 1-2 mm delší a bylo by to bez problémů.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

5.2.2019 10:48:02

SK obchod
Ahojte.Prosim vas nevie niekto ci uz je dostupna v Slovenskych obchodoch a ak nie ci niekto vie kedy asi bude.Dakujem

5.2.2019 15:13:33

Insert
Lidi, ja teda nevim, jestli mame kliku, ale nam tam ty zetony sednou jak prdel na hrnec a karty jsou rovny. To jen aby bylo jasno, ze to neni zmrseny pausalne.

7.2.2019 20:34:09

Insert
Za mě insert celkem ok. Prostor pro žetony potvor mohl být o pár mm větší, ale jinak pohoda. Karty v obalech se do prostoru pro karty vlezou. Základní balíčky hrdinů jsem roztřídil a dal úplně nahoru, hned pod víko. Ty už tam nacpat nešly, ale i tak jsem je chtěl roztřídit.

Jako jo, bylo by fajn, kdyby nad tím někdo trochu zapřemýšlel, kór v takové krabici, kde to nutně nemusel být až takový tetris, protože místa je tam dost. Ale na druhou stranu, pominu-li fakt, že se spoustě lidí insert rozsypal, pořád patří k těm lepším, co se dají v krabici najít...

Jo a karty ohnuté nemám :)

7.2.2019 22:54:33

Gagarin
Minimálně iHrysko už to má určitě u sebe;)

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

8.2.2019 00:42:03

DC

všem
Tak už hrajete?
Jaké jsou první dojmy??

10.2.2019 11:34:24

Vybíráme z Bazaru

Prodám Etherfields + Harpy and She-Wolf Campaigns
Prodám Etherfields + Harpy and She-Wolf Campaigns
Akt. cena: 2300 Kč
Končí za: 14 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas