Mage Knight: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 312x (Seznam vlastníků)

Mage Knight: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Lacerta
Pegasus Spiele
REXhry
WizKids
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Srovnání s jinými hrami

Chtěl bych se zeptat, jak je to například při srovnání s hrou Descent: Výpravy do temnot 2. edice, co se týče složitosti pravidel a principů? Díky
15.9.2014 20:28:38

Srovnání
V MK je toho dost co se naučit, ale nic co bys po dvou hrách nevstřebal. A při dobívání dolů, měst, pevností, kde máš vždy jiné pravidla a odměny, ti do začátku skvěle poslouží přiložene kartičky. V descentu je taky toho dost, ale tam se to naučí pán zla a pak to hlídá on, což je zkušený hráč a nemusí tím zatěžovat případné nováčky. Já mám MK už převážně jako soliterní hru, protože naučit ji někoho není jen tak a musí hlavně chtít. Pak to však není problém a dokáže být již v první hře plnohodnotným soupeřem.

16.9.2014 11:17:34

m
ja by som rozdiel videl aj v atmosfére. Kým MK je podľa mňa neatmosferický, Descent je práve na to robený. Zameraný na príbeh a kampaň. Pravidlami je MK zložitejší. Rozdiel je aj v počítaní, kým v MK počítaš prakticky úplne všetko (od pohybu až po boje) a hra aj všetko spočítať dovolí, v descente sa môžeš občas "spoľahnúť" aj na nepredvídateľné veci a občas sa nechať milo prípadne aj nemilo prekvapiť :). Descent sa mi viac hodí pre hráčov napr. takého Dračieho Doupe, kým Mage Knight.. ani vlastne neviem komu by som ho odporučil, asi tým čo majú radi chvátiloviny :)

A zásadný rozdiel už ako bolo spomenuté, Descent je semi coop, čiže jeden hráč proti všetkým, Mage Knight je či už coop alebo competitive, v čom má práve MK v tejto voľnosti výberu navrh- záleží od výberu.

Rozdiel je aj v počte hráčov... MK je lepší v dvojke, dokonca má ževraj aj kvalitu v sólo a tí čo sólo hry hrávajú, dokonca hovoria že sa jedná o jednu z naj. Mňa sólo hry nabavia a nebavil ma ani MK, čiže nemôžem porovnať. No a descent 2, ten si zahráš minimálne v trojke, čo tiež nie je ono a pre plnohodnotnejší zážitok treba mať aspoň štyroch hráčov.

17.9.2014 11:56:18 | Upraveno autorem (porovnej)

MK
Chtel bych se ohradit proti tomu, ze MK je netematicky. Je to vlastní svět se spoustou scenaru a ja nikdy neměl problém vžít se do postavy a jejího úkolu. Zachraňuješ okupované horníky, utíkáš z hradu nebo hledáš pověstný artefakt ukrytý někde na mapě?
Jsi sám, s přáteli ci naopak bojuješ proti nepřátelskému Knightovi? Mnoho příběhů na tebe čeká v této hře a je jen na hráči jak to pojme. Samozřejmě, ze pokud někdo přijde ke stolu s kalkulačkou a zdržuje, tak tím trpí hra i hráči, ale lze z toho vinit hru? Ten sami hráč ti pokazi cokoliv, protože třeba nepochopil, ze hra ma vždy zůstat hrou, zábavou a ne matematickou úlohou.

23.9.2014 17:04:44

takový...
rozdíl, mezi slovenčinou a čechynou, snad nejni tak velký. Atmosferický a tematický.
Toť celý ot.
Jinak zcela souhlasím se stokyim.
A o kalkulačku rozhodně nejde. Naopak hráč s touto pomůckou to zrychlí.
stOKYi jen psal o rozdílu v atmosféře mezi MK a Descent.
Na jedné straně pohřeb a na druhé slušný mejdan.
Ale neber mě vážně. Jsi fanoušek Mk a nás to jen neoslovilo. To je vše, co jsem chtěl napsat o ...... netematičnosti.
Hezký den nám všem.

23.9.2014 18:59:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Oprava
Melo tam byt atmosférický, jsem zamenil slova, ale snad kazdy pochopil o čem pisu, i ty, tak proc ten poprask. A jinak nejsem nijaky fanoušek MK víc než čehokoliv jiného. Hraju descent, s napětím hazu kostkou a......bavim se. Prepocitam body k utoku na ruce v MK, vlezu do podzemí a.....zase se bavim. Pokud někdo ma tu potřebu dopocitavat vše do detailu, proto v nadsazce ta kalkulacka, me to nevadí, ale verim, ze pak si tu hru muze osidit o atmosféru. Když si k descentu sedne clovek, který neprijme, ze jde v prve radě o hru a zábavu, muze ti atmosféru zabit stejne tak jako u MK někdo s pomyslnou kalkulackou a na pohřbu budes taky.

23.9.2014 21:37:13

hm
Problém je, že MK také niečo dovolí a to aj napriek tomu, že má atmosferickú tému a peknú grafiku a zabíja to neustálym optimalizovaním. Pre urovnanie, ja nie som fanúšikom ani nového Descentu ani MK, porovnanie som napísal podľa vlastného úsudku a skúseností, je jasné, že každému sa páči niečo iné a nebude súhlasiť.

A čo sa týka tých scenárov v Descente a MK. V MK mi scenáre prídu len ako nástroj na diverzifikovanie samotného hrania. Nerozprávajú celý príbeh ktorý sa hrou mení, neobsahuje žiadne tematické texty. A to že ideš hľadať artefakt a pod.? To je ako keby si v agricole povedal, že idem zorať a zasiať- tiež to nerobí hru atmosferickou.

25.9.2014 07:41:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Warhammer 40.000 : Typhus
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas