Mage Knight: Ultimátní edice

xxxxxxxxxo hodnoceno 149x (Seznam vlastníků)

Mage Knight: Ultimátní edice - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Lavka Games
NECA
Pegasus Spiele
SD Games
WizKids
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Názvy nestvůr

Chtěl bych se zeptat dobrých lidí, kteří mají tuto hru nahranou a znají názvy nestvůr, jestli se tam vyskytují nějaké nestvůry typu démoni, ďáblíci, ďáblové, satani, impové apod. Z mého přesvědčení bych tuto hru ani nezkoušel, a tudíž i nekupoval. A taktéž jsou tam i nějaké karty typu prokletí? Prosím předem o toleranci mého odlišného přesvědčení, které předpokládám je v herní komunitě zcela minoritní. Předem díky moc ochotným lidem.

____________________________
Sám sobě hádankou.

3.2.2024 17:22:48

a vrazdenie a cierna/krvava magia ti nevadi? :P Neber to ako vysmech chapem uplne ako to myslis, len mi pride ze treba byt konzistentny :)

3.2.2024 17:35:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Dlouho jsem MK nehrál, tak už si názvy nestvůr nepamatuji. Ale hráči zde mají možnost rabovat kláštery. 

Jenom ze zvědavosti, jaké je tvoje přesvědčení, že nemůžeš hrát hry s fiktivními démony? 

3.2.2024 18:06:32

@scarecrow jsem křesťan a některé věci jsou mi pak nepříjemné, hlavně co se týče, co je napsáno v Bibli o démonech, jako reálné entity, které ničí lidské bytosti a omezují je. Ano, nemusíte tomu věřit, jen jsem se touto problematikou zabýval, osobně setkal apod. Tímto nechci nikomu vnucovat svůj názor, jen ozřejmit své uvažování. Ale i mé přesvědčení je unikátní, jako u ostatních lidí, takže se v něm mohou vyskytovat různé paradoxy, u mě možná i více. 

@sedlak87 tam je i černá a krvavá magie? To mě ani nenapadlo, že by to tam mohlo být. To mi taktéž vadí. I třeba ve hře #Ex Libris .

____________________________
Sám sobě hádankou.

3.2.2024 18:58:46

Minimálně jedna postava je upírka na krvavé magii v podstatě založená. Rabování klášterů je opravdu jedno z možných konání na mapě ale hráč do toho není nucen. Možná by ses mohl podívat na Euthii, novou či starou. Pokud si pamatuji, žádní démoni ve smyslu tradičních pekelníků, elementálové jsou snad ok, a člověk prochází při smrti zmrtvýchvstáním (název nové edice Euthia: torment of resurrection) …

3.2.2024 19:20:48

@Jacob nemusis sa za svoje presvedcenie ospravedlnovat :) Hanbit se za to neni taktez krestansky. 

Aby som ti ale odpovedal na tvoj dotaz: Mage Knight mi pride v pohode ale su tam veci ktore som spomenul vyssie. 

3.2.2024 19:36:03

@stepaj15 takže to záleží od výběru postavy? Když budu hrát za jinou postavu, tak s krvavou/černou magií bych nepřišel do styku? Zní to divně, ale pro informační účel asi v pohodě. Díky moc

____________________________
Sám sobě hádankou.

3.2.2024 20:57:41

@Jacob  Pokud si pamatuji dobře tak ano. Zbytek věcí jsou klasická kouzla založená většinou na manipulaci s živly, nějaké to létání, ohnivé koule a tak. Hodně se toho dá třeba ohledně nepřátel vykoukat na různých fotografiích třeba zde nebo na bgg. V podstatě lehká pohanská tématika. Nemáš zač, to já děkuji za zajímavý pohled na věc.

3.2.2024 21:05:06 | Upraveno autorem (porovnej)

@Jacob Potvrzuju, co zde bylo napsáno.

Pokud nebudeš hrát za Arytheu, tak by to mělo být v pohodě - tu posilují karty zranění, na jejich odhazování jsou založeny její schopnosti.

Co se týče nepřátel, tak jsou tam při nejhorším: Kostliví válečníci, horda zombií, mrchožraví ghúlové, temní kněží, tajemní nekromanti, přízrak bolesti, mumie, vampýr, kostlivý a upíří drak - ti jsou ale součástí jednoho z rozšíření, které je součástí ultimátní edice, hrát se s nimi ani nemusí. Hrobní červ, vlkodlak a orčí vyvolavač ze základu jsou snad v pohodě. Žádní démoni ani ďáblové tam nejsou.

Žádných prokletí si nejsem vědom (karty kouzel jsem neprocházel), ale jak psal stepaj15, tak jde spíš o elementální magii. Za mě určitě Mage Knighta doporučuju.

 

3.2.2024 22:20:43

@Jacob není pro křesťana naopak žádoucí, aby mohl ve hře mydlit démony?

Vrchní slouha v Přístavu hrdinů

3.2.2024 22:25:02

@foxthetox SPOILER ALERT: koho nezajímá mé názory v oblasti teologie, ať to prosím nečte, díky moc :) - chápu jak to myslíš, ale asi to má každý z nás jinak. Podle mě by se to do her cpát nemělo, a taky by křesťani včetně mě měli vymítat démony, tam kde je to potřeba - přitom se nemusí jednat o abnormální posednutí, ale když vnímá člověk určitou svázanost, závislost, která není v jeho moci se od ní odpoutat, či u určitě duševní a fyzické nemoci. V naší novodobé civilizací to má určité stigma, že je to přežitek, či to byl jen výmysl. Ale v podstatě to byl jeden z vícero ústředních poslání Ježíše Krista, osvobozovat lidé sužované démony, uzdravovat, a tím šířit Boží království zde na zemi. Já jsem tedy zastáncem spíše konzervativního pohledu, ale i z řad kněží by se na tuto problematiku dívalo jinak. 

Ale docela mě tvůj komentář pobavil :)

____________________________
Sám sobě hádankou.

4.2.2024 11:05:47

No, on je zavádějící i úvod do děje:
“Jsi rytířem-mágem, vyslaným vpadnout do Atlantské říše na příkaz Rady nicoty. V dávno zapomenuté minulosti jsi vy měnil svou nezávislost za schopnosti, které mohou soupeřit i se schopnostmi bohů. Výměnou od tebe Rada žádá pouze věrnost. Nyní jsi byl povolán, abys provedl svůj úkol, aniž by ses tázal po důvodech. Tvou odměnou za nadále trvající po slušnost bude sláva, moc, nové vědomosti a poklady.”
Žetony protivníků jinak na sobě nemají popis, ve výsledku je to hodně abstraktní hra spíš. Popisy jsou na kartách a tam se to týká jejich názvu, efekty už jsou spíš jen abstraktní využití pro hru. 
Skrz mechaniku se dají vypalovat kláštery a vesnice rabovat. V rámci rozšíření je modul s nemrtvými nepřáteli. 

4.2.2024 14:41:43

Jestli jsem to správně pochopil, tak jsou pro tebe démoni natolik negativní entita, že do her nepatří? 

4.2.2024 21:28:32

@scarecrow ono je to v deskoherním světě poměrně komplikované a kdybych měl hodně nízký metr, tak bych nemohl hrát spousty dobrých titulů. I tak z důvodu tématu nehraji některé hry jako #Duchové ostrova. Když to ve hře je okrajová záležitost, tak to jsem někdy ochoten prominout. Ale k dotazu, bytosti jako jsou démoni je pro mě reálná entita v neviditelné sféře, že by se to podle mě nemělo brát na lehkou váhu. Jen můj názor, kde většina racionální lidí si nad tím přinejmenším poklepe na hlavu. Chápu to. Ale zažil jsem v tomto ohledu (na obyčejný pohled smrtelníků) dost, tak to pro mě není jednoduché nad tím mávnout rukou. Nevím, jestli jsem na to dokázal dobře odpovědět. Snad to tak postačí. 

____________________________
Sám sobě hádankou.

4.2.2024 22:25:05

@Jacob, když jsi zmínil ty duchy ostrova, tak mi to prostě nedá a musím si to ujasnit. Problém je v tom, že se hraje za přírodní síly, které brání svůj ostrov? Kdyby se hrálo naopak za Conquistadory, kteří vraždí původní obyvatelstvo a provádí kulturní genocidu ve jménu “jediné pravé víry”, tak je to v pořádku?

Aby to nebylo špatně chápáno, nechci na nikoho útočit. Opravdu mě zajímá, jak se lidé staví k tomuto tématu.

5.2.2024 07:41:04

@Eragon pardon za OT ale ani to druhe co si popsal neni krestanske :D

Ti duchovia ostrova zaujimaju aj mna.

5.2.2024 07:50:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak zrovna duchové (alespoň někteří) nemají moc problém při “obraně” ostrova jej pustošit a zároveň likvidovat kromě kolonistů i původní obyvatelstvo. 

5.2.2024 08:00:56

@Jacob Děkuji za vysvětlení. Několikrát jsem četl, že rodiče zakazují dětem hrát DnD a M:tG. Teď už tedy vím, že je to opravdu věcí víry. 

5.2.2024 08:39:06

@sedlak87 už jsme trochu OT. Ta druhá věc je naprosto křesťanská, tohle se dělo od 16. století, kdy evropané začali kolonizovat Ameriku až do 20. století.

@altaon já ale nic takového netvrdil. A spíš jsem vycházel z historických událostí, kterýma je hra inspirovaná.

5.2.2024 08:39:31

@Jacob A co zkusit sci-fi variaci Mage Knightu #Star Trek: Frontiers (nevím jak půjde sehnat), je to prakticky rebrandované … v současnosti už se za astronomii neupaluje, tak by to třeba bylo skousnutelné.

5.2.2024 10:59:26

@Eragon @sedlak87 u těch Duchů ostrova si myslím že je to mezi křesťany benevolentnější a já jsem v tomto ohledu více konzervativní. Vadí mi v tom hrát za přírodní duchy a rozsévat strach, i když je to míněno jako ochrana ostrova. Kdyby to bylo například, že svou moudrostí je přesvědčují o lásce a míru, tak možná (to už si moc vymýšlím :D ) a místo duchů by to bylo původní obyvatelstvo, tak by to byla pak velmi křesťanská hra (v deskoherním světě nejspíše utopie). Když ale vezmu hry jako #Cave Evil , #Smlouva s ďáblem  nebo Inferno (teď poběží asi na GF), tak s tím mám obrovský problém. Zmiňoval se o tom i microjelen v Jouob castu, že to má stejně.

@scarecrow o DnD se zmiňoval jeden exorcista, tak by to možná mohl být problém. U Magic the Gathering jsem s tím bojoval, protože se mi hra docela líbila, tak aby ostatní nehráli za démony, ďábly apod. ale jelikož to bylo hodně svazující, tak jsem od toho radši upustil a nechal to být. 

@Elnie myslím, že je to v klubu kam chodím. Ale nejsem moc zdatný angličtinář, tak je právě pro mě schůdnější Mage Knight. Ale díky za tip. Vesmírné téma je mi bližší. 

____________________________
Sám sobě hádankou.

5.2.2024 12:32:55

@Jacob  Napada mi este ze ak by ti vadilo len zopar kariet jednej postavy (Arythea) tak by som vedel poskytnut vytiahnute subory trebars z Tabletop Simulatoru a vo photoshope by si si upravil tie efekty aby to nebola krvava magia ale nieco ine. 

Podobne riesenie ako ked v Číne nahradili v hre World Of Warcraft vsetky kusy masa v dungeone za chlieb.

5.2.2024 13:57:16 | Upraveno autorem (porovnej)

@sedlak87 to zní jako super nápad. Udělal jsem to dříve u jedné hry, ale v tuto chvíli mě to vůbec nenapadlo. Díky moc za tip. Když tak bych ti pak napsal soukromou zprávu. 

____________________________
Sám sobě hádankou.

5.2.2024 15:05:53

Ahoj, tady je to super diskuze, nikdo na nikoho neútočí, tak to má být :-)

@Jacob 

Já teď shodou okolností Mage Knighta studuju a hraju, ale z toho příběhu mám teda dojem, že nehraješ za úplně dobrou stranu. Ta hra je sandboxová, čti můžeš si tam dělat cokoliv, takže vlastně můžeš být i dobrým, ale scénář ti udává dobýt hlavní město. Takže asi zase tak dobrý nejsi. No a vlastně tě vysílá nějaká rada nicoty a máš to dobýt a uposlechnout příkazy. Jenže v rozšíření je potom nějaký Generál Volkare, ten se vrátil zpět z nějaké řekněme jiné dimenze a pochoduje na město, a někteří se k němu přidávají, ty ho máš zničit, ale vlastně nevíš co se tam děje. Zdá se, že autor chtěl, aby si ten příběh každý domyslel sám.

Ještě mě napadá že je tam třeba karta Výhružky, a některé arty by ti mohly vadit. Ale chce si to projít asi fyzicky.

5.2.2024 17:35:39 | Upraveno autorem (porovnej)

@Jacob, vidim, ze mas ve sbirce Bloodborne. Pak bych MK urcite neresil. Ten je oproti Bloodbornu hodne odlehceny.

Jinak mam pro tebe tip - #Deliverance. Mechanikami je hra velmi zajimava, ale protoze je silne krestanska, tak od ni opoustim. Nejaci demoni tam sice jsou, ale hrajes prave za andely a tvym ukolem je pobit je.

6.2.2024 13:34:48

@Junik vsak napisal ze nechce hru kde su demoni.

6.2.2024 14:07:55

Vybíráme z Bazaru

Pyramids
Pyramids
Akt. cena: 185 Kč
Končí za: 20 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas