Mage Knight: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 312x (Seznam vlastníků)

Mage Knight: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Lacerta
Pegasus Spiele
REXhry
WizKids
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Diskuse o pravidlech
9.11.2011 09:18:24

Ruiny a drancující nepřátelé
Proč se za poražení orků či dračího lidu v ruinách nedostává sláva?
To je fakt odměna tak veliká, že si slávu už nezasloužím?

A k tomu technická: proč je o tom jen malá poznámka v průvodci (str. 16 první sloupec ke konci)?
V pravidlech je obecně řečeno, že za poražené nepřátele se získává sláva (nepodmíněně - viz str.8 první sloupec bod 5b). Aspoň zmínka na kartě popisu Ruiny by potěšila...

16.8.2012 07:43:09

to ivory
Nemýlím-li se, tak sláva se dostává za zabití každé nestvůry, ať už je v ruinách nebo v jakékoli jiné lokaci. Reputace se akorát získává za rampaging nestvůry a draconiany.

16.8.2012 08:42:42

Kadaver
ivory myslel tohle (je to jak píše strana 16 první sloupec ke konci):

"Poznámka: Za poražení orků či dračího lidu v ruinách nezískáváte žádné body Slávy."

Přiznám se, že tohle jsem hrál taky špatně.

16.8.2012 08:58:10

ivory
Hmm, koukam na to a tohle je nase chybka. Patri tam Povest a nikoli Slava, je to proto, ze drancujici nepratele obtezuji obyvatele a proto ziakavas bezne Povest navic. Pokud ale ziji v ruinach a nedrancuji, jsou obyvatelum jedno a Povest neziskas. Slavu ale samozrejme ano.

16.8.2012 10:53:45

aneken
Strašně se mi líbí, že u MK se dají pravidla tak hezky opsat, že to vlastně logicky a výkladově zapadá do světa této hry :-)

16.8.2012 11:32:17

tarnow
Jj, Vlaada je holt machr a v ty hre vse pekne sedi;)

16.8.2012 13:12:55

Mapové dílky - počet
Když scénář uvádí 7dílků venkova - je do tohoto limitu počítán i startovací dílek nebo ne?

17.8.2012 12:42:22

to Tarnow
Ne, není.

17.8.2012 13:30:38

Přidělování zranění a jednotky s odolností
Ve fázi přidělování zraní se rozhodnu, že zranění, které dají nevyblokování kušníci (fyzický útok 4) přidělím své naverbované jednotce Ohnivý golemové (zbroj 4 + fyzická a ohnivá odolnost). Přidělím 4 body útoku, které absorbuje golemova fyzická odolnost bez přidělení zranění (kdyby byl útok o 1 vyšší už by tam to zranění bylo). A teď dotaz, je tento nezraněný golem po vykrytí útoku bojeschopný nebo únavený?

21.8.2012 06:49:43

to tarnow
Zůstává ve stejném stavu, v jakém byl před vykrytím zranění.

21.8.2012 08:02:51

Solo hra a motivační dovednost
Když hraji solo hru a v dovednostech hrdiny narazím na motivační dovednost, tak první část je jasná, líznu dvě karty z dobíracího balíčku. Jak ale vyhodnotit druhou část této dovednosti, tzn. líznutí many pokud jsem poslední? Je v solo hře možno využít i druhou část této motivace?

22.8.2012 08:19:45

Karta - Přivolání síly
Silnější efekt této karty zní: Vezmi z Pramene kostku navíc a nastav ji na libovolnou barvu kromě zlaté. Získáš dvě many této barvy. Kostku nepřehazuj.

Lze během dne vzít z Pramene černou manu a přenastavit ji - analogicky v noci, lze z pramene vzít zlatou manu a přenastavit ji?

23.8.2012 23:03:50

automatický hráč
Je povinnost přídávat ho do coop scénářů enbo je to na nás?

25.8.2012 13:08:29

tarnow - Přivolání síly
Mělo by to jít, resp. nevidím žádný problém, proč by to jít nemělo ;). Na kartě se nepíše kostku základní barvy, takže můžeš vzít jakoukoliv.

25.8.2012 13:43:50

Lapcis
Toz je to na tobe, v pravidlech to tak je, ale pokud se ti nechce obstaravat dummy playera, tak asi nemusis;)

25.8.2012 14:02:13

píseň ve větru
Ještě dotaz an tuto kartu. Chápu ji, že když zaplatím silnější efekt, můžu po pláních chodit zadarmo? Jsem s ní teď proběhl půlku mapy a ještě dva dílky objevil:) , tak jeslti jsem to nezahrál špatně.

Edit: Tak už jsem to našel v pravidlech :)

25.8.2012 14:37:38 | Upraveno autorem (porovnej)

nepřátelé s magickou obranou
Stále nejsem schopen pochopit jak správně bojovat s nepřáteli kteří mají ledový, ohnivý či ledovoohnivý štít. Je výklad takový, že na ně nělze použít nic kde vysloveně stojí Ledový útok nebo ohnivá koule a běžné červenou posílené karty kde stojí pouze útok 4 použít lze?
Nebo se to vztahuje na všechny efekty a karty posílené červnou či modrou manou?
Díky za osvětu

27.8.2012 13:58:14

Aeldryn
Ledová odolnost
- nefunugjí na to efekty z modrých karet posílené modrou manou - (funguje z nich jen normální útok a blok, funguje i ledový útok ale jen v polovině hodnoty)
- a nemůžeš na ty nepřátele použít vlastnost jednotky, kterou získáš použitím modré many.

tzn. Jednotky s ledovou odolností musíš umlátit fyzickými nebo ohnivými útoky a nebo ledovými útoky, ale 1 bod zbroje musíš zničit 2 body ledového útoku.

V pravidlech strana 7
Jakýkoliv efekt (kromě útoku a bloku) pocházející z modré karty nebo ze schopnosti jednotky, za kterou se platí modrou manou, nemá žádný efekt na nepřátele s ledovou odolností

Ohnivá odolnost analogicky

Tzn. Pokud čelíš například nejvyšším strážcům (který si já nevím proč si tahám do měst pravidleně), tak jediná cesta jak ho poslat spinkat pod kytičky je umlatit ho útoky v hodnotě 14.

V orientaci může pomoci ještě průvodce hrou - barvy útoku na straně 14 a 15
Všechny typy odolností fungují stejným způsobem – celková hodnota všech Útoků, vůči kterým je jednotka odolná, se sníží na polovinu, zaokrouhleno dolů. Např. na poražení Ledových golem (ledová a fyzická odolnost 4) by stačil třeba jen Ohnivý útok v hodnotě 4. Ale pokud použijete fyzické a/nebo ledové útoky, pak budete potřebovat na jejich poražení celkový Útok v hodnotě alespoň 8.

Odolnost vůči speciální efektům
Ohnivá a ledová odolnost na žetonech nepřátel má ještě další efekt – daní nepřátelé jsou odolní také vůči speciálním bojovým efektům dané barvy. Kdykoliv nějaká červená karta (nebo schopnost jednotky, za kterou se platí červenou manou) říká, že se něco stane nepříteli, pak nepřátelé s ohnivou odolností nemohou být vybráni za cíl tohoto efektu. Kdykoliv červená
karta (nebo červený text na kartě jednotky) uplatňuje efekt na „všechny nepřátele“, pak nepřátelé s ohnivou odolností nejsou tímto efektem dotčeni.

Totéž se vztahuje na modré karty (nebo schopnosti jednotek, za které se platí modrou manou) a nepřátele s ledovou odolností. To se vztahuje pouze na speciální bojové efekty, nikoliv na útoky.
Všimněte si rozdílu:

1 - Útok 4 je fyzický útok, dokonce i když je uveden na červené kartě, a plně funguje i proti nepřátelům s ohnivou odolností.

2 - Ohnivý útok 4 je ohnivý útok a jeho efektivita se snižuje na polovinu, pokud je použit proti nepřátelům s ohnivou odolností.

3 - Zvolený nepřítel je zničen“ nebo „všichni nepřátelé mají Zbroj sníženou o 1“ jsou speciální efekty, a pokud se nachází na červené kartě Akce nebo na kartě červeného Kouzla, pak nemají vůbec žádný vliv na nepřátele s ohnivou odolností.

Takhle by to tedy mělo být OK

27.8.2012 14:45:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Ohnivé a ledové útoky - rozdělování zranění
Pokud se na už někdo ptal omlouvám se, ale v diskuzi jsem to tu nenašel.

Jak je to s rozdělováním zranění z ohnivých a ledových útoků? Pokud nepoužiji správný blok, tak je jeho hodnota poloviční, to je z pravidel jasné. Když ale útok nevyblokuji dostanu i více ohnivého zranění, než kdyby šlo zranění fyzické se stejnou hodnotou?

"Při přidělování bodů Zranění z ohnivého útoku to funguje stejně, ..." (str14)
Stejně jako při počítání bloku, nebo stejně jako při fyzickém útoku?


Př: Potvora na mě útočí ohnivým útokem o síle 5, útok nevyblokuji, zranění budu přidělovat hrdinovi s hodnotou zbroje 2. Ve výsledku hrdina dostane 3 nebo 5 karet zranění?

28.8.2012 14:23:31

Merwin
Pokud vykryješ hrdinou tak dostane 3 karty zranění.

Útok živlem ber jako info že k jeho vyblokování je 100% efektivní blok opačným živlem. Blokovat můžeš i normálními bloky nebo bloky stejným živlem, ale ty jsou efektivní jen na polovinu. Případně můžeš bloky kombinova jak fyzické tak živlové.

Hodnota zranění je stejná jako by to byl fyzický útok.

28.8.2012 14:30:49 | Upraveno autorem (porovnej)

tarnow
Díky, chápu

Přišlo mi tam jen divné, že v první odrážce je psáno o snižování bloku a v další že je to s rozdělováním zranění stejně, tak jsem si nebyl jistý jak je to myšleno.

28.8.2012 16:39:42

Kombo Soustředenění + Improvizace
Pokud zahraji silnější akci na kartě Soustředění: "Tuto kartu zahraj zároveň s jinou kartou Akce. Získáš zdarma její silnější efekt. Pokud tato karta dává Pohyb, Vliv, Blok či libovolný typ Útoku, připočti k nim dvě".

Co se stane pokud s ní zahrají kartu Improvizace jejíž silnější efekt je:"Odhoď jinou kartu. Získáš Pohyb 5, Vliv 5 nebo Útok/Blok 5"?

Musím zahrát soustředění s Improvizací a shodit ještě jednu kartu z ruky abych dostal silnější efekt Improvizace? Získat zdarma chápu jako neplatit manu za tu akci a získat činnost navíc ještě +2 body za soustředění. Takže podle mě by se v tomto případě měli zahodit karty tři.

Je to tak správně?

29.8.2012 18:17:53

tarnow
také v tomto případě zahazuji tři karty:)

29.8.2012 18:26:44

tarnow
U tohohle zahrání odhazujem kartu Soustředění (i s manou na silnější efekt soustředění), Improvizace + jakoukoliv libovolnou a počítáme +7 k pohybu, vlivu, útoku nebo bloku

30.8.2012 09:33:52

Dodatečná otázkak odolnostím
tarnow: díky za rozsáhlou odpověd. Nicméně pořád mi to nedocvakává.
Chápu že nelze použít karty kde je vyloženě napsáno "ledový/ohnivý utok". Jak je to ale s útočnými kartami, kde se červenou manou platí za silnější číslo k útoku. Je tam napsáno útok a ne ledový útok. Nechci to tu zbytečně plnit stále stejným dotazem, proto postačí odpověď, zda lze proti protivníkovi s ohnivou odolností použít silnější verze techto karet: 5/28 krvavá zuřivost (útok 4), 14/28 čistá magie (útok 7 za zahození červené many), 17/28 v první línii (útoky o 3 vetší), 9/28 zastrašování. Ta čistá magie se používá za modrou...tak možná jen to je vyjímka a ostatní použít nelze. Jen si to chci definitivně ujasnit a hrát správně. Díky za trpělivost :)

1.9.2012 10:54:41

Vybíráme z Bazaru

AVGhost: Paranormal Investigaion + rozšíření
AVGhost: Paranormal Investigaion + rozšíření
Akt. cena: 2200 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas