Mage Knight: Ultimátní edice

xxxxxxxxxo hodnoceno 149x (Seznam vlastníků)

Mage Knight: Ultimátní edice - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Lavka Games
NECA
Pegasus Spiele
SD Games
WizKids
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hraní hry


Ahoj chtěl jsem ze zeptat zkušenějších hráčů za jak dlouho se tak člověk nauči hru hrá? Všude jsem videl že MK je dost složitá hra. Kolik tak zhuba je potřeba času a her aby se to člověk naučil?
15.6.2019 07:08:49

naucit se hrat
Existuje fraze: "Easy to learn, hard to master."

V zasade vsechny hry jsou jednoduche na nauceni. Spis ze maji spoustu vedlejsich pravidel, ktere hru komplikuji, ale jadro hry je lehke. Otazkou je, jestli mas zkusenosti s hrami a potom je to o tom si to rozlozit na stul a zkusit si zahrat 2 - 3 kola nebo klidne celou hru, aby sis to osahal, protoze pravidla muzes cist 10x, ale dokud si to nezahrajes, tak v tom stejne budes asi plavat.

Druha stranka je, zdali se "naucis" hru tak, abys vyhraval vetsinu her, a to je uplne o necem jinem.

15.6.2019 07:52:16

uceni muceni
Jak rika Vojta, naucis se ji rychle. Já si jednou přečetl pravidla a pustil se do solo hry. Odehral jsem ji za asi 4h. Často jsem se díval do pravidel na nové typy prostředí, které se objeví a připomínal si efekty a pravidla jednotlivých úkonů. Po skončení hry jsem měl ale dobrý pocit, že jsem na žádné pravidlo (snad) nezapomněl a všechno do sebe docela zapadalo.

Další hra byla o poznání lepší, ale co mě překvapilo, i když je základní princip docela jednoduchý (deckbuilding, pár pravidel pohybu, něco málo budov a schopností nestvůr), ale ten herní princip mi pořád nějak nepřešel pod kůži. Vždy si raději procházím konec kola s průvodcem... vždy se raději podívam, co ten symbol, který se dlouho neobjevil dělá, co ta konkrétní budova dělá a jaké má efekty... zkrátka hra má hodně menších pravidel a pravidlíček, která většinou nejsou těžká, ale v kombinaci to vytváří "složitý" celek. Ale všechno do sebe docela zapadá, jen ne tak přirozeně jako u jiných her...

M. K.

15.6.2019 09:17:25

Vybíráme z Bazaru

Atlantis (CZ)
Atlantis (CZ)
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 2 hodiny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas