Mage Knight: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 312x (Seznam vlastníků)

Mage Knight: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Lacerta
Pegasus Spiele
REXhry
WizKids
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pôvodná edícia vs Ultimate Edition

Po rozbalení UE na mňa čakalo nemilé prekvapenie v podobe prasklého insertu, tak ako je tomu podľa ohlasov i u ďaľších kupujúcich. Škoda, kvôly šetreniu nákladov a použitiu lacnejšieho materiálu, nevydržal dlhú cestu. To je daň. Nevadí, dá sa poriešiť.
Po prvom pohľade na figúrky som si rozbalil prvé vydanie, ležiace na spodu police, skoro už zapadnuté prachom. Nanešťastie som ho ešte nestihol posunúť ďalej a tak mám s čím porovnávať:
Nezdalo sa mi to - figúrky postáv v mojom starom vydaní sú detailnejšie namaľované, boli použité jasnejšie farby.
Naopak figúrky miest sú o niečo väčšie a je použité jemné tieňovanie (? - alebo je to len zle namiešaná šedá ?), no vypadajú o niečo lepšie.
Kocky boli o niečo svetlejšie a menšie (0,1 mm) a symboly boli detailnejšie nafarbené, na nových akoby to niekto len narýchlo ďobol štetcom.
Žetóny many boli z priehľadného plastu a pôsobili žiarivejšie.
Žetóny nepriateľov sú kvalitatívne rovnaké - u UE pribudlo číslovanie nepriateľov - to je super, malá chybička 2x použité č.22 na rôzne jednotky.
U kariet došlo k zhoršeniu kvality - u nového vydania sú bez povrchovej úpravy (linen finish), takže ak ich neobalíte, rýchlejšie sa zničia. :-(
Diely mapy v UE sú o niečo tmavšie a detailnejšie a hlavne presnejšie vyrezané, paráda !
Pravidlá v UE sú vytisknuté slabšie a o trocha na jemnejšom papiery ale nie je problém s čitateľnosťou.

Sklamanie ? Ani nie, v podstate som rád, že mám túto komplexnú záležitosť v jednom balení a za lepšiu cenu.
Vďaka REX-om, že znova priniesli na trh túto dlho nedostupnú kvalitnú hru od Vládi Chvátila.
Ak u tejto hry nehodláte tráviť naozaj dlhé večery, je podľa mňa ale zbytočné kupovať novú UE a bohato vám stačí starý základ, ak ho máte :-) nezbavujte sa ho. Toť môj skromný názor.
8.2.2019 08:30:27 | Upraveno autorem (porovnej)

potvrzeni
To jenom potvrzuje můj dojem. Nesrovnával jsem to, neb já jsem svoji původní krabici prodal. Ale na první pohled se mi to moc nezdálo, zvláště figurku asi malovaly menší a méně zkušené děti...
Cena super, ale škoda, že to Wizkids tak trochu odbyli. Holt to asi nejsou takoví srdcaři.

8.2.2019 09:12:48

MK:UE
Tak v me krabici vsechny karty maji povrchovou upravu (linen finish).

8.2.2019 09:38:00

Jj
Taky mi v původní verzi přišly figurky hezčí... Takže si pamatuji dobře :)
No u mě taky insert ponicenej, ale nijak hrozně a jedna figurka je namalována ještě k té nižší kvalitě dost špatně...

O to víc to zamrzí, že jsem to kupoval čistě jako podporu Rexikum, protože ta hra se mi jinak vůbec nelíbí :( :D

Samozřejmě vím, že za toto Rexici nemůžou a o to to zamrzí ještě více právě kvůli nim.

8.2.2019 09:38:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Settlers: Zrod impéria
Settlers: Zrod impéria
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas